Жүдо бөхийн залуучуудын улсын аварга шалгаруулах тэмцээн болж өнгөрлөө. Тэмцээнд 61 байгууллагын 280 жүдоч өрсөлдлөө.
Ингээд тэмцээний медальтнуудыг сонирхуулъя.
-55кг
1. Э. Ариунболд /Монголын жүдо Академи
2. Ж. Амарболд /Онцгой Байдлын Ерөнхий Газар
3. Д. Шагдарсүрэн /Тэмүүжин клуб
3. П. Алтанбагана /Баянзүрх дүүрэг
-60кг
1. Ц. Цогтбаатар /Онцгой Байдлын Ерөнхий Газар
2. Б. Билгүүн /Тод-Сүх спорт клуб
3. Б. Амартүвшин /Баянзүрх дүүрэг
3. Г. Баттулга /Ховд аймаг
-66кг
1. Н. Мөнхбаяр /Баянзүрх дүүрэг
2. Б. Сумъяабазар /Төрөлжсөн Сургалттай Биеийн Тамир Спортын Дунд Сургууль/
3. Б. Мөнхчулуун /Хангарьд спорт клуб/
3. Б. Эрхэмбаяр /Увснуур дэвжээ/
-73 кг
1. Г. Балсанлхүндэв /Хангарьд спорт клуб
2. Э. Түмэннасан /Монголын Жүдо Академи
3. Л. Цээлхасүрэнжав /Тод-Сүх спорт клуб
3. Б. Батболд /Хангарьд спорт клуб
81кг
1. Б. Бат-Эрдэнэ /Онцгой Байдлын Ерөнхий Газар
2. Э. Мөнхжаргал /Онцгой Байдлын Ерөнхий Газар
3. Э. Үнэнхүү /Сэлэнгэ аймаг
3. Д. Сандуйжав /Зэвсэгт Хүчний Алдар Спорт хороо
-90кг
1. Б. Энхтүвшин /Онцгой Байдлын Ерөнхий Газар
2. Б. Түвшинтөгс /Онцгой Байдлын Ерөнхий Газар
3. Д. Цэрэнням /Хэнтий аймаг
3. Б. Мөнгөншагай /Өвөрхангай аймаг
-100кг
1. Б. Лхагвадорж /Онцгой Байдлын Ерөнхий Газар
2. Г. Болдням /Монголын Жүдо Академи
3. Ц. Мэндсайхан /Тэмүүжин клуб
3. Б. Гүнсумъяа /Өвөрхангай аймаг
+100кг
1. Э. Амартүвшин /Баянзүрх дүүрэг
2. Б. Бат-Эрдэнэ /Монголын Жүдо Академи
3. Б. Самданжамц /Онцгой Байдлын Ерөнхий Газар
3. Б. Батжаргал /Сонгинохайрхан дүүрэг
-44кг
1. Г. Наранцэцэг /Хан-Уул дүүрэг
2. Б. Отгонцэцэг /Баянзүрх дүүрэг
3. Г. Отгончимэг /Тэмүүжин клуб
3. Э. Уртнасан /Архангай аймаг
-48кг
1. Э. Гэрэлмаа /Онцгой Байдлын Ерөнхий Газар
2. Б. Хорлоодой /Өвөрхангай аймаг
3. Б. Хорлоо /Женко клуб
3. Б. Бадмаа /Баянзүрх дүүрэг
-52кг
1. Б. Алтанцэцэг /Хан-Уул дүүрэг
2. Б. Алтанчимэг /Дархан-Уул аймаг
3. М. Ариунжаргал /Тэмүүжин клуб
3. Э. Оюун-Эрдэнэ /Тэмүүжин клуб
-57кг
1. Л. Энхрийлэн / Онцгой Байдлын Ерөнхий Газар
2. П. Буянхишиг /Хан-Уул дүүрэг
3. Ц. Хулан /Тэмүүжин клуб
3. М. Ичинхорлоо /Баянзүрх дүүрэг
-63кг
1. Б. Ганхайч /Тод-Сүх клуб
2. Б. Баасанжаргал /Хил Хамгаалах Ерөнхий Газар Хилчин спорт хороо
3. Г. Отгонцэцэг /Тэмүүжин клуб
3. М. Баяртуул /Боржин Төв дэвжээ
-70кг
1. Б. Хулан /Хан-Уул дүүрэг
2. С. Адилцэцэг /Хан-Уул дүүрэг
3. М. Даваасүрэн /Боржин Төв дэвжээ
3. Н. Ундрахзаяа /Онцгой Байдлын Ерөнхий Газар
-78кг
1. Д. Одханд /Төрөлжсөн Сургалттай Биеийн Тамир Спортын Дунд Сургууль
2. С. Жавзанмаа /Хан-Уул дүүрэг
3. Б. Хонгорзул /Тод-Сүх клуб
3. Л. Солонго /Өвөрхангай аймаг
+78кг
1. Г. Одонжаргал /Дорнод аймаг
2. М. Сэлэнгэ /Онцгой Байдлын Ерөнхий Газар
3. Э. Гандиймаа /Хил Хамгаалах Ерөнхий Газар Хилчин спорт хороо
3. Э. Уранбилэг /Орхон аймаг
Жүдо бөхийн залуучуудын улсын аварга шалгаруулах тэмцээн болж өнгөрлөө. Тэмцээнд 61 байгууллагын 280 жүдоч өрсөлдлөө.
Ингээд тэмцээний медальтнуудыг сонирхуулъя.
-55кг
1. Э. Ариунболд /Монголын жүдо Академи
2. Ж. Амарболд /Онцгой Байдлын Ерөнхий Газар
3. Д. Шагдарсүрэн /Тэмүүжин клуб
3. П. Алтанбагана /Баянзүрх дүүрэг
-60кг
1. Ц. Цогтбаатар /Онцгой Байдлын Ерөнхий Газар
2. Б. Билгүүн /Тод-Сүх спорт клуб
3. Б. Амартүвшин /Баянзүрх дүүрэг
3. Г. Баттулга /Ховд аймаг
-66кг
1. Н. Мөнхбаяр /Баянзүрх дүүрэг
2. Б. Сумъяабазар /Төрөлжсөн Сургалттай Биеийн Тамир Спортын Дунд Сургууль/
3. Б. Мөнхчулуун /Хангарьд спорт клуб/
3. Б. Эрхэмбаяр /Увснуур дэвжээ/
-73 кг
1. Г. Балсанлхүндэв /Хангарьд спорт клуб
2. Э. Түмэннасан /Монголын Жүдо Академи
3. Л. Цээлхасүрэнжав /Тод-Сүх спорт клуб
3. Б. Батболд /Хангарьд спорт клуб
81кг
1. Б. Бат-Эрдэнэ /Онцгой Байдлын Ерөнхий Газар
2. Э. Мөнхжаргал /Онцгой Байдлын Ерөнхий Газар
3. Э. Үнэнхүү /Сэлэнгэ аймаг
3. Д. Сандуйжав /Зэвсэгт Хүчний Алдар Спорт хороо
-90кг
1. Б. Энхтүвшин /Онцгой Байдлын Ерөнхий Газар
2. Б. Түвшинтөгс /Онцгой Байдлын Ерөнхий Газар
3. Д. Цэрэнням /Хэнтий аймаг
3. Б. Мөнгөншагай /Өвөрхангай аймаг
-100кг
1. Б. Лхагвадорж /Онцгой Байдлын Ерөнхий Газар
2. Г. Болдням /Монголын Жүдо Академи
3. Ц. Мэндсайхан /Тэмүүжин клуб
3. Б. Гүнсумъяа /Өвөрхангай аймаг
+100кг
1. Э. Амартүвшин /Баянзүрх дүүрэг
2. Б. Бат-Эрдэнэ /Монголын Жүдо Академи
3. Б. Самданжамц /Онцгой Байдлын Ерөнхий Газар
3. Б. Батжаргал /Сонгинохайрхан дүүрэг
-44кг
1. Г. Наранцэцэг /Хан-Уул дүүрэг
2. Б. Отгонцэцэг /Баянзүрх дүүрэг
3. Г. Отгончимэг /Тэмүүжин клуб
3. Э. Уртнасан /Архангай аймаг
-48кг
1. Э. Гэрэлмаа /Онцгой Байдлын Ерөнхий Газар
2. Б. Хорлоодой /Өвөрхангай аймаг
3. Б. Хорлоо /Женко клуб
3. Б. Бадмаа /Баянзүрх дүүрэг
-52кг
1. Б. Алтанцэцэг /Хан-Уул дүүрэг
2. Б. Алтанчимэг /Дархан-Уул аймаг
3. М. Ариунжаргал /Тэмүүжин клуб
3. Э. Оюун-Эрдэнэ /Тэмүүжин клуб
-57кг
1. Л. Энхрийлэн / Онцгой Байдлын Ерөнхий Газар
2. П. Буянхишиг /Хан-Уул дүүрэг
3. Ц. Хулан /Тэмүүжин клуб
3. М. Ичинхорлоо /Баянзүрх дүүрэг
-63кг
1. Б. Ганхайч /Тод-Сүх клуб
2. Б. Баасанжаргал /Хил Хамгаалах Ерөнхий Газар Хилчин спорт хороо
3. Г. Отгонцэцэг /Тэмүүжин клуб
3. М. Баяртуул /Боржин Төв дэвжээ
-70кг
1. Б. Хулан /Хан-Уул дүүрэг
2. С. Адилцэцэг /Хан-Уул дүүрэг
3. М. Даваасүрэн /Боржин Төв дэвжээ
3. Н. Ундрахзаяа /Онцгой Байдлын Ерөнхий Газар
-78кг
1. Д. Одханд /Төрөлжсөн Сургалттай Биеийн Тамир Спортын Дунд Сургууль
2. С. Жавзанмаа /Хан-Уул дүүрэг
3. Б. Хонгорзул /Тод-Сүх клуб
3. Л. Солонго /Өвөрхангай аймаг
+78кг
1. Г. Одонжаргал /Дорнод аймаг
2. М. Сэлэнгэ /Онцгой Байдлын Ерөнхий Газар
3. Э. Гандиймаа /Хил Хамгаалах Ерөнхий Газар Хилчин спорт хороо
3. Э. Уранбилэг /Орхон аймаг