13, 14-ний өдрүүдийн баяр наадмын хөтөлбөрийг хүлээн авна уу.
7 дугаар сарын 13. Ням. Хүй долоон худаг
7.00-9.20 Эрлийз хурдан морьдын дээд нас буюу азарга, их нас, соёолон морьдын уралдаан
11.00-13.00 Эрлийз хурдан морьдын дунд нас буюу шүдлэн, хязаалан морьдын уралдаан
13.00-13.05 Үндэсний их баяр наадмыг зохион байгуулах хорооны дарга, Монгол Улсын Шадар сайд Д.Тэрбишдагва уяачдын наадмыг нээнэ.
13.00-16.00 Жороо морины тойргийн уралдаан
13.05-13.20 Уяачдын наадмын нээлтэнд зориулсан урлагийн тоглолт /тусгай хөтөлбөрөөр/
13.20-14.20 Хүчит бөхийн барилдааны нэгийн даваа
14.20-14.30 Үндэсний их баяр наадамд түрүүлсэн, үзүүрлэсэн, шөвгөрсөн бөхчүүдэд бай шагнал, цолны чимэг хүртсэн бөхчүүдэд үнэмлэх гардуулна.
14.00-16.00 Эрлийз хурдан морьдын бага нас буюу дааганы уралдаан
14.30-15.20 Хүчит бөхийн барилдааны хоёрын даваа
15.20-15.30 Урлагийн тоглолт
15.30-16.30 Хүчит бөхийн барилдааны гурав, дөрвийн даваа
16.30-16.40 Урлагийн тоглолт
16.40-17.00 Хүчит бөхийн барилдааны тавын даваа
17.00-17.30 Түрүүлж, айрагдсан морьдын цол дуудаж, шагнал гардуулна.
17.00-17.50 Хүчит бөхийн барилдааны зургаагийн даваа
17.50-18.20 Хүчит бөхийн барилдааны долоогийн даваа
18.20-18.40 Хүчит бөхийн барилдаанд түрүүлсэн, үзүүрлэсэн, шөвгөрсөн бөхчүүдэд шагнал гардуулна.
18.40 Хурдан морины салбар хорооны дарга З.Болдбаатар уяачдын наадмыг хаана.
2014.07.14 Наадмын хаалтын үйл ажиллагаа
10:00 Шилдэг бүтээл шалгаруулах үйл ажиллагаа
15:00 Шагналтнуудад баяр хүргэж уран бүтээлчид аяд уугаа өргөнө.
15:30 “Улаанбаатар- Уран баримал 2014” наадмын шилдэг бүтээлүүд, оролцогчдод шагнал гардуулах үйл ажиллагаа
13, 14-ний өдрүүдийн баяр наадмын хөтөлбөрийг хүлээн авна уу.
7 дугаар сарын 13. Ням. Хүй долоон худаг
7.00-9.20 Эрлийз хурдан морьдын дээд нас буюу азарга, их нас, соёолон морьдын уралдаан
11.00-13.00 Эрлийз хурдан морьдын дунд нас буюу шүдлэн, хязаалан морьдын уралдаан
13.00-13.05 Үндэсний их баяр наадмыг зохион байгуулах хорооны дарга, Монгол Улсын Шадар сайд Д.Тэрбишдагва уяачдын наадмыг нээнэ.
13.00-16.00 Жороо морины тойргийн уралдаан
13.05-13.20 Уяачдын наадмын нээлтэнд зориулсан урлагийн тоглолт /тусгай хөтөлбөрөөр/
13.20-14.20 Хүчит бөхийн барилдааны нэгийн даваа
14.20-14.30 Үндэсний их баяр наадамд түрүүлсэн, үзүүрлэсэн, шөвгөрсөн бөхчүүдэд бай шагнал, цолны чимэг хүртсэн бөхчүүдэд үнэмлэх гардуулна.
14.00-16.00 Эрлийз хурдан морьдын бага нас буюу дааганы уралдаан
14.30-15.20 Хүчит бөхийн барилдааны хоёрын даваа
15.20-15.30 Урлагийн тоглолт
15.30-16.30 Хүчит бөхийн барилдааны гурав, дөрвийн даваа
16.30-16.40 Урлагийн тоглолт
16.40-17.00 Хүчит бөхийн барилдааны тавын даваа
17.00-17.30 Түрүүлж, айрагдсан морьдын цол дуудаж, шагнал гардуулна.
17.00-17.50 Хүчит бөхийн барилдааны зургаагийн даваа
17.50-18.20 Хүчит бөхийн барилдааны долоогийн даваа
18.20-18.40 Хүчит бөхийн барилдаанд түрүүлсэн, үзүүрлэсэн, шөвгөрсөн бөхчүүдэд шагнал гардуулна.
18.40 Хурдан морины салбар хорооны дарга З.Болдбаатар уяачдын наадмыг хаана.
2014.07.14 Наадмын хаалтын үйл ажиллагаа
10:00 Шилдэг бүтээл шалгаруулах үйл ажиллагаа
15:00 Шагналтнуудад баяр хүргэж уран бүтээлчид аяд уугаа өргөнө.
15:30 “Улаанбаатар- Уран баримал 2014” наадмын шилдэг бүтээлүүд, оролцогчдод шагнал гардуулах үйл ажиллагаа