ТАНАЙ ТОЙРОГТ өрсөлдөх нэр дэвшигчид

А.Мишээл GoGo.mn

2016-05-30 20:14 GMT+9

Улс төрийн намуудаас УИХ-ын сонгуульд нэр дэвшигчдийг танилцуулж байна. АН, МАН, МАХН, Эх орон нэгдсэнчдын нэгдсэн эвсэл, Тусгаар тогтнол эв нэгдлийн нам, Монголын уламжлалын нэгдсэн намаас нэр дэвшигчид.

НИЙСЛЭЛД НЭР ДЭВШИГЧИД  

ОРОН НУТАГТ НЭР ДЭВШИГЧИД

НЭР ДЭВШИГЧИД

Тойрог Тойргийн дугаар Тойргийн нутаг дэвсгэр АН МАН Эх орончдын нэгдсэн эвсэл МАХН Тусгаар тогтнол эв нэгдлийн нам Монголын уламжлалын нэгдсэн нам Монголын Социал Демократ нам Бүгд найрамдах нам Иргэний хөдөлгөөний нам Хаан сонголт Эвсэл ХҮН-ын Бие даагчид Бие даагчид
Архангай 1 Архангай аймгийн Булган, Ихтамир, Өндөр-Улаан, Тариат, Хангай, Цахир, Чул   уут, Жаргалант сум Д.Ганхуяг  Г.Тэмүүлэн  Заяадэлгэр         Г.Дүүрэнбилэг        
2 Мөн аймгийн Эрдэнэбулган сумын 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 дугаар баг, Төвшрүүлэх, Цэнхэр сум Н.Батбаяр  Ё.Баатарбилэг    Б.Ганцэцэг              

Б.Мөнхзул

Б.Мэндсайхан

3 Мөн  аймгийн Өгийнуур, Өлзийт, Хашаат, Хотонт,  Цэцэрлэг, Эрдэнэмандал, Хайрхан, Батцэнгэл сум Р.Гончигдорж  Ж.Мөнхбат                     
Баян-Өлгий 4 Баян-Өлгий аймгийн Сагсай, Цэнгэл, Улаанхус, Ногооннуур, Бугат сум, Өлгий сумын 7 дугаар баг /Хотгор/   А.Бакей  Г.Солтан                     
5 Мөн аймгийн Өлгий сумын 1, 2, 3, 4, 5, 6, 8, 9, 10, 11, 12, 13 дугаар баг Х.Ержан А.Баделхан            Н.Самат        
6 Мөн аймгийн Алтай, Буянт, Толбо, Булган, Дэлүүн, Алтанцөгц, Баяннуур сум Д.Мурат А.Тлейхан   Д.Чинзориг                
Баянхонгор 7 Баянхонгор аймгийн Баянхонгор сумын 1 дүгээр баг /Номгон/, 4 дүгээр баг /Угалз/, 8 дугаар баг /Шаргалжуут/, Өлзийт, Жинст, Богд, Баянлиг, Баянговь, Шинэжинст сум Д.Ганбат  Г.Занданшатар    А.Одончимэг             Ж.Төмөрхуяг  
8 Мөн аймгийн Баацагаан, Баян-Өндөр, Баянцагаан, Бөмбөгөр, Бууцагаан, Хүрээмарал, Баянбулаг сум, Баянхонгор сумын 2 дугаар баг /Эрдэнэмандал/, 7 дугаар баг /Цахир/, 9 дүгээр баг /Есөнбулаг/            Н.Түвшинбаяр  М.Билэгт    Б.Ууганбаяр                
9 Мөн аймгийн Галуут, Гурванбулаг, Заг, Жаргалант, Эрдэнэцогт, Баян-Овоо сум, Баянхонгор сумын 3 дугаар баг /Дуурсах/, 5 дугаар баг /Цагаанчулуут/, 6 дугаар баг /Гэгээншавь/   Х.Баттулга Л.Элдэв-Очир    А.Батдорж               Б.Бат-Эрдэнэ
Булган 10 Булган аймгийн Булган, Баян-Агт, Бугат, Сайхан, Сэлэнгэ, Тэшиг, Хангал, Хутаг-Өндөр, Баяннуур, Бүрэгхангай, Гурванбулаг, Дашинчилэн, Могод, Орхон, Рашаант, Хишиг-Өндөр сум О.Амартүвшин  Ж.Бат-Эрдэнэ  М.Болормаа Б.Шижирбаатар                
Говь-Алтай 11 Говь-Алтай аймгийн Есөнбулаг, Алтай, Баян-Уул, Бугат, Дарив, Жаргалан, Шарга, Тонхил, Төгрөг, Хөхморьт, Бигэр, Дэлгэр, Тайшир, Халиун, Цогт, Цээл, Чандмань, Эрдэнэ сум О.Амгаланбаатар  Ш.Раднаасэд    Н.Бүргэдаа              

Г.Нэргүй

Б.Наминчимэд

Ш.Эрдэнэбат

Дорноговь, Говьсүмбэр  12 Говьсүмбэр аймгийн Сүмбэр, Шивээговь, Баянтал сум, Дорноговь аймгийн Айраг, Даланжаргалан, Иххэт, Сайхандулаан, Алтанширээ, Дэлгэрэх, Мандах, Өргөн сум Г.Ганбаатар Г.Мөнхцэцэг    Д.Батдэлгэр                
Дорноговь 13 Дорноговь аймгийн Замын-Үүд, Улаанбадрах, Хатанбулаг, Хөвсгөл, Эрдэнэ, Сайншанд сум З.Алтангэрэл  Б.Дэлгэрсайхан    Б.Батмөнх                
Дорнод 14 Дорнод аймгийн Хэрлэн сумын 1, 6, 8, 9, 10 дугаар  баг, Гурванзагал, Сэргэлэн, Чойбалсан, Булган, Матад, Халхгол, Хөлөнбуйр сум М.Зоригт  Х.Болорчулуун    Ж.Энхжаргал                
15 Мөн аймгийн Хэрлэн сумын 2, 3, 4, 5, 7 дугаар баг, Баяндун, Баянтүмэн, Дашбалбар, Чулуунхороот, Баян-Уул, Цагаан-Овоо сум Д.Энхбаатар  Н.Номтойбаяр    Ш.Ганболд       А.Борхүү     Б.Ганболд Д.Цогтбаатар
Дундговь 16 Дундговь аймгийн Адаацаг, Баянжаргалан, Говь-Угтаал, Гурвансайхан, Дэлгэрхангай, Дэлгэрцогт, Дэрэн, Луус, Сайнцагаан, Сайхан-Овоо, Хулд, Цагаандэлгэр, Эрдэнэдалай, Өлзийт, Өндөршил сум Б.Наранхүү  Б.Амарсанаа   О.Ганбат Ц.Нармандах            

Б.Баярмагнай

Б.Мөнхболор

С.Буджав

Завхан 17 Завхан аймгийн Асгат, Баянтэс, Баянхайрхан, Идэр, Их-Уул, Нөмрөг, Сонгино, Тосонцэнгэл, Тэлмэн, Тэс, Түдэвтэй, Цэцэн-Уул, Яруу сум Я.Санжмятав  Б.Энхболд    Д.Балдан-Очир З.Цэрэндулам            

С.Цэвээнжав

А.Санжмятав

18 Мөн аймгийн Алдархаан, Отгон, Шилүүстэй, Цагаанхайрхан, Цагаанчулуут, Дөрвөлжин, Ургамал, Завханмандал, Сантмаргац, Эрдэнэхайрхан сум, Улиастай сумын 1, 2, 3, 4, 5, 6 дугаар баг З.Нарантуяа  Ш.Батсамбуу    Б.Батхуяг Ш.Сайхансамбуу              
Өвөрхангай 19 Өвөрхангай аймгийн Хужирт, Зүүнбаян-Улаан, Уянга, Бат-Өлзий, Хархорин сум Н.Батцэрэг  Я.Содбаатар    Б.Эрдэнэбилэгт А.Отгонбаатар         Д.Хишигдэлгэр   Б.Энхтөр
20 Мөн аймгийн Арвайхээр, Тарагт сум Ч.Даваабаяр  Д.Тогтохсүрэн    Ё.Бямбатогтох       Ж.Дорждаваг     Д.Миеэгомбо Т.Хасбаатар
21 Мөн аймгийн Бүрд, Есөнзүйл, Өлзийт, Баян-Өндөр, Сант, Баянгол, Төгрөг, Гучин-Ус, Богд, Баруунбаян-Улаан, Нарийнтээл, Хайрхандулаан сум С.Дэмчиг  С.Чинзориг    Ч.Цэндээ               М.Наранбаатар
Өмнөговь 22 Өмнөговь аймгийн Даланзадгад сумын 1 дүгээр баг /Баруунсайхан/, 2 дугаар баг /Хан-Уул/, 5 дугаар баг /Зүүнсайхан/, 7 дугаар баг /Оюут/, 8 дугаар баг /Цагаанбулаг/, Хүрмэн, Баяндалай, Ноён, Сэврэй, Гурвантэс, Булган, Мандал-Овоо, Ханхонгор сум  Б.Бадраа  Н.Амарзаяа   Д.Эрдэнээ                
23 Мөн аймгийн Даланзадгад сумын 3 дугаар баг /Төв/, 4 дүгээр баг /Дундсайхан/, 6 дугаар баг /Их-Уул/, Цогт-Овоо, Цогтцэций, Манлай, Ханбогд, Баян-Овоо, Номгон сум   Д.Бат-Эрдэнэ  Л.Энхболд    Б.Буджаргал                
Сүхбаатар 24 Сүхбаатар аймгийн Баруун-Урт, Эрдэнэцагаан, Сүхбаатар, Асгат, Халзан, Баяндэлгэр, Дарьганга, Мөнххаан, Наран, Онгон, Түвшинширээ, Түмэнцогт, Уулбаян сум  Ж.Батсуурь  Ч.Улаан    Энхбаатар       П.Намхайноров        
Сэлэнгэ 25 Сэлэнгэ аймгийн Алтанбулаг, Жавхлант, Сүхбаатар, Хүдэр, Шаамар сум С.Баярцогт  Н.Оюундарь    Л.Ганболд Т.Бат-Эрдэнэ           Ц.Эрдэнэбат Ж.Батбилэг
26 Мөн аймгийн Баянгол, Ерөө, Мандал сум Г.Эрдэнэтунгалаг   Ж.Эрдэнэбат   Ш.Эрдэнэбат Д.Баатаржав              
27 Мөн аймгийн Баруунбүрэн, Зүүнбүрэн, Орхон, Орхонтуул, Сайхан, Сант, Түшиг, Хушаат, Цагааннуур сум Д.Эрдэнэбат  С.Бүрэнбат    А.Энхболд                
Төв 28 Төв аймгийн Архуст, Баян, Баяндэлгэр, Баянжаргалан, Баянцагаан, Мөнгөнморьт, Эрдэнэ, Батсүмбэр, Сэргэлэн сум, Зуунмод сумын 2 дугаар баг /Ланс/, 6 дугаар баг /Баруун зуунмод/ Б.Энхбайгаль М.Энхболд    М.Оюунсайхан Ц.Баттөр              
29 Мөн аймгийн Аргалант, Алтанбулаг, Баянхангай, Баянцогт, Баян-Өнжүүл, Бүрэн, Дэлгэрхаан, Лүн, Өндөрширээт, Эрдэнэсант сум, Зуунмод сумын 3 дугаар баг /Баянхошуу/, 5 дугаар баг /Нацагдорж/ М.Энхсайхан А.Сүхбат    Батсайхан                
30 Мөн аймгийн Баянчандмань, Борнуур, Жаргалант, Заамар, Сүмбэр, Угтаалцайдам, Цээл сум, Зуунмод сумын 1 дүгээр баг /Номт/, 4 дүгээр баг /Зүүндэлгэр/ Д.Доржпүрэв  Н.Энхболд    О.Буяннэмэх                
Увс 31 Увс аймгийн Тэс, Зүүнговь, Баруунтуруун, Цагаанхайрхан, Давст, Сагил сум, Улаангом сумын 3, 7, 8, 12 дугаар баг О.Цогтгэрэл  Д.Чойжилсүрэн      Я.Цэрэнханд       Р.Батсуурь      
32 Мөн аймгийн Малчин, Хяргас, Завхан, Наранбулаг, Тариалан, Ховд сум, Улаангом сумын 4, 9, 10, 11 дүгээр баг Н.Алтанхуяг  Н.Цэрэнбат                     
33 Мөн аймгийн Өндөрхангай, Зүүнхангай, Өлгий, Өмнөговь, Бөхмөрөн, Түргэн сум, Улаангом сумын 1, 2, 5, 6 дугаар баг Б.Сүрэнжав   Ч.Хүрэлбаатар    Н.Уламбаяр                
Ховд 34 Ховд аймгийн Дарви, Дөргөн, Зэрэг, Цэцэг, Чандмань сум, Жаргалант сумын Бугат, Жаргалан, Рашаант, Хайрхан баг Б.Пүрэвдорж   Б.Очбадрах    Б.Довдонбалжир П.Баатарсүрэн       С.Ган-Эрдэнэ     П.Хангал
35 Мөн аймгийн  Алтай, Буянт, Манхан, Мөст, Үенч сум, Жаргалант сумын Баатархайрхан, Бичигт, Наран, Тахилт баг Д.Батцогт  С.Бямбацогт    Х.Батболд Б.Туяабадрах       Б.Болдоо      
36 Мөн аймгийн Булган, Дуут, Мөнххайрхан, Мянгад, Ховд, Эрдэнэбүрэн сум, Жаргалант сумын Алагтолгой, Буянт, Магсаржав, Цамбагарав баг Ш.Адьшаа   О.Батнасан    Ш.Булган С.Цэрэнчимэд              
Хөвсгөл 37 Хөвсгөл аймгийн Мөрөн сумын 10, 11, 12, 13, 14 дүгээр баг, Баянзүрх, Улаан-Уул, Цагааннуур, Ренчинлхүмбэ, Алаг-Эрдэнэ, Ханх, Чандмань-Өндөр сум П.Цагаан  Л.Мөнхбаатар   Ч.Чинчулуун     Сэрээтэрийн Эрдэнэцэцэг   Г.Уранчимэг      
38 Мөн аймгийн Мөрөн сумын 5, 7, 8, 9 дүгээр баг, Арбулаг, Цэцэрлэг, Цагаан-Уул, Бүрэнтогтох, Шинэ-Идэр, Түнэл, Эрдэнэбулган, Цагаан-Үүр, Тариалан сум Ц.Оюунгэрэл  Ц.Даваасүрэн    Б.Санчир Л.Доржпалам              
39 Мөн аймгийн Мөрөн сумын 1, 2, 3, 4, 6 дугаар баг, Жаргалант, Галт, Төмөрбулаг, Тосонцэнгэл, Рашаант, Их-Уул сум Б.Эрдэнэбат   Л.Энх-Амгалан    С.Саранхүү         П.Золзаяа      
Хэнтий 40 Хэнтий аймгийн Батширээт, Баянмөнх, Дархан, Дэлгэрхаан, Өмнөдэлгэр, Цэнхэрмандал, Бор-Өндөр сум М.Хүдэрбаатар  Б.Бат-Эрдэнэ                     
41 Мөн аймгийн Батноров, Баян-Адрага, Баян-Овоо, Баянхутаг, Галшар, Дадал, Норовлин, Биндэр сум Б.Гарамгайбаатар  Л.Оюун-Эрдэнэ    П.Ариунжолоо Б.Хүдэр-Ян Д.Одгэрэл            
42 Мөн аймгийн Жаргалтхаан, Мөрөн, Хэрлэн сум Ж.Оюунбаатар  Д.Гантулга   Б.Одхүү Н.Санжаадорж              
Дархан-Уул 43 Дархан-Уул аймгийн Дархан сумын 4, 5, 6, 7, 8, 9 дүгээр баг, 17  дугаар  баг /Өргөө/ М.Сономпил  Б.Баттөмөр  С.Ганбаатар Ж.Сүхбааатар Х.Цагаанбаатар              
44 Мөн аймгийн Дархан сумын 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 дугаар  баг  Н.Мөнхдаш  Н.Жавхлан    Л.Мөнхсайхан Ц.Ивээлт Б.Жавхлан   П.Мөнхтогт Т.Амгалан      
45 Мөн аймгийн Дархан сумын  1, 2, 3, 18  дугаар  баг /Малчин/, Орхон, Хонгор, Шарын гол сум Р.Бурмаа  Д.Хаянхярваа    Д.Араажав Н.Мөнхтөр             Л.Наранбаатар
Орхон 46 Орхон аймгийн Баян-Өндөр сумын Хүрэнбулаг, Зэст, Баянцагаан, Говил, Яргуйт, Эрдэнэ баг, Жаргалант сум Д.Алтанхуяг  О.Содбилэг    Д.Оюунбат Ц.Нарантуяа   Э.Хишигбаяр         Ч.Бямбаа
47 Мөн аймгийн Баян-Өндөр сумын Уурхайчин, Оюут, Согоот, Дэнж, Уртын гол, Их залуу, Шанд баг Д.Одхүү  Д.Атармаа    О.Баасанхүү Ц.Сарантуяа   Шагдарсүрэнгийн Төгсбаяр Ц.Жаргалсайхан Х.Золжаргал   У.Амарзаяа У.Амарзаяа
48 Мөн аймгийн Баян-Өндөр сумын Уртбулаг, Бүрэнбүст, Цагаанчулуут, Баянбулаг, Булаг, Наран, Даваат,  Рашаант баг Б.Мягмарсүрэн Д.Дамба-Очир   Л.Ариунаа Ж.Лхагвадорж     Б.Жаргалсайхан        
Баянзүрх 49 Нийслэлийн Баянзүрх дүүргийн 1, 2, З, 7, 21, 27 дугаар хороо Д.Зоригт  Д.Оюунхорол    С.Жаргал О.Бум-Ялагч О.Алтанзул Ринчингийн Нарангэрэл Л.Батбаяр     О.Алтангэрэл

Г.Баасан

О.Алтангэрэл

Б.Батбаатар

А.Эрдэнэбилэг

50 Мөн дүүргийн 6, 15, 18, 25, 26 дугаар хороо Б.Болор Ж.Энхбаяр    Ч.Өлзийсайхан Х.Хүрэлбаатар   Даваанямын Одончимэг С.Төмөрбаатар        
51 Мөн дүүргийн 4, 5, 14 дүгээр хороо Р.Булгамаа Б.Саранчимэг  Г.Ганбат Ц.Цолмон М.Мөнхцэцэг Б.Батболд Ганзоригийн Халиунаа Ц.Ганхуяг Д.Оюунтуяа А.Бямбажав Ц.Баттуяа А.Эрдэнэбаяр
52 Мөн дүүргийн 9, 17, 19, 22, 24 дүгээр хороо Ч.Сайханбилэг  Б.Батзориг    Л.Чулуунбаатар М.Мөнхзаяа М.Батсайхан Чүлтэмийн Энхтөвшин В.Намхайнямбуу Б.Батзориг     Ц.Монгол
53 Мөн дүүргийн  11, 12, 13, 16 дугаар хороо Ж.Батзандан  Б.Төмөрчулуун    Д.Эрдэнэцогт М.Шагдарсүрэн Б.Арго Дашдондогийн Ганзориг Р.Төмөрбаатар Р.Энхтуяа    

Л.Өнөрчимэг

Д.Батбаяр

Ө.Эрдэнэболд

Ж.Ганбаатар

54 Мөн дүүргийн 8, 10, 20, 23, 28 дугаар хороо Д.Арвин П.Анужин    Ц.Төмөрбаатар Б.Чулуунбат Л.Жаргалсайхан Дэнсээхүүгийн Төмөрбаатар Б.Одсүрэн Г.Ичинхорлоо   С.Боргил

С.Жавхлан

М.Баярбат

Хан-Уул, Багахангай 55 Хан-Уул дүүргийн 1, 2, З, 12 дугаар хороо Ж.Ганхуяг  Д.Сарангэрэл  Т.Баярхүү Ц.Оюунбаатар Д.Энхболд   Шаравжамцын Болд П.Сүрэнжав     Ж.Лхагвасүрэн Т.Түмэндэмбэрэл
56 Мөн дүүргийн 11, 13, 15 дугаар хороо, Багахангай дүүрэг Г.Байгалмаа  Ц.Нямдорж    Б.Хэрлэн Х.Амарсайхан     Б.Хосбаяр Ж.Занаа   Б.Одсүрэн

Б.Одсүрэн

Р.Шинэгэрэл

57 Мөн дүүргийн 4, 5, 6, 7, 8 дугаар хороо Л.Болд  С.Оюунбилэг  Ч.Цэвээнпүрэв Ц.Лхагвасүрэн Ц.Өлзийтогтох Ч.Дариймаа   Д.Түмэнжаргал Г.Уранцоож Н.Чулуунбаатар Т.Доржханд Д.Азжаргал
58 Мөн дүүргийн 9, 10, 14, 16 дугаар хороо Г.Батхүү  Б.Энх-Амгалан    Х.Оюунцэцэг Б.Одончимэг     Ж.Намхайжанцан Д.Алдархишиг   Д.Гантулга С.Үүрцайх
Сүхбаатар, Багануур 59 Сүхбаатар дүүргийн 1, 2, 3, 4, 5, 6 дугаар хороо, Багануур дүүргийн 2 ба 4 дүгээр хороо Б.Мэдрээ  Д.Цогтбаатар    Н.Удвал Ц.Мөнхжин   Сэрээтэрийн Эрдэнэцэцэг Г.Тэмүүжин Б.Баясал   Б.Мөнхсоёл  
60 Мөн дүүргийн 7, 8, 9, 10 дугаар хороо, Багануур дүүргийн 1 дүгээр хороо  Х.Тэмүүжин  Ц.Мөнх-Оргил   Л.Сэлэнгэ А.Лхамдэгд   Жамбын Сандуйжав А.Отгонболд Р.Ууганбаатар    

Г.Мөнхбаяр

Ц.Наранчимэг

61 Мөн дүүргийн 11,12,13,14 дүгээр хороо, Багануур дүүргийн 5 дугаар хороо М.Батчимэг  Сү.Батболд    И.Энхтүшиг Б.Энхмаа     П.Отгонбаяр Ж.Туул      
62 Мөн дүүргийн 15, 16, 17, 18, 19, 20 дугаар хороо, Багануур дүүргийн 3 дугаар хороо Л.Гантөмөр  Ц.Цогзолмаа  Чимгээ Ц.Баярхүү Н.Наранцэцэг   Алгаагийн Солонго А.Цолмонтуяа Б.Цогзолмаа     Н.Жамбалдорж
Чингэлтэй, Налайх 63 Чингэлтэй дүүргийн 1, 2, З, 4, 5, 6 дугаар хороо, Налайх дүүрэг С.Дэмбэрэл  Т.Аюурсайхан  Ц.Шинэбаяр А.Даваасүрэн Х.Батсуурь   Адъяагийн Ганбаатар Р.Батбаяр Л.Нацаг   Б.Батцэнгэл С.Наранмандах
64 Мөн дүүргийн 7, 8, 9, 10, 11 дүгээр хороо Г.Баярсайхан  М.Оюунчимэг    Ц.Эрдэнэчулуун Ж.Батболд Д.Гансүрэн Жамсранжавын Даваадулам Г.Баттулга   О.Заяа В.Буянмөнх  
65 Мөн дүүргийн 12, 13, 14, 15 дугаар хороо н.Мөнхтуяа  Ө.Энхтүвшин    Э.Эрдэнэжамьян П.Болд   Чүлтэмийн Лхагважав З.Бадамсүрэн   Д.Дондовсамбуу Б.Найдалаа

Р.Төрмөнх

Б.Батхуяг

П.Шинжээравдан

66 Мөн дүүргийн 16, 17, 18, 19 дүгээр хороо О.Эрдэнэбулган  Д.Ганболд    Ж.Батбаяр Г.Уянга   Чоймболын Баттулга Л.Туяа Г.Уянга Б.Дашзэвэг Ш.Эрдэнэбат Д.Уламбаяр
Баянгол 67 Баянгол дүүргийн 1, 2, З, 4, 20 дугаар хороо С.Одонтуяа  А.Ундраа   Б.Тулга Н.Буянжаргал Г.Цогтгэрэл   Н.Нарангэрэл Б.Батхуяг    

О.Лхагвадорж

Ш.Эрдэнэбат

68 Мөн дүүргийн 5, 6, 7, 9, 21 дүгээр хороо Д.Оросоо  Ж.Ганбаатар    Х.Оюунцэцэг Б.Санжаажав     М.Уранбайгаль М.Энхдөл      
69 Мөн дүүргийн 8, 10, 12, 13, 14, 22 дугаар хороо С.Эрдэнэ Л.Амгалан    Г.Алтантуяа С.Ренчинпагма     Г.Бүрэнцэцэг       М.Нарантуяа
70 Мөн дүүргийн 11, 15, 16, 17, 18, 19, 23 дугаар хороо З.Энхболд  Д.Лүндээжанцан    Ц.Амарбаяр П.Бямбачулуун С.Хүрэлбаатар   Х.Болормаа Б.Батбаатар   Х.Ганхуяг Б.Түмэнжаргал
Сонгинохайрхан 71 Сонгинохайрхан дүүргийн 12, 13, 14, 15, 16, 17, 30, 31 дүгээр хороо Ө.Пүрэвбаатар Ц.Гарамжав    Л.Отгонбаяр Н.Дашзэвэг     Б.Зоригоо П.Уянга   Б.Билэгсайхан

Н.Түвшинжаргал

Х.Бат-Ялалт

72 Мөн дүүргийн 18, 19, 23, 27, 29 дүгээр хороо Л.Эрдэнэчимэг  Н.Учрал    З.Баянсэлэнгэ Ц.Эрдэмт     Б.Дашмөнгөн      

Д.Батболд

Т.Алтаншагай

73 Мөн дүүргийн 8, 10, 11, 21, 28 дугаар хороо М.Чинболд  Д.Сумъяабазар   Б.Оюунбилэг Б.Саранцэцэг     Г.Батдэлгэр Р.Цогтбуян Б.Анхмаа    
74 Мөн дүүргийн 7, 9, 24, 25 дугаар хороо Б.Ургамалцэцэг  Д.Тэрбишдагва    Ц.Лхагвасүрэн М.Баярхүү     Б.Алтантуяа Р.Ням-Очир Д.Оюунхишиг    
75 Мөн дүүргийн 1, 2, 20, 22, 32 дугаар хороо Ш.Түвдэндорж  Б.Ундармаа    Н.Энхбаяр З.Болдбаатар   Хоовзойн Маам И.Түвдэндорж Б.Ангарагбаатар     Т.Цоож
76 Мөн дүүргийн 3, 4, 5, 6, 26 дугаар хороо О.Магнай  Х.Нямбаатар    Г.Бямбасүрэн         Б.Нямдорж Ц.Цэрэндондог    

 

GoGo Facebook Хуудас