Монголын ардчилалын анхдагч, төр, нийгмийн нэрт зүтгэлтэн Санжаасүрэнгийн Зориг агсны нэрэмжит “Монгол ухаан-2014” шатрын тэмцээн зохион байгуулагдлаа.
Гадаад харилцааны яаманд гурван өдрийн турш 194 шатарчин өрсөлджээ.
Ингээд ангилал тус бүрийн аваргуудыг сонирхуулъя.
Эрэгтэйчүүдийн ангилалд
1-р байр ИМ Б.Хатанбаатар
2-р байр ФМ С.Ган-Од
3-р байр СМ Б.Галмандах
Эмэгтэйчүүдийн ангилалд:
1-р байр ФМЭ У.Лхамсүрэн
2-р байр ФМЭ Б.Янжинлхам
3-р байр О.Өлзийхишигжаргал
13 хүртэлх насны хөвгүүдийн ангилалд:
1-р байр Ц.Ашид
2-р байр ФДМ Э.Баасансүрэн
3-р байр Ц.Тэнгис
13 хүртэлх охидын ангилалд:
1-р байр ФМЭ Т.Мөнхзул
2-р байр Д.Хонгорзул
3-р байр Б.Цолмон
/Ахмадын шагнал 50-аас дээш нас/
Ахмад/эрэгтэй/
1-р байр ОУМ Л.Мягмарсүрэн
2-р байр ФМ Ж.Лхагва
3-р байр ДМ Д.Дамдин
Ахмад /эмэгтэй/
1-р байр ДМЭ Д.Сэржмядаг
2-р байр ФМЭ Ш.Батцэнгэл
3-р байр СМ Д.Соёлмаа нар тус тус хүртлээ.
Гадаадын шатарчидаас тусгай байрын шагналыг ахмадаас Сэсэгма Аюуччеева, Будуяа Жанов, Лумбоцерынов Дима, Гармаев Лубсан нар тус тус авлаа.
Монголын ардчилалын анхдагч, төр, нийгмийн нэрт зүтгэлтэн Санжаасүрэнгийн Зориг агсны нэрэмжит “Монгол ухаан-2014” шатрын тэмцээн зохион байгуулагдлаа.
Гадаад харилцааны яаманд гурван өдрийн турш 194 шатарчин өрсөлджээ.
Ингээд ангилал тус бүрийн аваргуудыг сонирхуулъя.
Эрэгтэйчүүдийн ангилалд
1-р байр ИМ Б.Хатанбаатар
2-р байр ФМ С.Ган-Од
3-р байр СМ Б.Галмандах
Эмэгтэйчүүдийн ангилалд:
1-р байр ФМЭ У.Лхамсүрэн
2-р байр ФМЭ Б.Янжинлхам
3-р байр О.Өлзийхишигжаргал
13 хүртэлх насны хөвгүүдийн ангилалд:
1-р байр Ц.Ашид
2-р байр ФДМ Э.Баасансүрэн
3-р байр Ц.Тэнгис
13 хүртэлх охидын ангилалд:
1-р байр ФМЭ Т.Мөнхзул
2-р байр Д.Хонгорзул
3-р байр Б.Цолмон
/Ахмадын шагнал 50-аас дээш нас/
Ахмад/эрэгтэй/
1-р байр ОУМ Л.Мягмарсүрэн
2-р байр ФМ Ж.Лхагва
3-р байр ДМ Д.Дамдин
Ахмад /эмэгтэй/
1-р байр ДМЭ Д.Сэржмядаг
2-р байр ФМЭ Ш.Батцэнгэл
3-р байр СМ Д.Соёлмаа нар тус тус хүртлээ.
Гадаадын шатарчидаас тусгай байрын шагналыг ахмадаас Сэсэгма Аюуччеева, Будуяа Жанов, Лумбоцерынов Дима, Гармаев Лубсан нар тус тус авлаа.