Монгол Улсын УИХ-ын сонгуульд 12 нам, гурван эвсэл, 69 бие даагч нийт 498 нэр дэвшигч өрсөлдөхөөр болсон байна талаар өнөөдөр СЕХ-ны дарга Ч.Содномцэрэн мэдээллээ. 498 нэр дэвшигчдэд хуульд заасны дагуу өнөөдөр 12.00 цагт үнэмлэхийг нь гардуулна.
Хуульд зааснаар нэр дэвшигчид санал авах өдрөөс 22 хоногийн өмнө үнэмлэхийг гардуулна гэж заажээ.
- АН-76
- МАН-76
- МАХН-71
- ИЗНН-15
- МУНН-11
- Хаан сонголт эвсэл-9
- БНН-36
- Иргэний хөдөлгөөний нам-27
- Эх орончдын нэгдсэн эвсэл-9
- Ард түмнээ хайрлая нам-13 нэр дэвшигч УИХ-ын сонгуульд өрсөлдөнө.
Иргэний Зориг Ногоон Намыг сонгуульд оролцуулахгүй гэх шийдвэр Сонгуулийн Ерөнхий хорооноос гаргасан. Тус намынхан энэ шийдвэрийг эсэргүүцэж шүүхэд хандсан байна. СЕХ-ны дарга Ч.Содномцэрэн "СЕХ-ны шийдвэр зөв байсан ч Үндсэн хуулиар олгогдсон сонгох, сонгогдох эрхийг хангаж засаж болох алдаа учраас бүртгэх шийдвэр гарсан. 20 хүний нэр дэвшүүлэхээр горилсон ч дөрвөн хүний бичиг баримт ирээгүй. Үлдсэн 16 хүний бичиг баримтаас нэгийнх нь дутуу байсан учраас нийт 15 нэр дэвшигчийг бүртгэсэн" гэлээ.
Зургийг Б.Бямба-Очир /mpa.mn/
1-р тойрог /Архангай аймаг/ | |||
Д/д | Овог нэр | Нам | Эрхэлсэн ажил |
1 | Ганзоригийн ТЭМҮҮЛЭН |
Монгол Ардын Нам | Нийгмийн ардчилал, монголын залуучуудын холбооны ерөнхийлөгч |
2 | Даваажавын ГАНХУЯГ |
Ардчилсан Нам | УИХ-ын гишүүн |
3 | Гомбосүрэнгийн ДҮҮРЭНБИЛЭГ | Бүгд Найрамдах Нам |
Хувиараа хөдөлмөр эрхлэгч |
4 | Цэдэвдоржийн ЦЭДЭНДАМБА |
Монгол Ардын Хувьсгалт Нам |
Ойгон булаг хоршооны захирал |
5 | Содномцэрэнгийн ЗАЯАДЭЛГЭР | Эх орончдын нэгдсэн эвсэл | Үнэт цаасны төвлөрсөн хадгаламжийн төв ТӨХК-д хуулийн ахлах зөвлөх |
2-р тойрог /Архангай аймаг/ | |||
1 | Ёндонпэрэнлэйн БААТАРБИЛЭГ | Монгол Ардын Нам | Архангай аймгийн ИТХ-ын төлөөлөгч |
2 | Нямжавын БАТБАЯР |
Ардчилсан Нам | УИХ-ын гишүүн |
3 | Батаагийн ГАНЦЭЦЭГ |
Монгол Ардын Хувьсгалт Нам |
Нарны буман гэрэл ХХК-ийн гүйцэтгэх захирал |
4 | Бэгзсүрэнгийн МӨНХЗУЛ |
Бие даан нэр дэвшигч | Барилга, технологийн коллеж ХХК-ийн захирал |
5 | Баярсайханы МЭНДСАЙХАН |
Бие даан нэр дэвшигч | Симарк ХХК-ийн захирал |
3-р тойрог /Архангай аймаг/ | |||
1 | Жамъянгийн МӨНХБАТ |
Монгол Ардын Нам | Монгол Ардын Намын ерөнхий нарийн бичгийн дарга |
2 | Раднаасүмбэрэлийн ГОНЧИГДОРЖ | Ардчилсан Нам | УИХ-ын гишүүн, дэд дарга |
3 | Нямбаярын ТАМИР |
Монгол Ардын Хувьсгалт Нам |
Эрдэнэс Монгол ХХК-ийн ТУЗ-ийн нарийн бичгийн дарга |
4-р тойрог /Баян-Өлгий аймаг/ | |||
1 | Гомбожайн СОЛТАН |
Монгол Ардын Нам | Баян-Өлгий аймгийн Монгол Ардын Намын хорооны дарга |
2 | Агипарын БАКЕЙ |
Ардчилсан Нам | УИХ-ын гишүүн, ТББ-ын хорооны дарга |
5-р тойрог /Баян-Өлгий аймаг/ | |||
1 | Хавдисламын БАДЕЛХАН | Монгол Ардын Нам | Монгол Ардын Намын Бага хурлын гишүүн |
2 | Хабшайн ЕРЖАН |
Ардчилсан Нам | Ерөнхий сайдын зөвлөх |
3 | Насирын САМАТ |
Бүгд Найрамдах Нам |
Тогтвортой амьжиргаа төслийн Баян-Өлгий аймаг дахь багийн ахлагч |
6-р тойрог /Баян-Өлгий аймаг/ | |||
1 | Алмаликийн ТЛЕЙХАН | Монгол Ардын Нам | УИХ-ын гишүүн |
2 | Дакейн МУРАТ |
Ардчилсан Нам | Эрчимбаян өлгий ХК-ийн гүйцэтгэх захирал |
3 | Дашнямын ЧИНЗОРИГ |
Монгол Ардын Хувьсгалт Нам |
Монгол Ардын Хувьсгалт Намын Бага чуулганы гишүүн |
7-р тойрог /Баянхонгор аймаг/ | |||
1 | Гомбожавын ЗАНДАНШАТАР | Монгол Ардын Нам | Монгол Ардын Намын Удирдах зөвлөлийн гишүүн |
2 | Дашдондогийн ГАНБАТ |
Ардчилсан Нам | УИХ-ын гишүүн, ХЗБХ-ны дарга |
3 | Алтангэрэлийн ОДОНЧИМЭГ | Монгол Ардын Хувьсгалт Нам |
Хувиараа хөдөлмөр эрхлэгч |
4 | Жагваралын ТӨМӨРХУЯГ | Бие даан нэр дэвшигч | Өмгөөлөгч |
8-р тойрог /Баянхонгор аймаг/ | |||
1 | Магваны БИЛЭГТ |
Монгол Ардын Нам | Ачлал трейд ХХК-ийн гүйцэтгэх захирал |
2 | Найдангийн ТҮВШИНБАЯР | Ардчилсан Нам | Монгол Улсын Жудо бөхийн үндэсний шигшээ багийн тамирчин |
3 | Маамын ГАНЗОРИГ |
Монголын Ардчилсан Хөдөлгөөний Нам | Монголын ардчилсан хөдөлгөөний намын ерөнхий нарийн бичгийн дарга |
4 | Баярсайханы УУГАНБАЯР | Монгол Ардын Хувьсгалт Нам |
Ууган энд Анунгоо ХХК-ийн ерөнхий захирал |
9-р тойрог /Баянхонгор аймаг/ | |||
1 | Лхагваагийн ЭЛДЭВ-ОЧИР |
Монгол Ардын Нам | Баянхонгор аймгийн Монгол Ардын Намын хорооны дарга |
2 | Халтмаагийн БАТТУЛГА |
Ардчилсан Нам | УИХ-ын гишүүн |
3 | Алагаагийн БАТДОРЖ |
Монгол Ардын Хувьсгалт Нам |
Бүтэн өнчин хүүхдүүдийн хөгжил сангийн тэргүүн |
4 | Баатарбямбын БАТ-ЭРДЭНЭ |
Бие даан нэр дэвшигч | Цаглашгүй хүрд ХХК-ийн захирал |
10-р тойрог /Булган аймаг/ | |||
1 | Жадамбын БАТ-ЭРДЭНЭ |
Монгол Ардын Нам | Булган аймгийн Монгол Ардын Намын хорооны дарга |
2 | Отгондаваагийн АМАРТҮВШИН | Ардчилсан Нам | UFC группын ТУЗ-ийн дарга |
3 | Батбаярын ШИЖИРБААТАР | Монгол Ардын Хувьсгалт Нам |
Булган аймгийн Нэгдсэн эмнэлгийн хүний их эмч |
4 | Машлайн БОЛОРМАА |
Эх орончдын нэгдсэн эвсэл | Хувиараа хөдөлмөр эрхлэгч |
11-р тойрог /Говь-Алтай аймаг/ | |||
1 | Шатарбалын РАДНААСЭД | Монгол Ардын Нам | Монгол Ардын Намын Бага хурлын гишүүн |
2 | Очирбатын АМГАЛАНБААТАР | Ардчилсан Нам | Говь-Алтай аймгийн Засаг дарга |
3 | Нанзадын БҮРГЭДАА |
Монгол Ардын Хувьсгалт Нам |
Сэрэх тайган ХХК-ийн захирал |
4 | Гаанжуурын НЭРГҮЙ |
Бие даан нэр дэвшигч | Айргийн хад ХХК-ийн захирал |
5 | Баасангийн НАМИНЧИМЭД |
Бие даан нэр дэвшигч | Чөлөөт уран бүтээлч |
6 | Шоовдорын ЭРДЭНЭБАТ |
Бие даан нэр дэвшигч | Аймгийн ИТХ-ын төлөөлөгч |
12-р тойрог /Дорноговь, Говьсүмбэр аймаг/ | |||
1 | Гомпилдоогийн МӨНХЦЭЦЭГ | Монгол Ардын Нам | Монголын зохиолчдын эвлэлийн гүйцэтгэх захирал |
2 | Гомбын ГАНБААТАР |
Ардчилсан Нам | Дорноговь аймгийн ИТХ-ын дарга |
6 | Гиймаажавын АЛТАНХУЯГ | Эрх Чөлөөг Хэрэгжүүлэгч Нам |
Эрх Чөлөөг Хэрэгжүүлэгч Намын Удирдах зөвлөлийн гишүүн |
4 | Дашдаваагийн БАТДЭЛГЭР | Монгол Ардын Хувьсгалт Нам |
Өлзий дийпер дэлгэр ХХК-ийн дэд захирал |
13-р тойрог /Дорноговь аймаг/ | |||
1 | Борхүүгийн ДЭЛГЭРСАЙХАН | Монгол Ардын Нам | Монгол Ардын Намын Бага хурлын гишүүн |
2 | Зундуйн АЛТАНГЭРЭЛ |
Ардчилсан Нам | Говийн Ноён хутагтын музейн захирал |
3 | Шоовдорын ТӨМӨРСҮХ | Эрх Чөлөөг Хэрэгжүүлэгч Нам |
Эрх Чөлөөг Хэрэгжүүлэгч Намын дарга |
4 | Баатарын БАТМӨНХ |
Монгол Ардын Хувьсгалт Нам |
Ти энд И девелопмент ХХК-ийн гүйцэтгэх захирал |
14-р тойрог /Дорнод аймаг/ | |||
1 | Хаянгаагийн БОЛОРЧУЛУУН | Монгол Ардын Нам | УИХ-ын гишүүн |
2 | Мөнхчулууны ЗОРИГТ |
Ардчилсан Нам | УИХ-ын гишүүн, Зам тээврийн сайд |
3 | Жумдааны ЭНХЖАРГАЛ | Монгол Ардын Хувьсгалт Нам |
Дорнод аймгийн Монгол Ардын Хувьсгалт Намын мянгатын дарга |
15-р тойрог /Дорнод аймаг/ | |||
1 | Нямтайширын НОМТОЙБАЯР | Монгол Ардын Нам | УИХ-ын гишүүн |
2 | Батболдын МӨНХЦЭЦЭГ |
Ардчилсан Нам | Эрдэнэс Монгол ХХК-ийн зөвлөх |
3 | Адъяагийн БОРХҮҮ |
Бүгд Найрамдах Нам |
KAN LLC компанийн орчуулагч |
4 | Шагдаржавын ГАНБОЛД | Монгол Ардын Хувьсгалт Нам |
Дорнодын зон ТББ-ын тэргүүн |
5 | Батаагийн ГАНБОЛД |
Бие даан нэр дэвшигч | Монгол-Японы ХАА-н хамтын ажиллагааны нийгэмлэгийн дэд дарга |
6 | Дашнамжилын ЦОГТБААТАР |
Бие даан нэр дэвшигч | Эрдэнэт үйлдвэр ХХК-ийн зөвлөх |
16-р тойрог /Дундговь аймаг/ | |||
1 | Баатарын АМАРСАНАА | Монгол Ардын Нам | Н Эй Би пропертийз ХХК-ийн ерөнхий захирал |
2 | Батсүхийн НАРАНХҮҮ |
Ардчилсан Нам | УИХ-ын гишүүн |
3 | Цагааны НАРМАНДАХ |
"Тусгаар тогтнол эв нэгдэл" эвсэл | Улсын 2 дугаар төв эмнэлэгт мэс заслын эмч, тасгийн эрхлэгч |
4 | Осорын ГАНБАТ |
Монгол Ардын Хувьсгалт Нам |
Хувиараа хөдөлмөр эрхлэгч |
5 | Бямбасүрэнгийн БАЯРМАГНАЙ | Бие даан нэр дэвшигч | Хувиараа хөдөлмөр эрхлэгч |
6 | Батбаярын МӨНХБОЛОР |
Бие даан нэр дэвшигч | Смарт сошиал медиа групп ХХК-ийн ерөнхий захирал |
7 | Сандагийн БУДЖАВ |
Бие даан нэр дэвшигч | Дундговь аймгийн ИТХ-ын дарга |
17-р тойрог /Завхан аймаг/ | |||
1 | Бат-Очирын ЭНХБОЛД | Монгол Ардын Нам | Сонор трейд ХХК-ийн ерөнхий захирал |
2 | Ядамсүрэнгийн САНЖМЯТАВ | Ардчилсан Нам | УИХ-ын гишүүн |
3 | Зундуйн ЦЭРЭНДУЛАМ | "Тусгаар тогтнол эв нэгдэл" эвсэл | Бүгд-Очир эмнэлэгт эрхлэгч эмч |
4 | Догсомжавын БАЛДАН-ОЧИР |
Монгол Ардын Хувьсгалт Нам |
Монголын малчдын нэгдсэн холбооны тэргүүн |
5 | Самдангийн ЦЭВЭЭНЖАВ |
Бие даан нэр дэвшигч | Очирваанийн бүсгүйчүүд ТББ-ыг үүсгэн байгуулагч |
6 | Адъяабалжирын САНЖМЯТАВ |
Бие даан нэр дэвшигч | Соёмбо академийн гүйцэтгэх захирал |
18-р тойрог /Завхан аймаг/ | |||
1 | Шинэнсамбуугийн БАТСАМБУУ | Монгол Ардын Нам | Цэцэнс Холдинг ХХК-ийн гүйцэтгэх захирал |
2 | Загдхүүгийн НАРАНТУЯА |
Ардчилсан Нам | Ардчилсан Намын Үндэсний зөвлөлдөх хорооны гишүүн |
3 | Шинэнсамбуугийн САЙХАНСАМБУУ | "Тусгаар тогтнол эв нэгдэл" эвсэл | Тусгаар тогтнол эв нэгдэл намын Удирдах зөвлөлийн гишүүн |
4 | Бат-Эрдэнийн БАТХУЯГ | Монгол Ардын Хувьсгалт Нам |
Шадар сайдын орон тооны бус зөвлөх |
19-р тойрог /Өвөрхангай аймаг/ | |||
1 | Янгугийн СОДБААТАР |
Монгол Ардын Нам | УИХ-ын гишүүн |
2 | Намдагийн БАТЦЭРЭГ |
Ардчилсан Нам | УИХ-ын гишүүн, БОНХАЖЯ-ны сайд |
3 | Аюурзанын ОТГОНБААТАР | "Тусгаар тогтнол эв нэгдэл" эвсэл |
Хувиараа хөдөлмөр эрхлэгч |
4 | Дуламдоржийн ХИШИГДЭЛГЭР | ХААН сонголт эвсэл | Хөгжлийн хөтөлбөр намын ерөнхий нарийн бичгийн дарга |
5 | Бэрэнбаралын ЭРДЭНЭБИЛЭГТ | Монгол Ардын Хувьсгалт Нам |
Монгол Ардын Хувьсгалт Намын нарийн бичгийн дарга |
6 | Баянжаргалын ЭНХТӨР |
Бие даан нэр дэвшигч | Өрнөх Гал ХХК-ын ерөнхий захирал |
20-р тойрог /Өвөрхангай аймаг/ | |||
1 | Дуламдоржийн ТОГТОХСҮРЭН | Монгол Ардын Нам | Өвөрхангай аймгийн Засаг дарга |
2 | Даваадоржийн ЖАРГАЛ |
Ардчилсан Нам | Дэлгэрэх хүнс ХХК-ийн ерөнхий захирал |
3 | Жамсрангийн ДОРЖДАВАГ |
Бүгд Найрамдах Нам |
Нью план ХХК-ийн захирал |
4 | Ёндонсамбуугийн БЯМБАТОГТОХ | Монгол Ардын Хувьсгалт Нам |
Засагт хан дээд сургуулийн ТЗУ-ын тэнхимийн эрхлэгч |
5 | Төмөрбаатарын ХАСБААТАР |
Бие даан нэр дэвшигч | Өндөр Гэгээн Занабазар сангийн ерөнхийлөгч |
6 | Доржийн МИЕЭГОМБО |
Бие даан нэр дэвшигч | Өмгөөллийн Ёс ХХН-ийн партнер |
21-р тойрог /Өвөрхангай аймаг/ | |||
1 | Содномын ЧИНЗОРИГ |
Монгол Ардын Нам | Монгол Ардын Намын Бага хурлын гишүүн |
2 | Сүхбаатарын ДЭМЧИГ |
Ардчилсан Нам | УИХ дахь Ардчилсан Намын бүлгийн Ажлын албаны дарга |
3 | Чагнаадоржийн ЦЭНДЭЭ | Монгол Ардын Хувьсгалт Нам |
Некст стар ХХК-ийн гүйцэтгэх захирал |
4 | Мянганбуугийн НАРАНБААТАР |
Бие даан нэр дэвшигч | Монголын сэтгүүлчдийн нэгдсэн эвлэлийн тэргүүн дэд ерөнхийлөгч |
22-р тойрог /Өмнөговь аймаг/ | |||
1 | Намсрайн АМАРЗАЯА |
Монгол Ардын Нам | Бонсай ХХК-ийн гүйцэтгэх захирал |
2 | Бадамгаравын БАДРАА |
Ардчилсан Нам | Өмнөговь аймгийн Засаг дарга |
3 | Дагдангийн ЭРДЭНЭ |
Монгол Ардын Хувьсгалт Нам |
Өмнөговь аймгийн ИТХ-ын төлөөлөгч |
23-р тойрог /Өмнөговь аймаг/ | |||
1 | Лувсангийн ЭНХБОЛД |
Монгол Ардын Нам | Ирээдүй инвест ББСБ ХХК-ийн захирал |
2 | Дашдэмбэрэлийн БАТ-ЭРДЭНЭ |
Ардчилсан Нам | УИХ-ын гишүүн |
3 | Бямбаагийн БУДЖАРГАЛ | Монгол Ардын Хувьсгалт Нам |
Монгол үндэстний хүсэлд нэгдэх хөдөлгөөний тэргүүн |
24-р тойрог /Сүхбаатар аймаг/ | |||
1 | Чүлтэмийн УЛААН |
Монгол Ардын Нам | УИХ-ын гишүүн |
2 | Жамбын БАТСУУРЬ |
Ардчилсан Нам | Сүхбаатар аймгийн Засаг дарга |
3 | Пүрэвсүрэнгийн НАМХАЙНОРОВ | Бүгд Найрамдах Нам |
Зорчигч тээврийн нэгтгэлийн 1 дүгээр баазад жолооч |
4 | Жамбын ЭНХБААТАР |
Монгол Ардын Хувьсгалт Нам |
Хувиараа хөдөлмөр эрхлэгч |
25-р тойрог /Сэлэнгэ аймаг/ | |||
1 | Наваан-Юндэнгийн ОЮУНДАРЬ | Монгол Ардын Нам | Монгол Ардын Намын Бага хурлын гишүүн |
2 | Сангажавын БАЯРЦОГТ |
Ардчилсан Нам | УИХ-ын гишүүн, Засгийн газрын ХЭГ-ын дарга |
3 | Төмөрбаатарын БАТ-ЭРДЭНЭ |
"Тусгаар тогтнол эв нэгдэл" эвсэл |
Хувиараа хөдөлмөр эрхлэгч |
4 | Дамдинжавын БАТСАЙХАН |
Иргэний Зориг Ногоон Нам | Сэлэнгэ аймаг дахь Гааль татварын газрын Алтанбулаг салбарын аж ахуйн менежер |
5 | Лувсангийн ГАНБОЛД |
Монгол Ардын Хувьсгалт Нам |
Сайхан төгөл ХХК-ийн захирал |
6 | Цэнддоржийн ЭРДЭНЭБАТ | Бие даан нэр дэвшигч | Метатек ХХК-ийн захирал |
7 | Жамбалдоржийн БАТБИЛЭГ |
Бие даан нэр дэвшигч | Хувиараа хөдөлмөр эрхлэгч |
26-р тойрог /Сэлэнгэ аймаг/ | |||
1 | Жаргалтулгын ЭРДЭНЭБАТ | Монгол Ардын Нам | УИХ-ын гишүүн |
2 | Гаваасүрэнгийн ЭРДЭНЭТУНГАЛАГ | Ардчилсан Нам | Чөлөөт уран бүтээлч |
3 | Дамбадондогийн БААТАРЖАВ | "Тусгаар тогтнол эв нэгдэл" эвсэл |
Үндэсний шигшээ багийн тамирчин |
4 | Шагдаррагчаагийн ЭРДЭНЭБАТ | Монгол Ардын Хувьсгалт Нам |
Барилга ХК-ийн дэд ерөнхийлөгч |
27-р тойрог /Сэлэнгэ аймаг/ | |||
1 | Содын БҮРЭНБАТ |
Монгол Ардын Нам | Сэлэнгэ аймгийн Засаг дарга |
2 | Дондогдоржийн ЭРДЭНЭБАТ | Ардчилсан Нам | УИХ-ын гишүүн, Аж үйлдвэрийн сайд |
3 | Амжаагийн ЭНХБОЛД |
Монгол Ардын Хувьсгалт Нам |
Хувиараа хөдөлмөр эрхлэгч |
28-р тойрог /Төв аймаг/ | |||
1 | Миеэгомбын ЭНХБОЛД | Монгол Ардын Нам | УИХ-ын дэд дарга |
2 | Бямбасүрэнгийн ЭНХБАЙГАЛЬ | Ардчилсан Нам | Анализ группын ерөнхий захирал |
3 | Цэрэндоржийн БАТТӨР |
"Тусгаар тогтнол эв нэгдэл" эвсэл |
Тусгаар тогтнол эв нэгдлийн намын Бага хурлын гишүүн |
4 | Цэен-Ойдовын ОЮУНСАЙХАН | Монгол Ардын Хувьсгалт Нам |
Мөнхийн судар ХХК-ийн зөвлөх |
29-р тойрог /Төв аймаг/ | |||
1 | Агваансамдангийн СҮХБАТ | Монгол Ардын Нам | Алтан хүнс групп ХХК-ийн ерөнхий захирал |
2 | Тэрбишийн ЭНХСАЙХАН |
Ардчилсан Нам | Фүжи холдинг ББСБ ХХК-ийн гүйцэтгэх захирал |
3 | Батсүхийн БАТСАЙХАН |
Монгол Ардын Хувьсгалт Нам |
Хувиараа хөдөлмөр эрхлэгч |
30-р тойрог /Төв аймаг/ | |||
1 | Нямаагийн ЭНХБОЛД |
Монгол Ардын Нам | УИХ-ын гишүүн |
2 | Дуламсүрэнгийн ДОРЖПҮРЭВ | Ардчилсан Нам | СЭЗДС, Төгсөгчдийн нийгэмлэгийн ерөнхийлөгч |
3 | Оргойн БУЯННЭМЭХ |
Монгол Ардын Хувьсгалт Нам |
Монфарм ХХК-ийн гүйцэтгэх захирал |
31-р тойрог /Увс аймаг/ | |||
1 | Баттогтохын ЧОЙЖИЛСҮРЭН | Монгол Ардын Нам | УИХ-ын гишүүн |
2 | Одонгийн ЦОГТГЭРЭЛ |
Ардчилсан Нам | Увс аймгийн Ардчилсан Намын дарга |
3 | Ядамбаатарын ЦЭРЭНХАНД | "Тусгаар тогтнол эв нэгдэл" эвсэл |
Монголын гол, нууруудын нэгдсэн хөдөлгөөний Удирдах зөвлөлийн гишүүн |
4 | Рагчаагийн БАТСУУРЬ |
Иргэний Хөдөлгөөний Нам | Хувиараа хөдөлмөр эрхлэгч |
32-р тойрог /Увс аймаг/ | |||
1 | Намсрайн ЦЭРЭНБАТ |
Монгол Ардын Нам | Юу Эф Си Трейд ХХК-ийн захирал |
2 | Норовын АЛТАНХУЯГ |
Ардчилсан Нам | УИХ-ын гишүүн |
33-р тойрог /Увс аймаг/ | |||
1 | Чимэдийн ХҮРЭЛБААТАР | Монгол Ардын Нам | УИХ-ын гишүүн |
2 | Сайнбуянгийн ОТГОНБАЯР |
Ардчилсан Нам | Эрчим хүчний зохицуулах хорооны дарга |
3 | Нямаагийн УЛАМБАЯР |
Монгол Ардын Хувьсгалт Нам |
Монгол Ардын Хувьсгалт Намын хуулийн зөвлөх |
34-р тойрог /Ховд аймаг/ | |||
1 | Балжиннямын ОЧБАДРАХ | Монгол Ардын Нам | Монголын эрмэлзэл ТББ-ын тэргүүн |
2 | Бөхчулууны ПҮРЭВДОРЖ |
Ардчилсан Нам | Ховддоо сайхан амьдарцгаая ТББ-ын тэргүүн |
3 | Пүрэвийн БААТАРСҮРЭН | "Тусгаар тогтнол эв нэгдэл" эвсэл |
Эс-Би-Эл ХХК-ийн захирал |
4 | Сэсээрийн ГАН-ЭРДЭНЭ |
Иргэний Хөдөлгөөний Нам | Хувиараа хөдөлмөр эрхлэгч |
5 | Баадайн ДОВДОНБАЛЖИР | Монгол Ардын Хувьсгалт Нам |
Монголын ХАБЭА-н мэргэшсэн ажилтны үндэсний нийгэмлэг НҮТББ-ын ерөнхийлөгч |
6 | Пүрэвдоржийн ХАНГАЛ |
Бие даан нэр дэвшигч | Ханхур холдинг ХХК-ийн ТУЗ-ийн дарга |
35-р тойрог /Ховд аймаг/ | |||
1 | Сандагийн БЯМБАЦОГТ | Монгол Ардын Нам | УИХ-ын гишүүн |
2 | Догсомын БАТЦОГТ |
Ардчилсан Нам | УИХ-ын гишүүн |
3 | Дүгэрсүрэнгийн БАТЧОЙЖ |
"Тусгаар тогтнол эв нэгдэл" эвсэл |
Монголын эрдэмтдийн үндэсний зөвлөлийн гишүүн |
4 | Бөхчулууны БОЛДОО |
Иргэний Хөдөлгөөний Нам | Цахилгаан дамжуулах үндэсний сүлжээ ТӨХК-д мэргэжилтэн |
5 | Халтайн БАТБОЛД |
Монгол Ардын Хувьсгалт Нам |
Ховд аймгийн Монгол Ардын Хувьсгалт Намын мянгатын дарга |
36-р тойрог /Ховд аймаг/ | |||
1 | Отгоогийн БАТНАСАН |
Монгол Ардын Нам | Кондитер-Улаанбаатар ХХК-ийн ерөнхий захирал |
2 | Ширнэнбаньдын АДЬШАА | Ардчилсан Нам | Ховд аймгийн Засаг даргын орон тооны бус ахлах зөвлөх |
3 | Сайннохойн ЦЭРЭНЧИМЭД | "Тусгаар тогтнол эв нэгдэл" эвсэл |
Монголын эрдэмтдийн үндэсний зөвлөлийн тэргүүн |
4 | Ширэндэвийн БУЛГАН |
Монгол Ардын Хувьсгалт Нам |
BxB med эмнэлгийн эмч |
37-р тойрог /Хөвсгөл аймаг/ | |||
1 | Лхагвын МӨНХБААТАР | Монгол Ардын Нам | Хөвсгөл хөгжил сангийн тэргүүн |
2 | Пунцагийн ЦАГААН |
Ардчилсан Нам | Монгол Улсын Ерөнхийлөгчийн ТГ-ын дарга |
3 | Сэрээтэрийн ЭРДЭНЭЦЭЦЭГ | Монголын Социал Демократ Нам | ТТЕЗ ХХК-ийн захирал |
4 | Ганбаатарын УРАНЧИМЭГ | Иргэний Хөдөлгөөний Нам | 31 дүгээр сургуулийн математикийн багш |
5 | Чулуунцэрэнгийн ЧИНЧУЛУУН | Монгол Ардын Хувьсгалт Нам |
Чинбулган Оргил ХХК-ийн ерөнхий эмч |
6 | Жавзангийн НАМНАНСҮРЭН | Ард Түмнээ Хайрлая Нам | Хөвсгөл аймгийн ИТХ-ын төлөөлөгч |
38-р тойрог /Хөвсгөл аймаг/ | |||
1 | Цэрэнпилийн ДАВААСҮРЭН | Монгол Ардын Нам | УИХ-ын гишүүн |
2 | Цэдэвдамбын ОЮУНГЭРЭЛ | Ардчилсан Нам | УИХ-ын гишүүн |
3 | Ламжавын ДОРЖПАЛАМ | "Тусгаар тогтнол эв нэгдэл" эвсэл |
Тун Жаргалант Транс ХХК-ийн менежер |
4 | Баатарын САНЧИР |
Монгол Ардын Хувьсгалт Нам |
Шинэ Хөвсгөл сангийн тэргүүн |
39-р тойрог /Хөвсгөл аймаг/ | |||
1 | Лувсанцэрэнгийн ЭНХ-АМГАЛАН |
Монгол Ардын Нам | УИХ-ын гишүүн |
2 | Бадарчийн ЭРДЭНЭБАТ |
Ардчилсан Нам | Эрэл ХХК-ийн ТУЗ-ийн дарга |
3 | Пүрэвсүрэнгийн ЗОЛЗАЯА | Иргэний Хөдөлгөөний Нам | Хөвсгөл аймгийн Иргэний Хөдөлгөөний Намын хорооны дарга |
4 | Чимиддоржийн ЧИМИДСҮРЭН |
Монгол Ардын Хувьсгалт Нам |
Шадар сайдын зөвлөх |
40-р тойрог /Хэнтий аймаг/ | |||
1 | Бадмаанямбуугийн БАТ-ЭРДЭНЭ | Монгол Ардын Нам | УИХ-ын гишүүн |
2 | Мөнгөнцэцэгийн ХҮДЭРБААТАР | Ардчилсан Нам | Ерөнхий сайдын зөвлөх |
3 | Ганбаатарын БАТБОЛД | Иргэний Зориг Ногоон Нам | Хэнтий аймгийн Залуучуудын холбооны Хяналтын зөвлөлийн дарга |
41-р тойрог /Хэнтий аймаг/ | |||
1 | Лувсаннамсрайн ОЮУН-ЭРДЭНЭ | Монгол Ардын Нам | Азийн хүлэг улс бодлогын судалгааны хүрээлэнгийн тэргүүн |
2 | Батхүүгийн ГАРАМГАЙБААТАР | Ардчилсан Нам | УИХ-ын гишүүн, УИХ дахь Ардчилсан Намын бүлгийн дарга |
3 | Бямбасүрэнгийн ХҮДЭРЯН | "Тусгаар тогтнол эв нэгдэл" эвсэл |
Хэт ХХК-ийн дэд захирал |
4 | Дамбын ОДГЭРЭЛ |
Монголын Уламжлалын Нэгдсэн Нам | Эцэг онгод ХХК-ийн захирал |
5 | Пүрэвчулууны АРИУНЖОЛОО | Монгол Ардын Хувьсгалт Нам |
Сантхаан Интернэйшнл ХХК-ийн гүйцэтгэх захирал |
42-р тойрог /Хэнтий аймаг/ | |||
1 | Дорждугарын ГАНТУЛГА | Монгол Ардын Нам | Нийгмийн Ардчилал Монголын Оюутны Холбооны ерөнхийлөгч |
2 | Жагдагийн ОЮУНБААТАР | Ардчилсан Нам | Хэнтий аймгийн Засаг дарга |
3 | Батжаргалын ОДХҮҮ |
Монгол Ардын Хувьсгалт Нам |
Эрлэг Шонхор ХХК-ийн захирал |
43-р тойрог /Дархан-Уул аймаг/ | |||
1 | Баагаагийн БАТТӨМӨР | Монгол Ардын Нам | УИХ дахь Монгол Ардын Намын бүлгийн зөвлөх |
2 | Мишигийн СОНОМПИЛ |
Ардчилсан Нам | УИХ-ын гишүүн, АБГББ-ын хорооны дарга |
3 | Хашбаатарын ЦАГААНБААТАР | "Тусгаар тогтнол эв нэгдэл" эвсэл |
Монгол Улсын Ерөнхийлөгчийн спортын орон тооны бус зөвлөх |
4 | Лхагваагийн МӨНХСАЙХАН | Монгол Ардын Хувьсгалт Нам |
Тосонцэнгэл чацаргана ХХК-ийн захирал |
5 | Сайнхүүгийн ГАНБААТАР | Эх орончдын нэгдсэн эвсэл | УИХ-ын гишүүн |
6 | Нямгаагийн НАРАНЦОГТ | Ард Түмнээ Хайрлая Нам | Монвуд ХХК-ийн ерөнхий захирал |
44-р тойрог /Дархан-Уул аймаг/ | |||
1 | Болдын ЖАВХЛАН |
Монгол Ардын Нам | Монгол Ардын Намын Бага хурлын гишүүн |
2 | Намсрайн МӨНХДАШ |
Ардчилсан Нам | Бурхан халдун группын ерөнхий захирал |
3 | Цогийн ИВЭЭЛТ |
"Тусгаар тогтнол эв нэгдэл" эвсэл |
УИХ-ын дэд даргын бие төлөөлөгч, туслах |
4 | Болдын ЖАВХЛАН |
Монголын Уламжлалын Нэгдсэн Нам | Монфрут Гранд ХХК-ийн гүйцэтгэх захирал |
5 | Пүрэвдашийн МӨНХТОГТ | Бүгд Найрамдах Нам | Инфрасистемс ХХК-ийн захирал |
6 | Тогтохын АМГАЛАН |
Иргэний Хөдөлгөөний Нам | БЛЕСС ХХК-ийн захирал |
7 | Жамъянхорлоогийн СҮХБААТАР | Монгол Ардын Хувьсгалт Нам |
Монгол Ардын Хувьсгалт Намын ерөнхий нарийн бичгийн дарга |
8 | Михлайн ИДЭРПҮРЭВ |
Ард Түмнээ Хайрлая Нам | Хувиараа хөдөлмөр эрхлэгч |
45-р тойрог /Дархан-Уул аймаг/ | |||
1 | Дамдины ХАЯНХЯРВАА | Монгол Ардын Нам | УИХ-ын гишүүн |
2 | Раднаагийн БУРМАА |
Ардчилсан Нам | УИХ-ын гишүүн, Хүнс, хөдөө аж ахуйн сайд |
3 | Дашнямын АРААЖАВ |
Монгол Ардын Хувьсгалт Нам |
АСОН ХХК-ийн зөвлөх |
4 | Лүндэгийн НАРАНБААТАР |
Бие даан нэр дэвшигч | Гложекс ХХК-ийн ерөнхий захирал |
46-р тойрог /Орхон аймаг/ | |||
1 | Отгонбилэгийн СОДБИЛЭГ | Монгол Ардын Нам | УИХ-ын гишүүн |
2 | Дашзэвэгийн АЛТАНХУЯГ | Ардчилсан Нам | Зэс эрдэнийн хувь ХК-ийн ТУЗ-ийн дарга |
3 | Энхбаатарын ХИШИГБАЯР | Бүгд Найрамдах Нам | Эхлэх цэг АИС ТББ-ын ерөнхийлөгч |
4 | Даваадоржийн ОЮУНБАТ | Монгол Ардын Хувьсгалт Нам |
Орхон аймаг дахь Монгол Ардын Хувьсгалт Намын мянгатын дарга |
5 | Галавсамбуугийн БАТЦЭЦЭГ | Ард Түмнээ Хайрлая Нам | Тэнгэрлэг Ханхөхий ХХК-ийн захирал |
6 | Чангаагийн БЯМБАА |
Бие даан нэр дэвшигч | Ворлд ойл Монгол ХХК-ийн захирал |
47-р тойрог /Орхон аймаг/ | |||
1 | Дашдоржийн АТАРМАА | Монгол Ардын Нам | Монгол Ардын Намын Бага хурлын гишүүн |
2 | Дүрзээгийн ОДХҮҮ |
Ардчилсан Нам | ЭГУЦС төслийн нэгжийн захирал |
3 | Цэрэндамбын САРАНТУЯА | "Тусгаар тогтнол эв нэгдэл" эвсэл |
Орхон аймгийн АОЖТББ-ын гүйцэтгэх захирал |
4 | Цогт-Очирын ЖАРГАЛСАЙХАН | Бүгд Найрамдах Нам | Хувиараа хөдөлмөр эрхлэгч |
5 | Шагдарсүрэнгийн ТӨГСБАЯР | Монголын Социал Демократ Нам | Альфа энержи ХХК-ийн зөвлөх |
6 | Хадбаатарын ЗОЛЖАРГАЛ | Иргэний Хөдөлгөөний Нам | Промимпорт ХХК-ийн захирал |
7 | Октябрийн БААСАНХҮҮ |
Монгол Ардын Хувьсгалт Нам |
УИХ-ын гишүүн |
8 | Батдоржийн ЦЭЦЭГМАА | Ард Түмнээ Хайрлая Нам | Ард Түмнээ Хайрлая Намын менежер |
9 | Ухаагийн АМАРЗАЯА |
Бие даан нэр дэвшигч | Технологийн сургуулийн багш |
48-р тойрог /Орхон аймаг/ | |||
1 | Дорждамбын ДАМБА-ОЧИР |
Монгол Ардын Нам | Монгол Ардын Намын Бага хурлын гишүүн |
2 | Банкийн МЯГМАРСҮРЭН |
Ардчилсан Нам | Орхон аймгийн ИТХ-ын дарга |
3 | Жамсрангийн ЛХАГВАДОРЖ | "Тусгаар тогтнол эв нэгдэл" эвсэл |
Ард капитал ХХК-ийн санхүүгийн шинжээч |
4 | Базарсадын ЖАРГАЛСАЙХАН | Бүгд Найрамдах Нам | Буян ХХК-ийн зөвлөх |
5 | Лхагвадоржийн АРИУНАА | Монгол Ардын Хувьсгалт Нам |
Удирдлагын академийн тэнхимийн эрхлэгч |
6 | Ламжавын АЗЗАЯА |
Ард Түмнээ Хайрлая Нам | Чингэс хаан трейвэл ХХК-ийн захирал |
49-р тойрог /Баянзүрх дүүрэг/ | |||
1 | Дуламсүрэнгийн ОЮУНХОРОЛ | Монгол Ардын Нам | УИХ-ын гишүүн |
2 | Дашзэвэгийн ЗОРИГТ |
Ардчилсан Нам | УИХ-ын гишүүн, Эрчим хүчний сайд |
3 | Олзодын БУМ-ЯЛАГЧ |
"Тусгаар тогтнол эв нэгдэл" эвсэл |
Монголын Ногоон Намын дарга |
4 | Ойдовын АЛТАНЗУЛ |
Монголын Уламжлалын Нэгдсэн Нам | Далайн хөх морь ХХК-ийн захирал |
5 | Лувсандоржийн БАТБАЯР | Бүгд Найрамдах Нам | Монгол даатгал ХХК-ийн ТУЗ-ийн Ажлын албаны ахлах эксперт |
6 | Ринчингийн НАРАНГЭРЭЛ | Монголын Социал Демократ Нам | Иргэний боловсрол төвийн гүйцэтгэх захирал |
7 | Сандуйн ЖАРГАЛ |
Монгол Ардын Хувьсгалт Нам |
Монхэнтий ХХК-ийн захирал |
8 | Цэднээгийн ДУЛМАА |
Монгол Консерватив Нам | Баянзүрх дүүргийн ҮЭХ-ийн дарга |
9 | Гэлэгийн БААСАН |
Бие даан нэр дэвшигч | Монголын ахмадын чөлөөт холбооны тэргүүн |
10 | Оюунсайханы АЛТАНГЭРЭЛ | Бие даан нэр дэвшигч | Эв монгол үндэсний хөдөлгөөн ТББ-ын тэргүүн |
11 | Баттулгын БАТБААТАР |
Бие даан нэр дэвшигч | Хувиараа хөдөлмөр эрхлэгч |
12 | Адъяагийн ЭРДЭНЭБИЛЭГ |
Бие даан нэр дэвшигч | Төрд гацаагдсан эрх ашгийг хамгаалах холбооны тэргүүн |
50-р тойрог /Баянзүрх дүүрэг/ | |||
1 | Жадамбын ЭНХБАЯР | Монгол Ардын Нам | УИХ-ын гишүүн |
2 | Баярбаатарын БОЛОР |
Ардчилсан Нам | УИХ-ын гишүүн, Сангийн сайд |
3 | Үржингийн ХҮРЭЛБААТАР | "Тусгаар тогтнол эв нэгдэл" эвсэл |
Монголын зохиолч, хөгжмийн зохиолч, нийтлэлчдийн нийгэмлэгийн гүйцэтгэх захирал |
4 | Сугаррагчаагийн ТӨМӨРБААТАР | Бүгд Найрамдах Нам | УЭТ ХХК-ийн захирал |
5 | Даваанямын ОДОНЧИМЭГ | Монголын Социал Демократ Нам | Энхийг цацруулагч эмнэлгийн захирал |
6 | Чулууны ӨЛЗИЙСАЙХАН | Монгол Ардын Хувьсгалт Нам |
МУИС-ийн багш, дэд профессор |
7 | Даваасамбуугийн АЛТАНГЭРЭЛ |
Монгол Консерватив Нам | Монгол Консерватив Намын тэргүүн дэд дарга |
51-р тойрог /Баянзүрх дүүрэг/ | |||
1 | Батсүхийн САРАНЧИМЭГ | Монгол Ардын Нам | Нийслэлийн Нийгмийн ардчилал, Монголын эмэгтэйчүүдийн холбооны тэргүүн |
2 | Ринзааны БУЛГАМАА |
Ардчилсан Нам | Монголын Залуучуудын холбооны Хууль зүйн байнгын хорооны дарга |
3 | Маамын МӨНХЦЭЦЭГ |
"Тусгаар тогтнол эв нэгдэл" эвсэл |
Хатан тулга ХХК-ийн гүйцэтгэх захирал |
4 | Батдэлгэрийн БАТБОЛД | Монголын Уламжлалын Нэгдсэн Нам | Монголын Уламжлалын Нэгдсэн Намын дарга |
5 | Амарбаясгалангийн БЯМБАЖАВ | ХААН сонголт эвсэл | Цанлиг Фэнчин ХХК-ийн захирал |
6 | Цэндийн ГАНХУЯГ |
Бүгд Найрамдах Нам | Бүгд Найрамдах Намын ерөнхий нарийн бичгийн дарга |
7 | Ганзоригийн ХАЛИУНАА |
Монголын Социал Демократ Нам | Монголын Үндэсний Их Сургуулийн АУС-ийн Хөтөлбөрийн багийн ахлагч |
8 | Данжингийн ОЮУНТУЯА | Иргэний Хөдөлгөөний Нам | Иргэний Хөдөлгөөний Намын Баянзүрх дүүргийн 4 дүгээр үүрийн дарга |
9 | Цэрэндашийн ЦОЛМОН |
Монгол Ардын Хувьсгалт Нам |
УИХ-ын гишүүн |
10 | Ганчилын ГАНБАТ |
"Эх орончдын нэгдсэн эвсэл" | Эх Орончдын Нэгдсэн Намын дарга |
11 | Чойжинсүрэнгийн БААСАНДАШ |
Монгол Консерватив Нам | Элит хөшиг ХХК-ийн захирал |
12 | Ламжавын ГҮНДАЛАЙ |
Ард Түмнээ Хайрлая Нам | Ард Түмнээ Хайрлая Намын дарга |
13 | Цэрэнхүүгийн БАТТУЯА | Бие даан нэр дэвшигч | Зөвт ёс ТББ-ын тэргүүн |
14 | Авирмэдийн ЭРДЭНЭБАЯР | Бие даан нэр дэвшигч | Үндэсний үйлдвэрлэгч 888 холбооны Удирдах зөвлөлийн гишүүн |
52-р тойрог /Баянзүрх дүүрэг/ | |||
1 | Батжаргалын БАТЗОРИГ | Монгол Ардын Нам | Монгол Ардын Намын Бага хурлын гишүүн |
2 | Чимэдийн САЙХАНБИЛЭГ | Ардчилсан Нам | УИХ-ын гишүүн, Ерөнхий сайд |
3 | Маамын МӨНХЗАЯА |
"Тусгаар тогтнол эв нэгдэл" эвсэл |
Мөнх огторгуй ХХК-ийн гүйцэтгэх захирал |
4 | Магсарын БАТСАЙХАН |
Монголын Уламжлалын Нэгдсэн Нам | Хувиараа хөдөлмөр эрхлэгч |
5 | Ванчиндоржийн НАМХАЙНЯМБУУ | Бүгд Найрамдах Нам | Хууль зүйн яамны Санхүү, хөрөнгө оруулалтын газрын аж ахуйн эрхлэгч |
6 | Чүлтэмийн ЭНХТӨВШИН | Монголын Социал Демократ Нам | Мон-Атом ТӨК-ийн мэргэжилтэн |
7 | Атарбаярын СҮХБАТБААТАР | Эрх Чөлөөг Хэрэгжүүлэгч Нам | Эрх Чөлөөг Хэрэгжүүлэгч Намын Удирдах зөвлөлийн гишүүн |
8 | Баянжаргалын БАТЗОРИГ | Иргэний Хөдөлгөөний Нам | New avangard ХХК захирал |
9 | Лувсандоржийн ЧУЛУУНБААТАР | Монгол Ардын Хувьсгалт Нам |
Цайз ХХК-ийн ерөнхий захирал |
10 | Нэргүйн ЭНХЭЭ |
Монгол Консерватив Нам | Хувиараа хөдөлмөр эрхлэгч |
11 | Цэрэнгийн МОНГОЛ |
Бие даан нэр дэвшигч | Өмгөөллийн Монголын хуулийн корпораци ХХН-ийн үүсгэн байгуулагч |
53-р тойрог /Баянзүрх дүүрэг/ | |||
1 | Батмөнхийн ТӨМӨРЧУЛУУН | Монгол Ардын Нам | Нийслэлийн ИТХ-ын төлөөлөгч |
2 | Жалбасүрэнгийн БАТЗАНДАН | Ардчилсан Нам | УИХ-ын гишүүн, Өргөдлийн байнгын хорооны дарга |
3 | Маналжавын ШАГДАРСҮРЭН | "Тусгаар тогтнол эв нэгдэл" эвсэл |
Шагдарсүрэн эмнэлэгийн захирал |
4 | Батсүхийн АРГО |
Монголын Уламжлалын Нэгдсэн Нам | Гадаад хэл судлалын хүрээлэнгийн захирал |
5 | Рэнцэнлүндэгийн ТӨМӨРБААТАР | Бүгд Найрамдах Нам | Ногоон хэрэм үндэсний хөгжлийн төв ТББ-ын гүйцэтгэх захирал |
6 | Дашдондогийн ГАНЗОРИГ | Монголын Социал Демократ Нам | Мөнх-Жим аян ХХК-ийн дэд захирал |
7 | Ренчиндоржийн ЭНХТУЯА | Иргэний Хөдөлгөөний Нам | JICE Японы олон улсын хамтын ажиллагааны төвд гэрээт орчуулагч |
8 | Доржпаламын ЭРДЭНЭЦОГТ | Монгол Ардын Хувьсгалт Нам |
Хатан Туул голоо хамгаалах үндэсниий хөдөлгөөн ТББ-ын тэргүүн |
9 | Лүүрэвийн ӨНӨРЧИМЭГ |
Бие даан нэр дэвшигч | Дэлхийн зургийн спорт холбооны ерөнхийлөгч |
10 | Долгорсүрэнгийн БАТБАЯР |
Бие даан нэр дэвшигч | Мөнх орших капитал ББСБ-ын захирал |
11 | Өвгөнхүүгийн ЭРДЭНЭБОЛД |
Бие даан нэр дэвшигч | Вип Кар Ваш ХХК-ийн ерөнхий захирал |
12 | Жанагийн ГАНБААТАР |
Бие даан нэр дэвшигч | Гамшгийн эсрэг үндэсний төвийн ерөнхий зохицуулагч |
54-р тойрог /Баянзүрх дүүрэг/ | |||
1 | Пүрэв-Очирын АНУЖИН | Монгол Ардын Нам | Эй Пи Эй Би ХХК-ийн захирал |
2 | Дашжамцын АРВИН |
Ардчилсан Нам | УИХ-ын гишүүн |
3 | Бадрахын ЧУЛУУНБАТ |
"Тусгаар тогтнол эв нэгдэл" эвсэл |
Хууль Сахиулахын Их Сургуульд докторант |
4 | Лувсан-Очирын ЖАРГАЛСАЙХАН | Монголын Уламжлалын Нэгдсэн Нам | Монголын Уламжлалын Нэгдсэн Намын Тамгын газрын дарга |
5 | Бямбажавын ОДСҮРЭН |
Бүгд Найрамдах Нам | Оршихуй, эс оршихуй сонины эрхлэгч |
6 | Дэнсээхүүгийн ТӨМӨРБААТАР | Монголын Социал Демократ Нам | Их соёмбо ХХК-ийн захирал |
7 | Гомбодоржийн ИЧИНХОРЛОО | Иргэний Хөдөлгөөний Нам | Глобал финанс лимитид ХХК-ийн захирал |
8 | Лхүмбэнгийн ЭРДЭНЭТУУЛ | Монголын Ардчилсан Хөдөлгөөний Нам | Улс төр стратеги судлалын төв ТББ-ын захирал |
9 | Цэгмидийн ТӨМӨРБААТАР |
Монгол Ардын Хувьсгалт Нам |
Чөлөөт уран бүтээлч |
10 | Болдын ГАНТУЛГА |
Ард Түмнээ Хайрлая Нам | Монголын байгаль орчны мэргэжилтнүүдийн холбоо ТББ-ын тэргүүн |
11 | Сүрэнхүүгийн БОРГИЛ |
Бие даан нэр дэвшигч | Хөдөлмөрийн Үндэсний Намын дарга |
12 | Самандын ЖАВХЛАН |
Бие даан нэр дэвшигч | Чөлөөт уран бүтээлч |
13 | Мэндбаярын БАЯРБАТ |
Бие даан нэр дэвшигч | Монголын шууд худалдааны нийгэмлэгийн ерөнхийлөгч |
55-р тойрог /Хан-Уул дүүрэг/ | |||
1 | Даваажанцангийн САРАНГЭРЭЛ | Монгол Ардын Нам | УИХ-ын гишүүн |
2 | Жамбалсүрэнгийн ГАНХУЯГ | Ардчилсан Нам | Хан-Уул дүүргийн Засаг дарга |
3 | Довдонгийн ЭНХБОЛД |
"Тусгаар тогтнол эв нэгдэл" эвсэл |
Чөлөөт уран бүтээлч, хөгжимчин |
4 | Тогмидын СҮНЖИДМАА | Иргэний Зориг Ногоон Нам | Эрдмийн титэм ТББ-ын тэргүүн |
5 | Пүрэвжавын СҮРЭНЖАВ | Бүгд Найрамдах Нам | Бэстнэт ХХК-ийн ерөнхий захирал |
6 | Шаравжамцын БОЛД |
Монголын Социал Демократ Нам | Буурал цэц ХХК-ийн захирал |
7 | Намжилжавын БАДАМХАНД | Эрх Чөлөөг Хэрэгжүүлэгч Нам | Хувиараа хөдөлмөр эрхлэгч |
8 | Цэрэндашийн ОЮУНБААТАР | Монгол Ардын Хувьсгалт Нам |
УИХ-ын гишүүн |
9 | Төмөрдөшийн БАЯРХҮҮ |
"Эх орончдын нэгдсэн эвсэл" | Монсоник ХХК-ийн захирал, Монгол ухаан эрдмийн хүрээлэнгийн тэргүүн |
10 | Төмөрийн МӨНХ-ОРГИЛ |
Ард Түмнээ Хайрлая Нам | ТМОБ ХХК-ийн гүйцэтгэх захирал |
11 | Жазагийн ЛХАГВАСҮРЭН | Бие даан нэр дэвшигч | Ёкозунанэт ХХК-ийн гүйцэтгэх захирал |
12 | Тунгаагийн ТҮМЭНДЭМБЭРЭЛ |
Бие даан нэр дэвшигч | Өмгөөллийн Эй Ди Ар ХХН-ийн эрх зүйч |
56-р тойрог /Хан-Уул дүүрэг/ | |||
1 | Цэндийн НЯМДОРЖ |
Монгол Ардын Нам | УИХ-ын гишүүн |
2 | Гочоосүрэнгийн БАЙГАЛМАА | Ардчилсан Нам | УИХ-ын даргын зөвлөх |
3 | Хосбаярын АМАРСАЙХАН | "Тусгаар тогтнол эв нэгдэл" эвсэл |
Амиран Фонде ХХК-ийн захирал |
4 | Бямбаагийн ХОСБАЯР |
Бүгд Найрамдах Нам | Алтанбулаг чөлөөт бүсийн Захирагчийн ажлын албаны даргын үүргийг түр орлон гүйцэтгэгч асан |
5 | Жүрмэдийн ЗАНАА |
Иргэний Хөдөлгөөний Нам | Иргэдийн алъянс ТББ захирал |
6 | Бадарчийн ХЭРЛЭН |
Монгол Ардын Хувьсгалт Нам |
Удирдлагын академийн багш, дэд профессор |
7 | Бадарчийн ОДСҮРЭН |
Бие даан нэр дэвшигч | Метро Девелопмент групп ХХК-ийн ТУЗ-ийн дарга |
8 | Рэгзэнгийн ШИНЭГЭРЭЛ |
Бие даан нэр дэвшигч | Туушин зочид буудал ХХК-ийн Хүний нөөцийн газрын дарга |
57-р тойрог /Хан-Уул дүүрэг/ | |||
1 | Санжаадоржийн ОЮУНБИЛЭГ | Монгол Ардын Нам | Монгол Ардын Намын Удирдах зөвлөлийн гишүүн |
2 | Лувсанвандангийн БОЛД |
Ардчилсан Нам | УИХ-ын гишүүн |
3 | Цэдэвийн ӨЛЗИЙТОГТОХ | "Тусгаар тогтнол эв нэгдэл" эвсэл |
Монголын мал эмнэлэгийн холбооны ерөнхийлөгч |
4 | Чимэдцэрэнгийн ДАРИЙМАА | Монголын Уламжлалын Нэгдсэн Нам | Хувиараа хөдөлмөр эрхлэгч |
5 | Нанзадын ЧУЛУУБААТАР | ХААН сонголт эвсэл | Банк Санхүү Менежмент ДС ХХК-ийн захирал, MNCS ХХК-ийн зөвлөх |
6 | Даваасүрэнгийн ТҮМЭНЖАРГАЛ | Бүгд Найрамдах Нам | МУИС-ийн Биологийн тэнхимийн багш |
7 | Гомбосүрэнгийн УРАНЦООЖ | Иргэний Хөдөлгөөний Нам | Хүний эрх хөгжил төвийн тэргүүн |
8 | Цэрэнхүүгийн ЛХАГВАСҮРЭН | Монгол Ардын Хувьсгалт Нам |
Анагаахын шинжлэх ухааны үндэсний их сургуулийн зөвлөх профессор |
9 | Чойжилжавын ЦЭВЭЭНПҮРЭВ | "Эх орончдын нэгдсэн эвсэл" | Хувиараа хөдөлмөр эрхлэгч |
10 | Тогмидын ДОРЖХАНД |
Бие даан нэр дэвшигч | Хөдөлмөрийн Үндэсний Намын ерөнхий нарийн бичгийн дарга |
11 | Дашцэрэнгийн АЗЖАРГАЛ |
Бие даан нэр дэвшигч | Хан-Уул дүүргийн ИТХ-ын төлөөлөгч |
58-р тойрог /Хан-Уул дүүрэг/ | |||
1 | Бямбасүрэнгийн ЭНХ-АМГАЛАН |
Монгол Ардын Нам | Мишээл экспо ХХК-ийн ерөнхий захирал |
2 | Гаваагийн БАТХҮҮ |
Ардчилсан Нам | УИХ-ын гишүүн |
3 | Батсүхийн ОДОНЧИМЭГ | "Тусгаар тогтнол эв нэгдэл" эвсэл |
Ардчилал эмэгтэйчүүд ТББ-ын ерөнхийлөгч |
4 | Тогоочийн НАРАНЦЭЦЭГ | Иргэний Зориг Ногоон Нам | Монгол Улсын Ногоон Соёл Иргэншил Ассоциацийн тэргүүн |
5 | Жумданы НАМХАЙЖАНЦАН | Бүгд Найрамдах Нам | Хувиараа хөдөлмөр эрхлэгч |
6 | Даваагийн АЛДАРХИШИГ | Иргэний Хөдөлгөөний Нам | Бэст энержи сэйвчиг ХХК-ийн Удирдах зөвлөлийн гишүүн |
7 | Хурцын ОЮУНЦЭЦЭГ |
Монгол Ардын Хувьсгалт Нам |
Монгол Улсын Шадар сайдын Ажлын албаны дарга, ахлах зөвлөх |
8 | Доноровын ГАНТУЛГА |
Бие даан нэр дэвшигч | Гэрэгэ партнерс ХХК-ийн ТУЗ-ийн дарга |
9 | Сэрчингийн ҮҮРЦАЙХ |
Бие даан нэр дэвшигч | Рич голдэн буллс эдукэшн ХХК-ийн захирал |
59-р тойрог /Сүхбаатар дүүрэг/ | |||
1 | Дамдины ЦОГТБААТАР | Монгол Ардын Нам | Сүхбаатар дүүргийн Монгол Ардын Намын хорооны дарга |
2 | Балбарын МЭДРЭЭ |
Ардчилсан Нам | Худалдаа хөгжлийн банкны ерөнхийлөгч |
3 | Цүлтэмийн МӨНХЖИН |
"Тусгаар тогтнол эв нэгдэл" эвсэл |
Чөлөөт уран бүтээлч |
4 | Гэмбэлийн ТЭМҮҮЖИН |
Бүгд Найрамдах Нам | Хөх тана ХХК-ийн гүйцэтгэх захирал |
5 | Дамдинсүрэнгийн АМАРСАЙХАН | Монголын Социал Демократ Нам | ШУА-ийн салбарын эрхлэгч |
6 | Бадралын БАЯСАЛ |
Иргэний Хөдөлгөөний Нам | Либерти ХХК-ийн гүйцэтгэх захирал |
7 | Нацагийн УДВАЛ |
Монгол Ардын Хувьсгалт Нам |
Монгол Ардын Хувьсгалт Намын нарийн бичгийн дарга |
8 | Баатаржавын МӨНХСОЁЛ | Бие даан нэр дэвшигч | Германы Олон улсын хамтын ажиллагааны нийгэмлэгийн үндэсний ахлах зөвлөх |
60-р тойрог /Сүхбаатар дүүрэг/ | |||
1 | Цэндийн МӨНХ-ОРГИЛ |
Монгол Ардын Нам | Монгол Ардын Намын Бага хурлын гишүүн |
2 | Хишигдэмбэрэлийн ТЭМҮҮЖИН | Ардчилсан Нам | УИХ-ын гишүүн |
3 | Авирмэдийн ЛХАМДЭГЭД | "Тусгаар тогтнол эв нэгдэл" эвсэл |
Монголын Ногоон Намын ерөнхий нарийн бичгийн дарга |
4 | Амарын БАЯРХҮҮ |
Иргэний Зориг Ногоон Нам | Би Ар Эйч ХХК-ийн ерөнхий захирал |
5 | Алтанхуягийн ОТГОНБОЛД | Бүгд Найрамдах Нам | Хатагтай эмнэлгийн зөвлөх эмч |
6 | Жамбын САНДУЙЖАВ |
Монголын Социал Демократ Нам | Олон Улс Судлалын Дээд Сургуулийн багш, профессор |
7 | Рэнцэндоржийн УУГАНБАЯР | Иргэний Хөдөлгөөний Нам | Хувиараа хөдөлмөр эрхлэгч |
8 | Лхагважавын СЭЛЭНГЭ | Монгол Ардын Хувьсгалт Нам |
Монгол Ардын Хувьсгалт Намын дэргэдэх Ардчилал, Шударга ёс, Монголын эмэгтэйчүүдийн холбооны тэргүүн |
9 | Ганбатын МӨНХБАЯР |
Бие даан нэр дэвшигч | Эко капитал ББСБ-ын ерөнхий зөвлөх |
10 | Цэрэнбадамын НАРАНЧИМЭГ |
Бие даан нэр дэвшигч | Хувиараа хөдөлмөр эрхлэгч |
61-р тойрог /Сүхбаатар дүүрэг/ | |||
1 | Сүхбаатарын БАТБОЛД | Монгол Ардын Нам | УИХ-ын гишүүн |
2 | Мигэддоржийн БАТЧИМЭГ | Ардчилсан Нам | УИХ-ын гишүүн |
3 | Бат-Очирын ЭНХМАА |
"Тусгаар тогтнол эв нэгдэл" эвсэл |
Монголын Ногоон Намын Бага хурлын гишүүн |
4 | Санжаагийн ЭРДЭНЭЧИМЭГ | Иргэний Зориг Ногоон Нам | МУБИС-ийн Хүмүүнлэг, нийгмийн ухааны сургуулийн ахлах багш |
5 | Пүрэвийн ОТГОНБАЯР |
Бүгд Найрамдах Нам | Бүүвэй ээж ХХК-ийн захирал |
6 | Жадамбын ТУУЛ |
Иргэний Хөдөлгөөний Нам | ГХХХ Төв ТББ-ын тэргүүн |
7 | Индэрээгийн ЭНХТҮШИГ | Монгол Ардын Хувьсгалт Нам |
Верт интернэшнл ХХК-ийн захирал |
8 | Минчиндоржийн НАМСРАЙ | Монгол Консерватив Нам | Монголын үндэсний чөлөөт зурхайчдын нэгдсэн холбооны ерөнхийлөгч |
62-р тойрог /Сүхбаатар дүүрэг/ | |||
1 | Цэдэнбалын ЦОГЗОЛМАА | Монгол Ардын Нам | Монгол Ардын Намын Удирдах зөвлөлийн гишүүн |
2 | Лувсаннямын ГАНТӨМӨР |
Ардчилсан Нам | УИХ-ын гишүүн, БСШУ-ны сайд |
3 | Нанзадын НАРАНЦЭЦЭГ | "Тусгаар тогтнол эв нэгдэл" эвсэл |
Монголын Ногоон Намын Ёс зүйн хорооны дарга |
4 | Цэдэвсүрэнгийн ЭРДЭНЭСАЙХАН | Иргэний Зориг Ногоон Нам | Миний цалин ТББ-ын тэргүүн |
5 | Адъяагийн ЦОЛМОНТУЯА | Бүгд Найрамдах Нам | Голденфайл ТИН ХХК-ийн ерөнхий захирал |
6 | Алгаагийн СОЛОНГО |
Монголын Социал Демократ Нам | МУИС-ийн ШУС-ийн багш, профессор |
7 | Бадраагийн ЦОГЗОЛМАА | Иргэний Хөдөлгөөний Нам | Монголын залуучуудын холбооны ажилтан |
8 | Цэрэндамбын БАЯРХҮҮ | Монгол Ардын Хувьсгалт Нам |
Пирамид констракшн ХХК-ийн захирал |
9 | Мишигдоржийн ЧИМГЭЭ | "Эх орончдын нэгдсэн эвсэл" | Сүхбаатар дүүргийн нэгдсэн эмнэлгийн удирдлагын багийн ахлагч |
10 | Наранцэцэгийн ЖАМБАЛДОРЖ | Бие даан нэр дэвшигч | Хувиараа хөдөлмөр эрхлэгч |
63-р тойрог /Чингэлтэй дүүрэг/ | |||
1 | Төмөрбаатарын АЮУРСАЙХАН | Монгол Ардын Нам | Чингэлтэй дүүргийн Монгол Ардын Намын хорооны гишүүн |
2 | Самбуугийн ДЭМБЭРЭЛ |
Ардчилсан Нам | УИХ-ын гишүүн |
3 | Халтарын БАТСУУРЬ |
"Тусгаар тогтнол эв нэгдэл" эвсэл |
Тогтвортой хөгжлийн институтын захирал |
4 | Батсайханы АМАРТҮВШИН | Иргэний Зориг Ногоон Нам | Чингэлтэй дүүргийн ИТХ-ын төлөөлөгч |
5 | Рэгзэнгийн БАТБАЯР |
Бүгд Найрамдах Нам | ХАА-н биржийн Мэдээллийн технологийн албаны ахлах мэргэжилтэн |
6 | Адъяагийн ГАНБААТАР | Монголын Социал Демократ Нам | Монголын Социал Демократ Намын дарга |
7 | Ганхүүгийн БАТБАЯР |
Эрх Чөлөөг Хэрэгжүүлэгч Нам | Өмгөөлөгч |
8 | Лхагважавын НАЦАГ |
Иргэний Хөдөлгөөний Нам | Хувиараа хөдөлмөр эрхлэгч |
9 | Авирмэдийн ДАВААСҮРЭН | Монгол Ардын Хувьсгалт Нам |
ШУА-ийн Олон улсын харилцааны хүрээлэнгийн эрдэм шинжилгээний тэргүүлэх ажилтан |
10 | Цэндийн ШИНЭБАЯР |
"Эх орончдын нэгдсэн эвсэл" | Хамуг Монголын Хөдөлмөрийн Намын дарга |
11 | Гомбосүрэнгийн АРСЛАН | Ард Түмнээ Хайрлая Нам | LCN телевизийн сэтгүүлч, хөтлөгч |
12 | Баатарын БАТЦЭНГЭЛ |
Бие даан нэр дэвшигч | Монгол-Германы хамтарсан Ашигт малтмал, технологийн их сургуулийн багш |
13 | Содовсүрэнгийн НАРМАНДАХ |
Бие даан нэр дэвшигч | Удирдлагын академийн багш |
64-р тойрог /Чингэлтэй дүүрэг/ | |||
1 | Мөнхөөгийн ОЮУНЧИМЭГ | Монгол Ардын Нам | Монгол Ардын Намын Бага хурлын гишүүн |
2 | Гарьдхүүгийн БАЯРСАЙХАН | Ардчилсан Нам | УИХ-ын гишүүн, Хөдөлмөрийн сайд |
3 | Жамсрангийн БАТБОЛД | "Тусгаар тогтнол эв нэгдэл" эвсэл |
Хувиараа хөдөлмөр эрхлэгч |
4 | Цэрэндоржийн ГАНХУЯГ | Иргэний Зориг Ногоон Нам | Иргэний Зориг Ногоон Намын дарга |
5 | Дамдинсүрэнгийн ГАНСҮРЭН | Монголын Уламжлалын Нэгдсэн Нам | Олон Улсын Таеквондогийн Монголын Холбооны дасгалжуулагч |
6 | Очирбатын ЗАЯА |
ХААН сонголт эвсэл | Алтаншагай ХХК-ийн захирал |
7 | Готовын БАТТУЛГА |
Бүгд Найрамдах Нам | Монголын хувийн мал эмнэлгийн холбооны тэргүүн |
8 | Жамсранжавын ДАВААДУЛАМ | Монголын Социал Демократ Нам | МУИС-ийн ШУС-ийн багш, дэд профессор |
9 | Цэвэграшийн ЭРДЭНЭЧУЛУУН | Монгол Ардын Хувьсгалт Нам |
Гандирс ХХК-ийн ерөнхий захирал |
10 | Володягийн БУЯНМӨНХ |
Бие даан нэр дэвшигч | ИТАУКО ХХК-ийн захирал |
65-р тойрог /Чингэлтэй дүүрэг/ | |||
1 | Өлзийсайханы ЭНХТҮВШИН | Монгол Ардын Нам | УИХ-ын гишүүн |
2 | Бүдээгийн МӨНХТУЯА |
Ардчилсан Нам | Хараа Сүмбэр ХХК-ийн зөвлөх |
3 | Пэрэнлэйн БОЛД |
"Тусгаар тогтнол эв нэгдэл" эвсэл |
Тусгаар тогтнол эв нэгдэл намын нарийн бичгийн дарга |
4 | Данзанхорлоогийн ДАШПҮРЭВ | Иргэний Зориг Ногоон Нам | Гүн ухаан, нийгэм, улс төрийн хүрээлэн ТББ-ын захирал |
5 | Дон-Очирын ДОНДОВСАМБУУ | ХААН сонголт эвсэл | Чингис шар айраг ХХК-ийн инженер |
6 | Зээчирийн БАДАМСҮРЭН | Бүгд Найрамдах Нам | Нийслэлийн 5 дугаар дунд сургуулийн багш |
7 | Чүлтэмийн ЛХАГВАЖАВ | Монголын Социал Демократ Нам | МУИС-ийн зөвлөх профессор |
8 | Лочингийн ӨЛЗИЙЖАРГАЛ | Эрх Чөлөөг Хэрэгжүүлэгч Нам | Болор Ус ХХК-ийн захирал |
9 | Төгсмаагийн ОЮУНАА |
Монголын Ардчилсан Хөдөлгөөний Нам | Монголын ардчилсан хөдөлгөөний намын дарга |
10 | Данзангийн ЭРДЭНЭБАТ |
Монгол Ардын Хувьсгалт Нам |
Хүүхдийн урлахуй төвийн тэргүүн |
11 | Бадрахын НАЙДАЛАА |
Бие даан нэр дэвшигч | Хөдөлмөрийн Үндэсний Намын дэд дарга |
12 | Рэнбаагийн ТӨРМӨНХ |
Бие даан нэр дэвшигч | Гал төр ХХК-ийн ерөнхий захирал |
13 | Балжиннямын БАТХУЯГ |
Бие даан нэр дэвшигч | Шинэ тусгалт ХХК-ийн захирал |
14 | Парчаагийн ШИНЖЭЭРАВДАН |
Бие даан нэр дэвшигч | Босоо Хөх Монгол ТББ-ын тэргүүн |
66-р тойрог /Чингэлтэй дүүрэг/ | |||
1 | Даваагийн ГАНБОЛД |
Монгол Ардын Нам | Чингэлтэй дүүргийн Засаг дарга |
2 | Оюуны ЭРДЭНЭБУЛГАН |
Ардчилсан Нам | Экстра Энержи групп ХХК-ийн хувь нийлүүлэгч |
3 | Гантөмөрийн УЯНГА |
"Тусгаар тогтнол эв нэгдэл" эвсэл |
УИХ-ын гишүүн |
4 | Баасансүрэнгийн ДАШЗЭВЭГ | ХААН сонголт эвсэл | Улаанбаатар Эрдэм Их Сургуулийн багш |
5 | Лхагважавын ТУЯА |
Бүгд Найрамдах Нам | СУИС-ийн багш |
6 | Чоймболын БАТТУЛГА |
Монголын Социал Демократ Нам | МУИС-ийн багш |
7 | Ганболдын УЯНГА |
Иргэний Хөдөлгөөний Нам | Монголын залуучуудын холбоонд ахлах мэргэжилтэн |
8 | Жанчивдоржийн БАТБАЯР | Монгол Ардын Хувьсгалт Нам |
Бичура ХХК-ийн ерөнхий захирал |
9 | Дагвадоржийн УЛАМБАЯР |
Бие даан нэр дэвшигч | Улс төр, менежментийн академи ТББ-ын тэргүүн |
67-р тойрог /Баянгол дүүрэг/ | |||
1 | Агваанлувсангийн УНДРАА | Монгол Ардын Нам | Сургалт, судалгаа, PR мониторингийн стратеги академи ТББ-ын гүйцэтгэх захирал |
2 | Салдангийн ОДОНТУЯА |
Ардчилсан Нам | УИХ-ын гишүүн |
3 | Нэмэрийн БУЯНЖАРГАЛ | "Тусгаар тогтнол эв нэгдэл" эвсэл |
Баянгол дүүргийн ИТХ-ын төлөөлөгч |
4 | Батсүхийн БАТТУЛГА |
Иргэний Зориг Ногоон Нам | Мичид-Алтай ХХК-ийн хуулийн зөвлөх |
5 | Гэндэнжавын ЦОГТГЭРЭЛ | Монголын Уламжлалын Нэгдсэн Нам | Хувиараа хөдөлмөр эрхлэгч |
6 | Нямхүүгийн НАРАНГЭРЭЛ | Бүгд Найрамдах Нам | Монголын ажил олгогч эздийн нэгдсэн холбооны гүйцэтгэх захирлын орлогч |
7 | Болдын БАТХУЯГ |
Иргэний Хөдөлгөөний Нам | Монголын залуучуудын төлөөлөл ТББ-ын Удирдах зөвлөлийн гишүүн |
8 | Буяагийн ТУЛГА |
Монгол Ардын Хувьсгалт Нам |
Монгол Ардын Хувьсгалт Намын нарийн бичгийн дарга |
9 | Амарсанаагийн ЭРДЭНЭБУЛАГ | Монгол Консерватив Нам | Хувиараа хөдөлмөр эрхлэгч |
10 | Ойдовын ЛХАГВАДОРЖ |
Бие даан нэр дэвшигч | Чөлөөт сэтгүүлч |
11 | Шагдаржавын ЭРДЭНЭБАТ |
Бие даан нэр дэвшигч | Аз криэтив медиа ХХК-ийн гүйцэтгэх захирал |
68-р тойрог /Баянгол дүүрэг/ | |||
1 | Жамбалын ГАНБААТАР | Монгол Ардын Нам | Сээкл ХХК-ийн захирал |
2 | Дэмбэрэлийн ОРОСОО |
Ардчилсан Нам | Баянгол дүүргийн Засаг дарга |
3 | Бадраагийн САНЖААЖАВ | "Тусгаар тогтнол эв нэгдэл" эвсэл |
Люкс Таун ХХК-ийн захирал |
4 | Мандахын УРАНБАЙГАЛЬ | Бүгд Найрамдах Нам | Сайнт Мари эмнэлгийн менежер |
5 | Мөнхжаргалын ЭНХДӨЛ |
Иргэний Хөдөлгөөний Нам | Гадаад харилцааны яамны Дипломат байгууллагын үйлчилгээ эрхлэх газрын мэргэжилтэн |
6 | Халтарын ОЮУНЦЭЦЭГ |
Монгол Ардын Хувьсгалт Нам |
Хохирогчдын эрх ашгийг хамгаалах шударга төв ТББ-ын тэргүүн |
69-р тойрог /Баянгол дүүрэг/ | |||
1 | Лувсандашийн АМГАЛАН | Монгол Ардын Нам | Эмэгтэйчүүд хөгжлийн тэмүүлэл сангийн ТУЗ-ийн дарга |
2 | Содномзундуйн ЭРДЭНЭ |
Ардчилсан Нам | УИХ-ын гишүүн |
3 | Сэдрагчаагийн РЭНЧИНПАГМА | "Тусгаар тогтнол эв нэгдэл" эвсэл |
Тэс Арц Өвөр ХХК-ийн захирал |
4 | Сандуйн БАТБААТАР |
Иргэний Зориг Ногоон Нам | Улсын мэргэшсэн хяналтын төв ТББ-ын тэргүүн |
5 | Гомбын БҮРЭНЦЭЦЭГ |
Бүгд Найрамдах Нам | Тайган Алтай ХХК-ийн нярав |
6 | Гомбожавын АЛТАНТУЯА | Монгол Ардын Хувьсгалт Нам |
Монгол Ардын Хувьсгалт Намын улс төрийн ахлах ажилтан |
7 | Мөнхтөрийн НАРАНТУЯА |
Бие даан нэр дэвшигч | Дуучин |
8 | Баатарын ТҮМЭНЖАРГАЛ |
Бие даан нэр дэвшигч | Мандахтөрком ХХК-ийн гүйцэтгэх захирал |
70-р тойрог /Баянгол дүүрэг/ | |||
1 | Данзангийн ЛҮНДЭЭЖАНЦАН | Монгол Ардын Нам | УИХ-ын гишүүн |
2 | Зандаахүүгийн ЭНХБОЛД |
Ардчилсан Нам | УИХ-ын дарга |
3 | Пүрэвийн БЯМБАЧУЛУУН | "Тусгаар тогтнол эв нэгдэл" эвсэл |
Максиз ХХК-ийн мэргэжилтэн |
4 | Батын БАТБААТАР |
Иргэний Зориг Ногоон Нам | Хувиараа хөдөлмөр эрхлэгч |
5 | Сосорбарамын ХҮРЭЛБААТАР | Монголын Уламжлалын Нэгдсэн Нам | Сэтгэшгүй эмнэлгийн ерөнхий эмч |
6 | Хүрэлбаатарын БОЛОРМАА | Бүгд Найрамдах Нам | Форма дизайн ХХК-ийн нярав |
7 | Чулуунжавын АМАРБАЯР | Монгол Ардын Хувьсгалт Нам |
Монголын өмгөөлөгчдийн холбооны өмгөөлөгч |
8 | Болдын САЙНБАЯР |
Монгол Консерватив Нам | Монгол Консерватив Намын ерөнхий нарийн бичгийн дарга |
9 | Хассуурийн ГАНХУЯГ |
Бие даан нэр дэвшигч | Хера Экуйпмент ХХК-ийн ерөнхий захирал |
71-р тойрог /Сонгинохайрхан дүүрэг/ | |||
1 | Цэдэнгийн ГАРАМЖАВ | Монгол Ардын Нам | Монполимет ХХК-ийн зөвлөх |
2 | Өлзийхутагийн ПҮРЭВБААТАР | Ардчилсан Нам | Хөх чоно группын захирал |
3 | Намжаагийн ДАШЗЭВЭГ | "Тусгаар тогтнол эв нэгдэл" эвсэл |
Монгол дээд сургуулийн захирал |
4 | Базаррагчаагийн ЗОРИГОО | Бүгд Найрамдах Нам | Майнинг пропертис ХХК-ийн гүйцэтгэх захирал |
5 | Ганзоригийн БАЯСГАЛАН | Эрх Чөлөөг Хэрэгжүүлэгч Нам |
Хаан бууз сүлжээ ХХК-ийн зохион байгуулагч |
6 | Пүрэвдаваагийн УЯНГА |
Иргэний Хөдөлгөөний Нам |
Монголын залуучуудын холбооны ерөнхий нягтлан бодогч |
7 | Лэгшидийн ОТГОНБАЯР | Монгол Ардын Хувьсгалт Нам |
Бизкон Аудит ХХК-ийн ерөнхий захирал |
8 | Лхамжавын БАТБАЯР |
Монгол Консерватив Нам | Ариана Уорлд ХХК-ийн захирал |
9 | Бямбын БИЛЭГСАЙХАН | Бие даан нэр дэвшигч | Их Монгол Майнинг ХХК-ийн дэд захирал |
10 | Наранбаатарын ТҮВШИНЖАРГАЛ |
Бие даан нэр дэвшигч | Хууль Сахиулахын Их Сургуулийн докторант |
11 | Хадбаатарын БАТ-ЯЛАЛТ |
Бие даан нэр дэвшигч | Иргэдийн шударга шүүх ТББ-ын тэргүүн |
72-р тойрог /Сонгинохайрхан дүүрэг/ | |||
1 | Ням-Осорын УЧРАЛ |
Монгол Ардын Нам | Рояал Академи ХХК-ийн захирал |
2 | Лувсангийн ЭРДЭНЭЧИМЭГ | Ардчилсан Нам | УИХ-ын гишүүн |
3 | Цэвээндоржийн ЭРДЭМТ | "Тусгаар тогтнол эв нэгдэл" эвсэл |
LCN телевизийн хөтлөгч |
4 | Давагсамбуугийн ЧИНЦЭЦЭГ | Иргэний Зориг Ногоон Нам | Монгол Үндэсний Их Сургуулийн багш |
5 | Бэхбатын ДАШМӨНГӨН | Бүгд Найрамдах Нам | Ди Эм Энд Ай Жи ХХК-ийн захирал |
6 | Ванчинхүүгийн ГАНБОЛД | Эрх Чөлөөг Хэрэгжүүлэгч Нам |
Дөрвөн Уул медиа ХХК-ийн захирал |
7 | Зангадын БАЯНСЭЛЭНГЭ | Монгол Ардын Хувьсгалт Нам |
УИХ-ын гишүүн, Барилга, хот байгуулалтын сайд |
8 | Батсуурийн ГАН-ЭРДЭНЭ |
Эх орончдын нэгдсэн эвсэл |
Хувиараа хөдөлмөр эрхлэгч |
9 | Дамдины ЧУЛУУН |
Монгол Консерватив Нам | Монголын хөгжмийн зохиолчдын холбооны Удирдах зөвлөлийн гишүүн |
10 | Пүрэвдоржийн ТУНГАЛАГ | Ард Түмнээ Хайрлая Нам |
Ард Түмнээ Хайрлая Намын Удирдах зөвлөлийн гишүүн |
11 | Даваачулууны БАТБОЛД |
Бие даан нэр дэвшигч | Еорс кар ХХК-ийн ерөнхий захирал |
12 | Төрбатын АЛТАНШАГАЙ |
Бие даан нэр дэвшигч | Ийгл ньюс телевизийн тоймч |
73-р тойрог /Сонгинохайрхан дүүрэг/ | |||
1 | Долгорсүрэнгийн СУМЪЯАБАЗАР | Монгол Ардын Нам | УИХ-ын гишүүн |
2 | Мажигмаагийн ЧИНБОЛД |
Ардчилсан Нам | Сонгинохайрхан дүүргийн Засаг дарга |
3 | Борисын САРАНЦЭЦЭГ | "Тусгаар тогтнол эв нэгдэл" эвсэл |
Нийгэм, эмэгтэйчүүд сэтгүүлийн эрхлэгч |
4 | Баярсайханы АНХМАА |
ХААН сонголт эвсэл | Грове энтертайнмент маркетингийн албаны дарга |
5 | Гунгаагийн БАТДЭЛГЭР | Бүгд Найрамдах Нам | Наран Арт ХХК-ийн захирал |
6 | Дашбалын БААТАР |
Эрх Чөлөөг Хэрэгжүүлэгч Нам |
Хувиараа хөдөлмөр эрхлэгч |
7 | Рэнцэнгийн ЦОГТБУЯН |
Иргэний Хөдөлгөөний Нам |
Монтаримал ХХК-ийн захирал |
8 | Базаррагчаагийн ОЮУНБИЛЭГ | Монгол Ардын Хувьсгалт Нам |
Монголын өмгөөлөгчдийн холбооны өмгөөлөгч |
9 | Доржийн ШИЖИРДУЛАМ | Монгол Консерватив Нам | Хувиараа хөдөлмөр эрхлэгч |
10 | Баяндалайн МАРТ |
Ард Түмнээ Хайрлая Нам |
Хувиараа хөдөлмөр эрхлэгч |
74-р тойрог /Сонгинохайрхан дүүрэг/ | |||
1 | Дэндэвийн ТЭРБИШДАГВА | Монгол Ардын Нам | УИХ-ын гишүүн |
2 | Бандихүүгийн УРГАМАЛЦЭЦЭГ | Ардчилсан Нам | Ерөнхий сайдын зөвлөх |
3 | Мөнхбаатарын БАЯРХҮҮ | "Тусгаар тогтнол эв нэгдэл" эвсэл |
Квант системс ХХК-ийн гүйцэтгэх захирал |
4 | Данзанбалжирын ЭНХТАЙВАН | Иргэний Зориг Ногоон Нам | Тээвэр хөгжлийн банкны ТУЗ-ийн дарга |
5 | Даваанямын ОЮУНХИШИГ | ХААН сонголт эвсэл | Кловер Гроув ХХК-ийн захирал |
6 | Бадарчийн АЛТАНТУЯА | Бүгд Найрамдах Нам | КИГ ХХК-ийн нягтлан бодогч |
7 | Ринчинлхүмбийн НЯМ-ОЧИР |
Иргэний Хөдөлгөөний Нам |
Сонгинохайрхан дүүргийн ИТХ-ын тэргүүлэгч |
8 | Цэрмаагийн ЛХАГВАСҮРЭН | Монгол Ардын Хувьсгалт Нам |
Сонгинохайрхан дүүргийн Монгол Ардын Хувьсгалт Намын дарга |
9 | Пүрэвдоржийн БУЯНДЭЛГЭР | Монгол Консерватив Нам | Монгол Консерватив Намын нийгмийн бодлого хариуцсан гүйцэтгэх дэд дарга |
10 | Лхамын ИШХАНД |
Ард Түмнээ Хайрлая Нам |
Ди Жи Би ХХК-ийн менежер |
75-р тойрог /Сонгинохайрхан дүүрэг/ | |||
1 | Батбаярын УНДАРМАА | Монгол Ардын Нам | Бишрэлт группын ерөнхийлөгч |
2 | Шаравдоржийн ТҮВДЭНДОРЖ | Ардчилсан Нам | УИХ-ын гишүүн |
3 | Загдсүрэнгийн БОЛДБААТАР | "Тусгаар тогтнол эв нэгдэл" эвсэл |
Монголын ногоон хөгжлийн зуун ТББ-ын тэргүүн |
4 | Ичинноровын ТҮВДЭНДОРЖ | Бүгд Найрамдах Нам | Хувиараа хөдөлмөр эрхлэгч |
5 | Хоовзойн МААМ |
Монголын Социал Демократ Нам | Монголын Социал Демократ Намын Нийслэлийн зөвлөлийн дарга |
6 | Баянжаргалын АНГАРАГБАЯР | Иргэний Хөдөлгөөний Нам |
Бүтээлч бизнес ТББ-ын сургагч багш |
7 | Ононгийн ЦОЛМОН |
Монгол Ардын Хувьсгалт Нам |
Хувиараа хөдөлмөр эрхлэгч |
8 | Намжилын ДАШДАВАА |
Монгол Консерватив Нам | Монгол Консерватив Намын дарга |
9 | Түмэн-Ойлоогийн ЦООЖ |
Бие даан нэр дэвшигч | Шинэ аравт ТББ-ын тэргүүн |
76-р тойрог /Сонгинохайрхан дүүрэг/ | |||
1 | Хишгээгийн НЯМБААТАР | Монгол Ардын Нам | Сонгинохайрхан дүүргийн ИТХ-ын дарга |
2 | Отгонжаргалын МАГНАЙ |
Ардчилсан Нам | Ардчилсан Намын Үндэсний зөвлөлдөх хорооны гишүүн |
3 | Цэрэндаваагийн ЦЭРЭНДОНДОГ | ХААН сонголт эвсэл | Хууль зүйн ухааны докторант |
4 | Баярцогтын НЯМДОРЖ |
Иргэний Хөдөлгөөний Нам |
МБРЗСҮА ХХК-ийн менежер |
5 | Гэндэнсүрэнгийн БЯМБАСҮРЭН | Монгол Ардын Хувьсгалт Нам |
Баянзүрх дүүргийн ИТХ-ын төлөөлөгч |
6 | Янживын ПАГВА |
Монгол Консерватив Нам | Хувиараа хөдөлмөр эрхлэгч |
Монгол Улсын УИХ-ын сонгуульд 12 нам, гурван эвсэл, 69 бие даагч нийт 498 нэр дэвшигч өрсөлдөхөөр болсон байна талаар өнөөдөр СЕХ-ны дарга Ч.Содномцэрэн мэдээллээ. 498 нэр дэвшигчдэд хуульд заасны дагуу өнөөдөр 12.00 цагт үнэмлэхийг нь гардуулна.
Хуульд зааснаар нэр дэвшигчид санал авах өдрөөс 22 хоногийн өмнө үнэмлэхийг гардуулна гэж заажээ.
- АН-76
- МАН-76
- МАХН-71
- ИЗНН-15
- МУНН-11
- Хаан сонголт эвсэл-9
- БНН-36
- Иргэний хөдөлгөөний нам-27
- Эх орончдын нэгдсэн эвсэл-9
- Ард түмнээ хайрлая нам-13 нэр дэвшигч УИХ-ын сонгуульд өрсөлдөнө.
Иргэний Зориг Ногоон Намыг сонгуульд оролцуулахгүй гэх шийдвэр Сонгуулийн Ерөнхий хорооноос гаргасан. Тус намынхан энэ шийдвэрийг эсэргүүцэж шүүхэд хандсан байна. СЕХ-ны дарга Ч.Содномцэрэн "СЕХ-ны шийдвэр зөв байсан ч Үндсэн хуулиар олгогдсон сонгох, сонгогдох эрхийг хангаж засаж болох алдаа учраас бүртгэх шийдвэр гарсан. 20 хүний нэр дэвшүүлэхээр горилсон ч дөрвөн хүний бичиг баримт ирээгүй. Үлдсэн 16 хүний бичиг баримтаас нэгийнх нь дутуу байсан учраас нийт 15 нэр дэвшигчийг бүртгэсэн" гэлээ.
Зургийг Б.Бямба-Очир /mpa.mn/
1-р тойрог /Архангай аймаг/ | |||
Д/д | Овог нэр | Нам | Эрхэлсэн ажил |
1 | Ганзоригийн ТЭМҮҮЛЭН |
Монгол Ардын Нам | Нийгмийн ардчилал, монголын залуучуудын холбооны ерөнхийлөгч |
2 | Даваажавын ГАНХУЯГ |
Ардчилсан Нам | УИХ-ын гишүүн |
3 | Гомбосүрэнгийн ДҮҮРЭНБИЛЭГ | Бүгд Найрамдах Нам |
Хувиараа хөдөлмөр эрхлэгч |
4 | Цэдэвдоржийн ЦЭДЭНДАМБА |
Монгол Ардын Хувьсгалт Нам |
Ойгон булаг хоршооны захирал |
5 | Содномцэрэнгийн ЗАЯАДЭЛГЭР | Эх орончдын нэгдсэн эвсэл | Үнэт цаасны төвлөрсөн хадгаламжийн төв ТӨХК-д хуулийн ахлах зөвлөх |
2-р тойрог /Архангай аймаг/ | |||
1 | Ёндонпэрэнлэйн БААТАРБИЛЭГ | Монгол Ардын Нам | Архангай аймгийн ИТХ-ын төлөөлөгч |
2 | Нямжавын БАТБАЯР |
Ардчилсан Нам | УИХ-ын гишүүн |
3 | Батаагийн ГАНЦЭЦЭГ |
Монгол Ардын Хувьсгалт Нам |
Нарны буман гэрэл ХХК-ийн гүйцэтгэх захирал |
4 | Бэгзсүрэнгийн МӨНХЗУЛ |
Бие даан нэр дэвшигч | Барилга, технологийн коллеж ХХК-ийн захирал |
5 | Баярсайханы МЭНДСАЙХАН |
Бие даан нэр дэвшигч | Симарк ХХК-ийн захирал |
3-р тойрог /Архангай аймаг/ | |||
1 | Жамъянгийн МӨНХБАТ |
Монгол Ардын Нам | Монгол Ардын Намын ерөнхий нарийн бичгийн дарга |
2 | Раднаасүмбэрэлийн ГОНЧИГДОРЖ | Ардчилсан Нам | УИХ-ын гишүүн, дэд дарга |
3 | Нямбаярын ТАМИР |
Монгол Ардын Хувьсгалт Нам |
Эрдэнэс Монгол ХХК-ийн ТУЗ-ийн нарийн бичгийн дарга |
4-р тойрог /Баян-Өлгий аймаг/ | |||
1 | Гомбожайн СОЛТАН |
Монгол Ардын Нам | Баян-Өлгий аймгийн Монгол Ардын Намын хорооны дарга |
2 | Агипарын БАКЕЙ |
Ардчилсан Нам | УИХ-ын гишүүн, ТББ-ын хорооны дарга |
5-р тойрог /Баян-Өлгий аймаг/ | |||
1 | Хавдисламын БАДЕЛХАН | Монгол Ардын Нам | Монгол Ардын Намын Бага хурлын гишүүн |
2 | Хабшайн ЕРЖАН |
Ардчилсан Нам | Ерөнхий сайдын зөвлөх |
3 | Насирын САМАТ |
Бүгд Найрамдах Нам |
Тогтвортой амьжиргаа төслийн Баян-Өлгий аймаг дахь багийн ахлагч |
6-р тойрог /Баян-Өлгий аймаг/ | |||
1 | Алмаликийн ТЛЕЙХАН | Монгол Ардын Нам | УИХ-ын гишүүн |
2 | Дакейн МУРАТ |
Ардчилсан Нам | Эрчимбаян өлгий ХК-ийн гүйцэтгэх захирал |
3 | Дашнямын ЧИНЗОРИГ |
Монгол Ардын Хувьсгалт Нам |
Монгол Ардын Хувьсгалт Намын Бага чуулганы гишүүн |
7-р тойрог /Баянхонгор аймаг/ | |||
1 | Гомбожавын ЗАНДАНШАТАР | Монгол Ардын Нам | Монгол Ардын Намын Удирдах зөвлөлийн гишүүн |
2 | Дашдондогийн ГАНБАТ |
Ардчилсан Нам | УИХ-ын гишүүн, ХЗБХ-ны дарга |
3 | Алтангэрэлийн ОДОНЧИМЭГ | Монгол Ардын Хувьсгалт Нам |
Хувиараа хөдөлмөр эрхлэгч |
4 | Жагваралын ТӨМӨРХУЯГ | Бие даан нэр дэвшигч | Өмгөөлөгч |
8-р тойрог /Баянхонгор аймаг/ | |||
1 | Магваны БИЛЭГТ |
Монгол Ардын Нам | Ачлал трейд ХХК-ийн гүйцэтгэх захирал |
2 | Найдангийн ТҮВШИНБАЯР | Ардчилсан Нам | Монгол Улсын Жудо бөхийн үндэсний шигшээ багийн тамирчин |
3 | Маамын ГАНЗОРИГ |
Монголын Ардчилсан Хөдөлгөөний Нам | Монголын ардчилсан хөдөлгөөний намын ерөнхий нарийн бичгийн дарга |
4 | Баярсайханы УУГАНБАЯР | Монгол Ардын Хувьсгалт Нам |
Ууган энд Анунгоо ХХК-ийн ерөнхий захирал |
9-р тойрог /Баянхонгор аймаг/ | |||
1 | Лхагваагийн ЭЛДЭВ-ОЧИР |
Монгол Ардын Нам | Баянхонгор аймгийн Монгол Ардын Намын хорооны дарга |
2 | Халтмаагийн БАТТУЛГА |
Ардчилсан Нам | УИХ-ын гишүүн |
3 | Алагаагийн БАТДОРЖ |
Монгол Ардын Хувьсгалт Нам |
Бүтэн өнчин хүүхдүүдийн хөгжил сангийн тэргүүн |
4 | Баатарбямбын БАТ-ЭРДЭНЭ |
Бие даан нэр дэвшигч | Цаглашгүй хүрд ХХК-ийн захирал |
10-р тойрог /Булган аймаг/ | |||
1 | Жадамбын БАТ-ЭРДЭНЭ |
Монгол Ардын Нам | Булган аймгийн Монгол Ардын Намын хорооны дарга |
2 | Отгондаваагийн АМАРТҮВШИН | Ардчилсан Нам | UFC группын ТУЗ-ийн дарга |
3 | Батбаярын ШИЖИРБААТАР | Монгол Ардын Хувьсгалт Нам |
Булган аймгийн Нэгдсэн эмнэлгийн хүний их эмч |
4 | Машлайн БОЛОРМАА |
Эх орончдын нэгдсэн эвсэл | Хувиараа хөдөлмөр эрхлэгч |
11-р тойрог /Говь-Алтай аймаг/ | |||
1 | Шатарбалын РАДНААСЭД | Монгол Ардын Нам | Монгол Ардын Намын Бага хурлын гишүүн |
2 | Очирбатын АМГАЛАНБААТАР | Ардчилсан Нам | Говь-Алтай аймгийн Засаг дарга |
3 | Нанзадын БҮРГЭДАА |
Монгол Ардын Хувьсгалт Нам |
Сэрэх тайган ХХК-ийн захирал |
4 | Гаанжуурын НЭРГҮЙ |
Бие даан нэр дэвшигч | Айргийн хад ХХК-ийн захирал |
5 | Баасангийн НАМИНЧИМЭД |
Бие даан нэр дэвшигч | Чөлөөт уран бүтээлч |
6 | Шоовдорын ЭРДЭНЭБАТ |
Бие даан нэр дэвшигч | Аймгийн ИТХ-ын төлөөлөгч |
12-р тойрог /Дорноговь, Говьсүмбэр аймаг/ | |||
1 | Гомпилдоогийн МӨНХЦЭЦЭГ | Монгол Ардын Нам | Монголын зохиолчдын эвлэлийн гүйцэтгэх захирал |
2 | Гомбын ГАНБААТАР |
Ардчилсан Нам | Дорноговь аймгийн ИТХ-ын дарга |
6 | Гиймаажавын АЛТАНХУЯГ | Эрх Чөлөөг Хэрэгжүүлэгч Нам |
Эрх Чөлөөг Хэрэгжүүлэгч Намын Удирдах зөвлөлийн гишүүн |
4 | Дашдаваагийн БАТДЭЛГЭР | Монгол Ардын Хувьсгалт Нам |
Өлзий дийпер дэлгэр ХХК-ийн дэд захирал |
13-р тойрог /Дорноговь аймаг/ | |||
1 | Борхүүгийн ДЭЛГЭРСАЙХАН | Монгол Ардын Нам | Монгол Ардын Намын Бага хурлын гишүүн |
2 | Зундуйн АЛТАНГЭРЭЛ |
Ардчилсан Нам | Говийн Ноён хутагтын музейн захирал |
3 | Шоовдорын ТӨМӨРСҮХ | Эрх Чөлөөг Хэрэгжүүлэгч Нам |
Эрх Чөлөөг Хэрэгжүүлэгч Намын дарга |
4 | Баатарын БАТМӨНХ |
Монгол Ардын Хувьсгалт Нам |
Ти энд И девелопмент ХХК-ийн гүйцэтгэх захирал |
14-р тойрог /Дорнод аймаг/ | |||
1 | Хаянгаагийн БОЛОРЧУЛУУН | Монгол Ардын Нам | УИХ-ын гишүүн |
2 | Мөнхчулууны ЗОРИГТ |
Ардчилсан Нам | УИХ-ын гишүүн, Зам тээврийн сайд |
3 | Жумдааны ЭНХЖАРГАЛ | Монгол Ардын Хувьсгалт Нам |
Дорнод аймгийн Монгол Ардын Хувьсгалт Намын мянгатын дарга |
15-р тойрог /Дорнод аймаг/ | |||
1 | Нямтайширын НОМТОЙБАЯР | Монгол Ардын Нам | УИХ-ын гишүүн |
2 | Батболдын МӨНХЦЭЦЭГ |
Ардчилсан Нам | Эрдэнэс Монгол ХХК-ийн зөвлөх |
3 | Адъяагийн БОРХҮҮ |
Бүгд Найрамдах Нам |
KAN LLC компанийн орчуулагч |
4 | Шагдаржавын ГАНБОЛД | Монгол Ардын Хувьсгалт Нам |
Дорнодын зон ТББ-ын тэргүүн |
5 | Батаагийн ГАНБОЛД |
Бие даан нэр дэвшигч | Монгол-Японы ХАА-н хамтын ажиллагааны нийгэмлэгийн дэд дарга |
6 | Дашнамжилын ЦОГТБААТАР |
Бие даан нэр дэвшигч | Эрдэнэт үйлдвэр ХХК-ийн зөвлөх |
16-р тойрог /Дундговь аймаг/ | |||
1 | Баатарын АМАРСАНАА | Монгол Ардын Нам | Н Эй Би пропертийз ХХК-ийн ерөнхий захирал |
2 | Батсүхийн НАРАНХҮҮ |
Ардчилсан Нам | УИХ-ын гишүүн |
3 | Цагааны НАРМАНДАХ |
"Тусгаар тогтнол эв нэгдэл" эвсэл | Улсын 2 дугаар төв эмнэлэгт мэс заслын эмч, тасгийн эрхлэгч |
4 | Осорын ГАНБАТ |
Монгол Ардын Хувьсгалт Нам |
Хувиараа хөдөлмөр эрхлэгч |
5 | Бямбасүрэнгийн БАЯРМАГНАЙ | Бие даан нэр дэвшигч | Хувиараа хөдөлмөр эрхлэгч |
6 | Батбаярын МӨНХБОЛОР |
Бие даан нэр дэвшигч | Смарт сошиал медиа групп ХХК-ийн ерөнхий захирал |
7 | Сандагийн БУДЖАВ |
Бие даан нэр дэвшигч | Дундговь аймгийн ИТХ-ын дарга |
17-р тойрог /Завхан аймаг/ | |||
1 | Бат-Очирын ЭНХБОЛД | Монгол Ардын Нам | Сонор трейд ХХК-ийн ерөнхий захирал |
2 | Ядамсүрэнгийн САНЖМЯТАВ | Ардчилсан Нам | УИХ-ын гишүүн |
3 | Зундуйн ЦЭРЭНДУЛАМ | "Тусгаар тогтнол эв нэгдэл" эвсэл | Бүгд-Очир эмнэлэгт эрхлэгч эмч |
4 | Догсомжавын БАЛДАН-ОЧИР |
Монгол Ардын Хувьсгалт Нам |
Монголын малчдын нэгдсэн холбооны тэргүүн |
5 | Самдангийн ЦЭВЭЭНЖАВ |
Бие даан нэр дэвшигч | Очирваанийн бүсгүйчүүд ТББ-ыг үүсгэн байгуулагч |
6 | Адъяабалжирын САНЖМЯТАВ |
Бие даан нэр дэвшигч | Соёмбо академийн гүйцэтгэх захирал |
18-р тойрог /Завхан аймаг/ | |||
1 | Шинэнсамбуугийн БАТСАМБУУ | Монгол Ардын Нам | Цэцэнс Холдинг ХХК-ийн гүйцэтгэх захирал |
2 | Загдхүүгийн НАРАНТУЯА |
Ардчилсан Нам | Ардчилсан Намын Үндэсний зөвлөлдөх хорооны гишүүн |
3 | Шинэнсамбуугийн САЙХАНСАМБУУ | "Тусгаар тогтнол эв нэгдэл" эвсэл | Тусгаар тогтнол эв нэгдэл намын Удирдах зөвлөлийн гишүүн |
4 | Бат-Эрдэнийн БАТХУЯГ | Монгол Ардын Хувьсгалт Нам |
Шадар сайдын орон тооны бус зөвлөх |
19-р тойрог /Өвөрхангай аймаг/ | |||
1 | Янгугийн СОДБААТАР |
Монгол Ардын Нам | УИХ-ын гишүүн |
2 | Намдагийн БАТЦЭРЭГ |
Ардчилсан Нам | УИХ-ын гишүүн, БОНХАЖЯ-ны сайд |
3 | Аюурзанын ОТГОНБААТАР | "Тусгаар тогтнол эв нэгдэл" эвсэл |
Хувиараа хөдөлмөр эрхлэгч |
4 | Дуламдоржийн ХИШИГДЭЛГЭР | ХААН сонголт эвсэл | Хөгжлийн хөтөлбөр намын ерөнхий нарийн бичгийн дарга |
5 | Бэрэнбаралын ЭРДЭНЭБИЛЭГТ | Монгол Ардын Хувьсгалт Нам |
Монгол Ардын Хувьсгалт Намын нарийн бичгийн дарга |
6 | Баянжаргалын ЭНХТӨР |
Бие даан нэр дэвшигч | Өрнөх Гал ХХК-ын ерөнхий захирал |
20-р тойрог /Өвөрхангай аймаг/ | |||
1 | Дуламдоржийн ТОГТОХСҮРЭН | Монгол Ардын Нам | Өвөрхангай аймгийн Засаг дарга |
2 | Даваадоржийн ЖАРГАЛ |
Ардчилсан Нам | Дэлгэрэх хүнс ХХК-ийн ерөнхий захирал |
3 | Жамсрангийн ДОРЖДАВАГ |
Бүгд Найрамдах Нам |
Нью план ХХК-ийн захирал |
4 | Ёндонсамбуугийн БЯМБАТОГТОХ | Монгол Ардын Хувьсгалт Нам |
Засагт хан дээд сургуулийн ТЗУ-ын тэнхимийн эрхлэгч |
5 | Төмөрбаатарын ХАСБААТАР |
Бие даан нэр дэвшигч | Өндөр Гэгээн Занабазар сангийн ерөнхийлөгч |
6 | Доржийн МИЕЭГОМБО |
Бие даан нэр дэвшигч | Өмгөөллийн Ёс ХХН-ийн партнер |
21-р тойрог /Өвөрхангай аймаг/ | |||
1 | Содномын ЧИНЗОРИГ |
Монгол Ардын Нам | Монгол Ардын Намын Бага хурлын гишүүн |
2 | Сүхбаатарын ДЭМЧИГ |
Ардчилсан Нам | УИХ дахь Ардчилсан Намын бүлгийн Ажлын албаны дарга |
3 | Чагнаадоржийн ЦЭНДЭЭ | Монгол Ардын Хувьсгалт Нам |
Некст стар ХХК-ийн гүйцэтгэх захирал |
4 | Мянганбуугийн НАРАНБААТАР |
Бие даан нэр дэвшигч | Монголын сэтгүүлчдийн нэгдсэн эвлэлийн тэргүүн дэд ерөнхийлөгч |
22-р тойрог /Өмнөговь аймаг/ | |||
1 | Намсрайн АМАРЗАЯА |
Монгол Ардын Нам | Бонсай ХХК-ийн гүйцэтгэх захирал |
2 | Бадамгаравын БАДРАА |
Ардчилсан Нам | Өмнөговь аймгийн Засаг дарга |
3 | Дагдангийн ЭРДЭНЭ |
Монгол Ардын Хувьсгалт Нам |
Өмнөговь аймгийн ИТХ-ын төлөөлөгч |
23-р тойрог /Өмнөговь аймаг/ | |||
1 | Лувсангийн ЭНХБОЛД |
Монгол Ардын Нам | Ирээдүй инвест ББСБ ХХК-ийн захирал |
2 | Дашдэмбэрэлийн БАТ-ЭРДЭНЭ |
Ардчилсан Нам | УИХ-ын гишүүн |
3 | Бямбаагийн БУДЖАРГАЛ | Монгол Ардын Хувьсгалт Нам |
Монгол үндэстний хүсэлд нэгдэх хөдөлгөөний тэргүүн |
24-р тойрог /Сүхбаатар аймаг/ | |||
1 | Чүлтэмийн УЛААН |
Монгол Ардын Нам | УИХ-ын гишүүн |
2 | Жамбын БАТСУУРЬ |
Ардчилсан Нам | Сүхбаатар аймгийн Засаг дарга |
3 | Пүрэвсүрэнгийн НАМХАЙНОРОВ | Бүгд Найрамдах Нам |
Зорчигч тээврийн нэгтгэлийн 1 дүгээр баазад жолооч |
4 | Жамбын ЭНХБААТАР |
Монгол Ардын Хувьсгалт Нам |
Хувиараа хөдөлмөр эрхлэгч |
25-р тойрог /Сэлэнгэ аймаг/ | |||
1 | Наваан-Юндэнгийн ОЮУНДАРЬ | Монгол Ардын Нам | Монгол Ардын Намын Бага хурлын гишүүн |
2 | Сангажавын БАЯРЦОГТ |
Ардчилсан Нам | УИХ-ын гишүүн, Засгийн газрын ХЭГ-ын дарга |
3 | Төмөрбаатарын БАТ-ЭРДЭНЭ |
"Тусгаар тогтнол эв нэгдэл" эвсэл |
Хувиараа хөдөлмөр эрхлэгч |
4 | Дамдинжавын БАТСАЙХАН |
Иргэний Зориг Ногоон Нам | Сэлэнгэ аймаг дахь Гааль татварын газрын Алтанбулаг салбарын аж ахуйн менежер |
5 | Лувсангийн ГАНБОЛД |
Монгол Ардын Хувьсгалт Нам |
Сайхан төгөл ХХК-ийн захирал |
6 | Цэнддоржийн ЭРДЭНЭБАТ | Бие даан нэр дэвшигч | Метатек ХХК-ийн захирал |
7 | Жамбалдоржийн БАТБИЛЭГ |
Бие даан нэр дэвшигч | Хувиараа хөдөлмөр эрхлэгч |
26-р тойрог /Сэлэнгэ аймаг/ | |||
1 | Жаргалтулгын ЭРДЭНЭБАТ | Монгол Ардын Нам | УИХ-ын гишүүн |
2 | Гаваасүрэнгийн ЭРДЭНЭТУНГАЛАГ | Ардчилсан Нам | Чөлөөт уран бүтээлч |
3 | Дамбадондогийн БААТАРЖАВ | "Тусгаар тогтнол эв нэгдэл" эвсэл |
Үндэсний шигшээ багийн тамирчин |
4 | Шагдаррагчаагийн ЭРДЭНЭБАТ | Монгол Ардын Хувьсгалт Нам |
Барилга ХК-ийн дэд ерөнхийлөгч |
27-р тойрог /Сэлэнгэ аймаг/ | |||
1 | Содын БҮРЭНБАТ |
Монгол Ардын Нам | Сэлэнгэ аймгийн Засаг дарга |
2 | Дондогдоржийн ЭРДЭНЭБАТ | Ардчилсан Нам | УИХ-ын гишүүн, Аж үйлдвэрийн сайд |
3 | Амжаагийн ЭНХБОЛД |
Монгол Ардын Хувьсгалт Нам |
Хувиараа хөдөлмөр эрхлэгч |
28-р тойрог /Төв аймаг/ | |||
1 | Миеэгомбын ЭНХБОЛД | Монгол Ардын Нам | УИХ-ын дэд дарга |
2 | Бямбасүрэнгийн ЭНХБАЙГАЛЬ | Ардчилсан Нам | Анализ группын ерөнхий захирал |
3 | Цэрэндоржийн БАТТӨР |
"Тусгаар тогтнол эв нэгдэл" эвсэл |
Тусгаар тогтнол эв нэгдлийн намын Бага хурлын гишүүн |
4 | Цэен-Ойдовын ОЮУНСАЙХАН | Монгол Ардын Хувьсгалт Нам |
Мөнхийн судар ХХК-ийн зөвлөх |
29-р тойрог /Төв аймаг/ | |||
1 | Агваансамдангийн СҮХБАТ | Монгол Ардын Нам | Алтан хүнс групп ХХК-ийн ерөнхий захирал |
2 | Тэрбишийн ЭНХСАЙХАН |
Ардчилсан Нам | Фүжи холдинг ББСБ ХХК-ийн гүйцэтгэх захирал |
3 | Батсүхийн БАТСАЙХАН |
Монгол Ардын Хувьсгалт Нам |
Хувиараа хөдөлмөр эрхлэгч |
30-р тойрог /Төв аймаг/ | |||
1 | Нямаагийн ЭНХБОЛД |
Монгол Ардын Нам | УИХ-ын гишүүн |
2 | Дуламсүрэнгийн ДОРЖПҮРЭВ | Ардчилсан Нам | СЭЗДС, Төгсөгчдийн нийгэмлэгийн ерөнхийлөгч |
3 | Оргойн БУЯННЭМЭХ |
Монгол Ардын Хувьсгалт Нам |
Монфарм ХХК-ийн гүйцэтгэх захирал |
31-р тойрог /Увс аймаг/ | |||
1 | Баттогтохын ЧОЙЖИЛСҮРЭН | Монгол Ардын Нам | УИХ-ын гишүүн |
2 | Одонгийн ЦОГТГЭРЭЛ |
Ардчилсан Нам | Увс аймгийн Ардчилсан Намын дарга |
3 | Ядамбаатарын ЦЭРЭНХАНД | "Тусгаар тогтнол эв нэгдэл" эвсэл |
Монголын гол, нууруудын нэгдсэн хөдөлгөөний Удирдах зөвлөлийн гишүүн |
4 | Рагчаагийн БАТСУУРЬ |
Иргэний Хөдөлгөөний Нам | Хувиараа хөдөлмөр эрхлэгч |
32-р тойрог /Увс аймаг/ | |||
1 | Намсрайн ЦЭРЭНБАТ |
Монгол Ардын Нам | Юу Эф Си Трейд ХХК-ийн захирал |
2 | Норовын АЛТАНХУЯГ |
Ардчилсан Нам | УИХ-ын гишүүн |
33-р тойрог /Увс аймаг/ | |||
1 | Чимэдийн ХҮРЭЛБААТАР | Монгол Ардын Нам | УИХ-ын гишүүн |
2 | Сайнбуянгийн ОТГОНБАЯР |
Ардчилсан Нам | Эрчим хүчний зохицуулах хорооны дарга |
3 | Нямаагийн УЛАМБАЯР |
Монгол Ардын Хувьсгалт Нам |
Монгол Ардын Хувьсгалт Намын хуулийн зөвлөх |
34-р тойрог /Ховд аймаг/ | |||
1 | Балжиннямын ОЧБАДРАХ | Монгол Ардын Нам | Монголын эрмэлзэл ТББ-ын тэргүүн |
2 | Бөхчулууны ПҮРЭВДОРЖ |
Ардчилсан Нам | Ховддоо сайхан амьдарцгаая ТББ-ын тэргүүн |
3 | Пүрэвийн БААТАРСҮРЭН | "Тусгаар тогтнол эв нэгдэл" эвсэл |
Эс-Би-Эл ХХК-ийн захирал |
4 | Сэсээрийн ГАН-ЭРДЭНЭ |
Иргэний Хөдөлгөөний Нам | Хувиараа хөдөлмөр эрхлэгч |
5 | Баадайн ДОВДОНБАЛЖИР | Монгол Ардын Хувьсгалт Нам |
Монголын ХАБЭА-н мэргэшсэн ажилтны үндэсний нийгэмлэг НҮТББ-ын ерөнхийлөгч |
6 | Пүрэвдоржийн ХАНГАЛ |
Бие даан нэр дэвшигч | Ханхур холдинг ХХК-ийн ТУЗ-ийн дарга |
35-р тойрог /Ховд аймаг/ | |||
1 | Сандагийн БЯМБАЦОГТ | Монгол Ардын Нам | УИХ-ын гишүүн |
2 | Догсомын БАТЦОГТ |
Ардчилсан Нам | УИХ-ын гишүүн |
3 | Дүгэрсүрэнгийн БАТЧОЙЖ |
"Тусгаар тогтнол эв нэгдэл" эвсэл |
Монголын эрдэмтдийн үндэсний зөвлөлийн гишүүн |
4 | Бөхчулууны БОЛДОО |
Иргэний Хөдөлгөөний Нам | Цахилгаан дамжуулах үндэсний сүлжээ ТӨХК-д мэргэжилтэн |
5 | Халтайн БАТБОЛД |
Монгол Ардын Хувьсгалт Нам |
Ховд аймгийн Монгол Ардын Хувьсгалт Намын мянгатын дарга |
36-р тойрог /Ховд аймаг/ | |||
1 | Отгоогийн БАТНАСАН |
Монгол Ардын Нам | Кондитер-Улаанбаатар ХХК-ийн ерөнхий захирал |
2 | Ширнэнбаньдын АДЬШАА | Ардчилсан Нам | Ховд аймгийн Засаг даргын орон тооны бус ахлах зөвлөх |
3 | Сайннохойн ЦЭРЭНЧИМЭД | "Тусгаар тогтнол эв нэгдэл" эвсэл |
Монголын эрдэмтдийн үндэсний зөвлөлийн тэргүүн |
4 | Ширэндэвийн БУЛГАН |
Монгол Ардын Хувьсгалт Нам |
BxB med эмнэлгийн эмч |
37-р тойрог /Хөвсгөл аймаг/ | |||
1 | Лхагвын МӨНХБААТАР | Монгол Ардын Нам | Хөвсгөл хөгжил сангийн тэргүүн |
2 | Пунцагийн ЦАГААН |
Ардчилсан Нам | Монгол Улсын Ерөнхийлөгчийн ТГ-ын дарга |
3 | Сэрээтэрийн ЭРДЭНЭЦЭЦЭГ | Монголын Социал Демократ Нам | ТТЕЗ ХХК-ийн захирал |
4 | Ганбаатарын УРАНЧИМЭГ | Иргэний Хөдөлгөөний Нам | 31 дүгээр сургуулийн математикийн багш |
5 | Чулуунцэрэнгийн ЧИНЧУЛУУН | Монгол Ардын Хувьсгалт Нам |
Чинбулган Оргил ХХК-ийн ерөнхий эмч |
6 | Жавзангийн НАМНАНСҮРЭН | Ард Түмнээ Хайрлая Нам | Хөвсгөл аймгийн ИТХ-ын төлөөлөгч |
38-р тойрог /Хөвсгөл аймаг/ | |||
1 | Цэрэнпилийн ДАВААСҮРЭН | Монгол Ардын Нам | УИХ-ын гишүүн |
2 | Цэдэвдамбын ОЮУНГЭРЭЛ | Ардчилсан Нам | УИХ-ын гишүүн |
3 | Ламжавын ДОРЖПАЛАМ | "Тусгаар тогтнол эв нэгдэл" эвсэл |
Тун Жаргалант Транс ХХК-ийн менежер |
4 | Баатарын САНЧИР |
Монгол Ардын Хувьсгалт Нам |
Шинэ Хөвсгөл сангийн тэргүүн |
39-р тойрог /Хөвсгөл аймаг/ | |||
1 | Лувсанцэрэнгийн ЭНХ-АМГАЛАН |
Монгол Ардын Нам | УИХ-ын гишүүн |
2 | Бадарчийн ЭРДЭНЭБАТ |
Ардчилсан Нам | Эрэл ХХК-ийн ТУЗ-ийн дарга |
3 | Пүрэвсүрэнгийн ЗОЛЗАЯА | Иргэний Хөдөлгөөний Нам | Хөвсгөл аймгийн Иргэний Хөдөлгөөний Намын хорооны дарга |
4 | Чимиддоржийн ЧИМИДСҮРЭН |
Монгол Ардын Хувьсгалт Нам |
Шадар сайдын зөвлөх |
40-р тойрог /Хэнтий аймаг/ | |||
1 | Бадмаанямбуугийн БАТ-ЭРДЭНЭ | Монгол Ардын Нам | УИХ-ын гишүүн |
2 | Мөнгөнцэцэгийн ХҮДЭРБААТАР | Ардчилсан Нам | Ерөнхий сайдын зөвлөх |
3 | Ганбаатарын БАТБОЛД | Иргэний Зориг Ногоон Нам | Хэнтий аймгийн Залуучуудын холбооны Хяналтын зөвлөлийн дарга |
41-р тойрог /Хэнтий аймаг/ | |||
1 | Лувсаннамсрайн ОЮУН-ЭРДЭНЭ | Монгол Ардын Нам | Азийн хүлэг улс бодлогын судалгааны хүрээлэнгийн тэргүүн |
2 | Батхүүгийн ГАРАМГАЙБААТАР | Ардчилсан Нам | УИХ-ын гишүүн, УИХ дахь Ардчилсан Намын бүлгийн дарга |
3 | Бямбасүрэнгийн ХҮДЭРЯН | "Тусгаар тогтнол эв нэгдэл" эвсэл |
Хэт ХХК-ийн дэд захирал |
4 | Дамбын ОДГЭРЭЛ |
Монголын Уламжлалын Нэгдсэн Нам | Эцэг онгод ХХК-ийн захирал |
5 | Пүрэвчулууны АРИУНЖОЛОО | Монгол Ардын Хувьсгалт Нам |
Сантхаан Интернэйшнл ХХК-ийн гүйцэтгэх захирал |
42-р тойрог /Хэнтий аймаг/ | |||
1 | Дорждугарын ГАНТУЛГА | Монгол Ардын Нам | Нийгмийн Ардчилал Монголын Оюутны Холбооны ерөнхийлөгч |
2 | Жагдагийн ОЮУНБААТАР | Ардчилсан Нам | Хэнтий аймгийн Засаг дарга |
3 | Батжаргалын ОДХҮҮ |
Монгол Ардын Хувьсгалт Нам |
Эрлэг Шонхор ХХК-ийн захирал |
43-р тойрог /Дархан-Уул аймаг/ | |||
1 | Баагаагийн БАТТӨМӨР | Монгол Ардын Нам | УИХ дахь Монгол Ардын Намын бүлгийн зөвлөх |
2 | Мишигийн СОНОМПИЛ |
Ардчилсан Нам | УИХ-ын гишүүн, АБГББ-ын хорооны дарга |
3 | Хашбаатарын ЦАГААНБААТАР | "Тусгаар тогтнол эв нэгдэл" эвсэл |
Монгол Улсын Ерөнхийлөгчийн спортын орон тооны бус зөвлөх |
4 | Лхагваагийн МӨНХСАЙХАН | Монгол Ардын Хувьсгалт Нам |
Тосонцэнгэл чацаргана ХХК-ийн захирал |
5 | Сайнхүүгийн ГАНБААТАР | Эх орончдын нэгдсэн эвсэл | УИХ-ын гишүүн |
6 | Нямгаагийн НАРАНЦОГТ | Ард Түмнээ Хайрлая Нам | Монвуд ХХК-ийн ерөнхий захирал |
44-р тойрог /Дархан-Уул аймаг/ | |||
1 | Болдын ЖАВХЛАН |
Монгол Ардын Нам | Монгол Ардын Намын Бага хурлын гишүүн |
2 | Намсрайн МӨНХДАШ |
Ардчилсан Нам | Бурхан халдун группын ерөнхий захирал |
3 | Цогийн ИВЭЭЛТ |
"Тусгаар тогтнол эв нэгдэл" эвсэл |
УИХ-ын дэд даргын бие төлөөлөгч, туслах |
4 | Болдын ЖАВХЛАН |
Монголын Уламжлалын Нэгдсэн Нам | Монфрут Гранд ХХК-ийн гүйцэтгэх захирал |
5 | Пүрэвдашийн МӨНХТОГТ | Бүгд Найрамдах Нам | Инфрасистемс ХХК-ийн захирал |
6 | Тогтохын АМГАЛАН |
Иргэний Хөдөлгөөний Нам | БЛЕСС ХХК-ийн захирал |
7 | Жамъянхорлоогийн СҮХБААТАР | Монгол Ардын Хувьсгалт Нам |
Монгол Ардын Хувьсгалт Намын ерөнхий нарийн бичгийн дарга |
8 | Михлайн ИДЭРПҮРЭВ |
Ард Түмнээ Хайрлая Нам | Хувиараа хөдөлмөр эрхлэгч |
45-р тойрог /Дархан-Уул аймаг/ | |||
1 | Дамдины ХАЯНХЯРВАА | Монгол Ардын Нам | УИХ-ын гишүүн |
2 | Раднаагийн БУРМАА |
Ардчилсан Нам | УИХ-ын гишүүн, Хүнс, хөдөө аж ахуйн сайд |
3 | Дашнямын АРААЖАВ |
Монгол Ардын Хувьсгалт Нам |
АСОН ХХК-ийн зөвлөх |
4 | Лүндэгийн НАРАНБААТАР |
Бие даан нэр дэвшигч | Гложекс ХХК-ийн ерөнхий захирал |
46-р тойрог /Орхон аймаг/ | |||
1 | Отгонбилэгийн СОДБИЛЭГ | Монгол Ардын Нам | УИХ-ын гишүүн |
2 | Дашзэвэгийн АЛТАНХУЯГ | Ардчилсан Нам | Зэс эрдэнийн хувь ХК-ийн ТУЗ-ийн дарга |
3 | Энхбаатарын ХИШИГБАЯР | Бүгд Найрамдах Нам | Эхлэх цэг АИС ТББ-ын ерөнхийлөгч |
4 | Даваадоржийн ОЮУНБАТ | Монгол Ардын Хувьсгалт Нам |
Орхон аймаг дахь Монгол Ардын Хувьсгалт Намын мянгатын дарга |
5 | Галавсамбуугийн БАТЦЭЦЭГ | Ард Түмнээ Хайрлая Нам | Тэнгэрлэг Ханхөхий ХХК-ийн захирал |
6 | Чангаагийн БЯМБАА |
Бие даан нэр дэвшигч | Ворлд ойл Монгол ХХК-ийн захирал |
47-р тойрог /Орхон аймаг/ | |||
1 | Дашдоржийн АТАРМАА | Монгол Ардын Нам | Монгол Ардын Намын Бага хурлын гишүүн |
2 | Дүрзээгийн ОДХҮҮ |
Ардчилсан Нам | ЭГУЦС төслийн нэгжийн захирал |
3 | Цэрэндамбын САРАНТУЯА | "Тусгаар тогтнол эв нэгдэл" эвсэл |
Орхон аймгийн АОЖТББ-ын гүйцэтгэх захирал |
4 | Цогт-Очирын ЖАРГАЛСАЙХАН | Бүгд Найрамдах Нам | Хувиараа хөдөлмөр эрхлэгч |
5 | Шагдарсүрэнгийн ТӨГСБАЯР | Монголын Социал Демократ Нам | Альфа энержи ХХК-ийн зөвлөх |
6 | Хадбаатарын ЗОЛЖАРГАЛ | Иргэний Хөдөлгөөний Нам | Промимпорт ХХК-ийн захирал |
7 | Октябрийн БААСАНХҮҮ |
Монгол Ардын Хувьсгалт Нам |
УИХ-ын гишүүн |
8 | Батдоржийн ЦЭЦЭГМАА | Ард Түмнээ Хайрлая Нам | Ард Түмнээ Хайрлая Намын менежер |
9 | Ухаагийн АМАРЗАЯА |
Бие даан нэр дэвшигч | Технологийн сургуулийн багш |
48-р тойрог /Орхон аймаг/ | |||
1 | Дорждамбын ДАМБА-ОЧИР |
Монгол Ардын Нам | Монгол Ардын Намын Бага хурлын гишүүн |
2 | Банкийн МЯГМАРСҮРЭН |
Ардчилсан Нам | Орхон аймгийн ИТХ-ын дарга |
3 | Жамсрангийн ЛХАГВАДОРЖ | "Тусгаар тогтнол эв нэгдэл" эвсэл |
Ард капитал ХХК-ийн санхүүгийн шинжээч |
4 | Базарсадын ЖАРГАЛСАЙХАН | Бүгд Найрамдах Нам | Буян ХХК-ийн зөвлөх |
5 | Лхагвадоржийн АРИУНАА | Монгол Ардын Хувьсгалт Нам |
Удирдлагын академийн тэнхимийн эрхлэгч |
6 | Ламжавын АЗЗАЯА |
Ард Түмнээ Хайрлая Нам | Чингэс хаан трейвэл ХХК-ийн захирал |
49-р тойрог /Баянзүрх дүүрэг/ | |||
1 | Дуламсүрэнгийн ОЮУНХОРОЛ | Монгол Ардын Нам | УИХ-ын гишүүн |
2 | Дашзэвэгийн ЗОРИГТ |
Ардчилсан Нам | УИХ-ын гишүүн, Эрчим хүчний сайд |
3 | Олзодын БУМ-ЯЛАГЧ |
"Тусгаар тогтнол эв нэгдэл" эвсэл |
Монголын Ногоон Намын дарга |
4 | Ойдовын АЛТАНЗУЛ |
Монголын Уламжлалын Нэгдсэн Нам | Далайн хөх морь ХХК-ийн захирал |
5 | Лувсандоржийн БАТБАЯР | Бүгд Найрамдах Нам | Монгол даатгал ХХК-ийн ТУЗ-ийн Ажлын албаны ахлах эксперт |
6 | Ринчингийн НАРАНГЭРЭЛ | Монголын Социал Демократ Нам | Иргэний боловсрол төвийн гүйцэтгэх захирал |
7 | Сандуйн ЖАРГАЛ |
Монгол Ардын Хувьсгалт Нам |
Монхэнтий ХХК-ийн захирал |
8 | Цэднээгийн ДУЛМАА |
Монгол Консерватив Нам | Баянзүрх дүүргийн ҮЭХ-ийн дарга |
9 | Гэлэгийн БААСАН |
Бие даан нэр дэвшигч | Монголын ахмадын чөлөөт холбооны тэргүүн |
10 | Оюунсайханы АЛТАНГЭРЭЛ | Бие даан нэр дэвшигч | Эв монгол үндэсний хөдөлгөөн ТББ-ын тэргүүн |
11 | Баттулгын БАТБААТАР |
Бие даан нэр дэвшигч | Хувиараа хөдөлмөр эрхлэгч |
12 | Адъяагийн ЭРДЭНЭБИЛЭГ |
Бие даан нэр дэвшигч | Төрд гацаагдсан эрх ашгийг хамгаалах холбооны тэргүүн |
50-р тойрог /Баянзүрх дүүрэг/ | |||
1 | Жадамбын ЭНХБАЯР | Монгол Ардын Нам | УИХ-ын гишүүн |
2 | Баярбаатарын БОЛОР |
Ардчилсан Нам | УИХ-ын гишүүн, Сангийн сайд |
3 | Үржингийн ХҮРЭЛБААТАР | "Тусгаар тогтнол эв нэгдэл" эвсэл |
Монголын зохиолч, хөгжмийн зохиолч, нийтлэлчдийн нийгэмлэгийн гүйцэтгэх захирал |
4 | Сугаррагчаагийн ТӨМӨРБААТАР | Бүгд Найрамдах Нам | УЭТ ХХК-ийн захирал |
5 | Даваанямын ОДОНЧИМЭГ | Монголын Социал Демократ Нам | Энхийг цацруулагч эмнэлгийн захирал |
6 | Чулууны ӨЛЗИЙСАЙХАН | Монгол Ардын Хувьсгалт Нам |
МУИС-ийн багш, дэд профессор |
7 | Даваасамбуугийн АЛТАНГЭРЭЛ |
Монгол Консерватив Нам | Монгол Консерватив Намын тэргүүн дэд дарга |
51-р тойрог /Баянзүрх дүүрэг/ | |||
1 | Батсүхийн САРАНЧИМЭГ | Монгол Ардын Нам | Нийслэлийн Нийгмийн ардчилал, Монголын эмэгтэйчүүдийн холбооны тэргүүн |
2 | Ринзааны БУЛГАМАА |
Ардчилсан Нам | Монголын Залуучуудын холбооны Хууль зүйн байнгын хорооны дарга |
3 | Маамын МӨНХЦЭЦЭГ |
"Тусгаар тогтнол эв нэгдэл" эвсэл |
Хатан тулга ХХК-ийн гүйцэтгэх захирал |
4 | Батдэлгэрийн БАТБОЛД | Монголын Уламжлалын Нэгдсэн Нам | Монголын Уламжлалын Нэгдсэн Намын дарга |
5 | Амарбаясгалангийн БЯМБАЖАВ | ХААН сонголт эвсэл | Цанлиг Фэнчин ХХК-ийн захирал |
6 | Цэндийн ГАНХУЯГ |
Бүгд Найрамдах Нам | Бүгд Найрамдах Намын ерөнхий нарийн бичгийн дарга |
7 | Ганзоригийн ХАЛИУНАА |
Монголын Социал Демократ Нам | Монголын Үндэсний Их Сургуулийн АУС-ийн Хөтөлбөрийн багийн ахлагч |
8 | Данжингийн ОЮУНТУЯА | Иргэний Хөдөлгөөний Нам | Иргэний Хөдөлгөөний Намын Баянзүрх дүүргийн 4 дүгээр үүрийн дарга |
9 | Цэрэндашийн ЦОЛМОН |
Монгол Ардын Хувьсгалт Нам |
УИХ-ын гишүүн |
10 | Ганчилын ГАНБАТ |
"Эх орончдын нэгдсэн эвсэл" | Эх Орончдын Нэгдсэн Намын дарга |
11 | Чойжинсүрэнгийн БААСАНДАШ |
Монгол Консерватив Нам | Элит хөшиг ХХК-ийн захирал |
12 | Ламжавын ГҮНДАЛАЙ |
Ард Түмнээ Хайрлая Нам | Ард Түмнээ Хайрлая Намын дарга |
13 | Цэрэнхүүгийн БАТТУЯА | Бие даан нэр дэвшигч | Зөвт ёс ТББ-ын тэргүүн |
14 | Авирмэдийн ЭРДЭНЭБАЯР | Бие даан нэр дэвшигч | Үндэсний үйлдвэрлэгч 888 холбооны Удирдах зөвлөлийн гишүүн |
52-р тойрог /Баянзүрх дүүрэг/ | |||
1 | Батжаргалын БАТЗОРИГ | Монгол Ардын Нам | Монгол Ардын Намын Бага хурлын гишүүн |
2 | Чимэдийн САЙХАНБИЛЭГ | Ардчилсан Нам | УИХ-ын гишүүн, Ерөнхий сайд |
3 | Маамын МӨНХЗАЯА |
"Тусгаар тогтнол эв нэгдэл" эвсэл |
Мөнх огторгуй ХХК-ийн гүйцэтгэх захирал |
4 | Магсарын БАТСАЙХАН |
Монголын Уламжлалын Нэгдсэн Нам | Хувиараа хөдөлмөр эрхлэгч |
5 | Ванчиндоржийн НАМХАЙНЯМБУУ | Бүгд Найрамдах Нам | Хууль зүйн яамны Санхүү, хөрөнгө оруулалтын газрын аж ахуйн эрхлэгч |
6 | Чүлтэмийн ЭНХТӨВШИН | Монголын Социал Демократ Нам | Мон-Атом ТӨК-ийн мэргэжилтэн |
7 | Атарбаярын СҮХБАТБААТАР | Эрх Чөлөөг Хэрэгжүүлэгч Нам | Эрх Чөлөөг Хэрэгжүүлэгч Намын Удирдах зөвлөлийн гишүүн |
8 | Баянжаргалын БАТЗОРИГ | Иргэний Хөдөлгөөний Нам | New avangard ХХК захирал |
9 | Лувсандоржийн ЧУЛУУНБААТАР | Монгол Ардын Хувьсгалт Нам |
Цайз ХХК-ийн ерөнхий захирал |
10 | Нэргүйн ЭНХЭЭ |
Монгол Консерватив Нам | Хувиараа хөдөлмөр эрхлэгч |
11 | Цэрэнгийн МОНГОЛ |
Бие даан нэр дэвшигч | Өмгөөллийн Монголын хуулийн корпораци ХХН-ийн үүсгэн байгуулагч |
53-р тойрог /Баянзүрх дүүрэг/ | |||
1 | Батмөнхийн ТӨМӨРЧУЛУУН | Монгол Ардын Нам | Нийслэлийн ИТХ-ын төлөөлөгч |
2 | Жалбасүрэнгийн БАТЗАНДАН | Ардчилсан Нам | УИХ-ын гишүүн, Өргөдлийн байнгын хорооны дарга |
3 | Маналжавын ШАГДАРСҮРЭН | "Тусгаар тогтнол эв нэгдэл" эвсэл |
Шагдарсүрэн эмнэлэгийн захирал |
4 | Батсүхийн АРГО |
Монголын Уламжлалын Нэгдсэн Нам | Гадаад хэл судлалын хүрээлэнгийн захирал |
5 | Рэнцэнлүндэгийн ТӨМӨРБААТАР | Бүгд Найрамдах Нам | Ногоон хэрэм үндэсний хөгжлийн төв ТББ-ын гүйцэтгэх захирал |
6 | Дашдондогийн ГАНЗОРИГ | Монголын Социал Демократ Нам | Мөнх-Жим аян ХХК-ийн дэд захирал |
7 | Ренчиндоржийн ЭНХТУЯА | Иргэний Хөдөлгөөний Нам | JICE Японы олон улсын хамтын ажиллагааны төвд гэрээт орчуулагч |
8 | Доржпаламын ЭРДЭНЭЦОГТ | Монгол Ардын Хувьсгалт Нам |
Хатан Туул голоо хамгаалах үндэсниий хөдөлгөөн ТББ-ын тэргүүн |
9 | Лүүрэвийн ӨНӨРЧИМЭГ |
Бие даан нэр дэвшигч | Дэлхийн зургийн спорт холбооны ерөнхийлөгч |
10 | Долгорсүрэнгийн БАТБАЯР |
Бие даан нэр дэвшигч | Мөнх орших капитал ББСБ-ын захирал |
11 | Өвгөнхүүгийн ЭРДЭНЭБОЛД |
Бие даан нэр дэвшигч | Вип Кар Ваш ХХК-ийн ерөнхий захирал |
12 | Жанагийн ГАНБААТАР |
Бие даан нэр дэвшигч | Гамшгийн эсрэг үндэсний төвийн ерөнхий зохицуулагч |
54-р тойрог /Баянзүрх дүүрэг/ | |||
1 | Пүрэв-Очирын АНУЖИН | Монгол Ардын Нам | Эй Пи Эй Би ХХК-ийн захирал |
2 | Дашжамцын АРВИН |
Ардчилсан Нам | УИХ-ын гишүүн |
3 | Бадрахын ЧУЛУУНБАТ |
"Тусгаар тогтнол эв нэгдэл" эвсэл |
Хууль Сахиулахын Их Сургуульд докторант |
4 | Лувсан-Очирын ЖАРГАЛСАЙХАН | Монголын Уламжлалын Нэгдсэн Нам | Монголын Уламжлалын Нэгдсэн Намын Тамгын газрын дарга |
5 | Бямбажавын ОДСҮРЭН |
Бүгд Найрамдах Нам | Оршихуй, эс оршихуй сонины эрхлэгч |
6 | Дэнсээхүүгийн ТӨМӨРБААТАР | Монголын Социал Демократ Нам | Их соёмбо ХХК-ийн захирал |
7 | Гомбодоржийн ИЧИНХОРЛОО | Иргэний Хөдөлгөөний Нам | Глобал финанс лимитид ХХК-ийн захирал |
8 | Лхүмбэнгийн ЭРДЭНЭТУУЛ | Монголын Ардчилсан Хөдөлгөөний Нам | Улс төр стратеги судлалын төв ТББ-ын захирал |
9 | Цэгмидийн ТӨМӨРБААТАР |
Монгол Ардын Хувьсгалт Нам |
Чөлөөт уран бүтээлч |
10 | Болдын ГАНТУЛГА |
Ард Түмнээ Хайрлая Нам | Монголын байгаль орчны мэргэжилтнүүдийн холбоо ТББ-ын тэргүүн |
11 | Сүрэнхүүгийн БОРГИЛ |
Бие даан нэр дэвшигч | Хөдөлмөрийн Үндэсний Намын дарга |
12 | Самандын ЖАВХЛАН |
Бие даан нэр дэвшигч | Чөлөөт уран бүтээлч |
13 | Мэндбаярын БАЯРБАТ |
Бие даан нэр дэвшигч | Монголын шууд худалдааны нийгэмлэгийн ерөнхийлөгч |
55-р тойрог /Хан-Уул дүүрэг/ | |||
1 | Даваажанцангийн САРАНГЭРЭЛ | Монгол Ардын Нам | УИХ-ын гишүүн |
2 | Жамбалсүрэнгийн ГАНХУЯГ | Ардчилсан Нам | Хан-Уул дүүргийн Засаг дарга |
3 | Довдонгийн ЭНХБОЛД |
"Тусгаар тогтнол эв нэгдэл" эвсэл |
Чөлөөт уран бүтээлч, хөгжимчин |
4 | Тогмидын СҮНЖИДМАА | Иргэний Зориг Ногоон Нам | Эрдмийн титэм ТББ-ын тэргүүн |
5 | Пүрэвжавын СҮРЭНЖАВ | Бүгд Найрамдах Нам | Бэстнэт ХХК-ийн ерөнхий захирал |
6 | Шаравжамцын БОЛД |
Монголын Социал Демократ Нам | Буурал цэц ХХК-ийн захирал |
7 | Намжилжавын БАДАМХАНД | Эрх Чөлөөг Хэрэгжүүлэгч Нам | Хувиараа хөдөлмөр эрхлэгч |
8 | Цэрэндашийн ОЮУНБААТАР | Монгол Ардын Хувьсгалт Нам |
УИХ-ын гишүүн |
9 | Төмөрдөшийн БАЯРХҮҮ |
"Эх орончдын нэгдсэн эвсэл" | Монсоник ХХК-ийн захирал, Монгол ухаан эрдмийн хүрээлэнгийн тэргүүн |
10 | Төмөрийн МӨНХ-ОРГИЛ |
Ард Түмнээ Хайрлая Нам | ТМОБ ХХК-ийн гүйцэтгэх захирал |
11 | Жазагийн ЛХАГВАСҮРЭН | Бие даан нэр дэвшигч | Ёкозунанэт ХХК-ийн гүйцэтгэх захирал |
12 | Тунгаагийн ТҮМЭНДЭМБЭРЭЛ |
Бие даан нэр дэвшигч | Өмгөөллийн Эй Ди Ар ХХН-ийн эрх зүйч |
56-р тойрог /Хан-Уул дүүрэг/ | |||
1 | Цэндийн НЯМДОРЖ |
Монгол Ардын Нам | УИХ-ын гишүүн |
2 | Гочоосүрэнгийн БАЙГАЛМАА | Ардчилсан Нам | УИХ-ын даргын зөвлөх |
3 | Хосбаярын АМАРСАЙХАН | "Тусгаар тогтнол эв нэгдэл" эвсэл |
Амиран Фонде ХХК-ийн захирал |
4 | Бямбаагийн ХОСБАЯР |
Бүгд Найрамдах Нам | Алтанбулаг чөлөөт бүсийн Захирагчийн ажлын албаны даргын үүргийг түр орлон гүйцэтгэгч асан |
5 | Жүрмэдийн ЗАНАА |
Иргэний Хөдөлгөөний Нам | Иргэдийн алъянс ТББ захирал |
6 | Бадарчийн ХЭРЛЭН |
Монгол Ардын Хувьсгалт Нам |
Удирдлагын академийн багш, дэд профессор |
7 | Бадарчийн ОДСҮРЭН |
Бие даан нэр дэвшигч | Метро Девелопмент групп ХХК-ийн ТУЗ-ийн дарга |
8 | Рэгзэнгийн ШИНЭГЭРЭЛ |
Бие даан нэр дэвшигч | Туушин зочид буудал ХХК-ийн Хүний нөөцийн газрын дарга |
57-р тойрог /Хан-Уул дүүрэг/ | |||
1 | Санжаадоржийн ОЮУНБИЛЭГ | Монгол Ардын Нам | Монгол Ардын Намын Удирдах зөвлөлийн гишүүн |
2 | Лувсанвандангийн БОЛД |
Ардчилсан Нам | УИХ-ын гишүүн |
3 | Цэдэвийн ӨЛЗИЙТОГТОХ | "Тусгаар тогтнол эв нэгдэл" эвсэл |
Монголын мал эмнэлэгийн холбооны ерөнхийлөгч |
4 | Чимэдцэрэнгийн ДАРИЙМАА | Монголын Уламжлалын Нэгдсэн Нам | Хувиараа хөдөлмөр эрхлэгч |
5 | Нанзадын ЧУЛУУБААТАР | ХААН сонголт эвсэл | Банк Санхүү Менежмент ДС ХХК-ийн захирал, MNCS ХХК-ийн зөвлөх |
6 | Даваасүрэнгийн ТҮМЭНЖАРГАЛ | Бүгд Найрамдах Нам | МУИС-ийн Биологийн тэнхимийн багш |
7 | Гомбосүрэнгийн УРАНЦООЖ | Иргэний Хөдөлгөөний Нам | Хүний эрх хөгжил төвийн тэргүүн |
8 | Цэрэнхүүгийн ЛХАГВАСҮРЭН | Монгол Ардын Хувьсгалт Нам |
Анагаахын шинжлэх ухааны үндэсний их сургуулийн зөвлөх профессор |
9 | Чойжилжавын ЦЭВЭЭНПҮРЭВ | "Эх орончдын нэгдсэн эвсэл" | Хувиараа хөдөлмөр эрхлэгч |
10 | Тогмидын ДОРЖХАНД |
Бие даан нэр дэвшигч | Хөдөлмөрийн Үндэсний Намын ерөнхий нарийн бичгийн дарга |
11 | Дашцэрэнгийн АЗЖАРГАЛ |
Бие даан нэр дэвшигч | Хан-Уул дүүргийн ИТХ-ын төлөөлөгч |
58-р тойрог /Хан-Уул дүүрэг/ | |||
1 | Бямбасүрэнгийн ЭНХ-АМГАЛАН |
Монгол Ардын Нам | Мишээл экспо ХХК-ийн ерөнхий захирал |
2 | Гаваагийн БАТХҮҮ |
Ардчилсан Нам | УИХ-ын гишүүн |
3 | Батсүхийн ОДОНЧИМЭГ | "Тусгаар тогтнол эв нэгдэл" эвсэл |
Ардчилал эмэгтэйчүүд ТББ-ын ерөнхийлөгч |
4 | Тогоочийн НАРАНЦЭЦЭГ | Иргэний Зориг Ногоон Нам | Монгол Улсын Ногоон Соёл Иргэншил Ассоциацийн тэргүүн |
5 | Жумданы НАМХАЙЖАНЦАН | Бүгд Найрамдах Нам | Хувиараа хөдөлмөр эрхлэгч |
6 | Даваагийн АЛДАРХИШИГ | Иргэний Хөдөлгөөний Нам | Бэст энержи сэйвчиг ХХК-ийн Удирдах зөвлөлийн гишүүн |
7 | Хурцын ОЮУНЦЭЦЭГ |
Монгол Ардын Хувьсгалт Нам |
Монгол Улсын Шадар сайдын Ажлын албаны дарга, ахлах зөвлөх |
8 | Доноровын ГАНТУЛГА |
Бие даан нэр дэвшигч | Гэрэгэ партнерс ХХК-ийн ТУЗ-ийн дарга |
9 | Сэрчингийн ҮҮРЦАЙХ |
Бие даан нэр дэвшигч | Рич голдэн буллс эдукэшн ХХК-ийн захирал |
59-р тойрог /Сүхбаатар дүүрэг/ | |||
1 | Дамдины ЦОГТБААТАР | Монгол Ардын Нам | Сүхбаатар дүүргийн Монгол Ардын Намын хорооны дарга |
2 | Балбарын МЭДРЭЭ |
Ардчилсан Нам | Худалдаа хөгжлийн банкны ерөнхийлөгч |
3 | Цүлтэмийн МӨНХЖИН |
"Тусгаар тогтнол эв нэгдэл" эвсэл |
Чөлөөт уран бүтээлч |
4 | Гэмбэлийн ТЭМҮҮЖИН |
Бүгд Найрамдах Нам | Хөх тана ХХК-ийн гүйцэтгэх захирал |
5 | Дамдинсүрэнгийн АМАРСАЙХАН | Монголын Социал Демократ Нам | ШУА-ийн салбарын эрхлэгч |
6 | Бадралын БАЯСАЛ |
Иргэний Хөдөлгөөний Нам | Либерти ХХК-ийн гүйцэтгэх захирал |
7 | Нацагийн УДВАЛ |
Монгол Ардын Хувьсгалт Нам |
Монгол Ардын Хувьсгалт Намын нарийн бичгийн дарга |
8 | Баатаржавын МӨНХСОЁЛ | Бие даан нэр дэвшигч | Германы Олон улсын хамтын ажиллагааны нийгэмлэгийн үндэсний ахлах зөвлөх |
60-р тойрог /Сүхбаатар дүүрэг/ | |||
1 | Цэндийн МӨНХ-ОРГИЛ |
Монгол Ардын Нам | Монгол Ардын Намын Бага хурлын гишүүн |
2 | Хишигдэмбэрэлийн ТЭМҮҮЖИН | Ардчилсан Нам | УИХ-ын гишүүн |
3 | Авирмэдийн ЛХАМДЭГЭД | "Тусгаар тогтнол эв нэгдэл" эвсэл |
Монголын Ногоон Намын ерөнхий нарийн бичгийн дарга |
4 | Амарын БАЯРХҮҮ |
Иргэний Зориг Ногоон Нам | Би Ар Эйч ХХК-ийн ерөнхий захирал |
5 | Алтанхуягийн ОТГОНБОЛД | Бүгд Найрамдах Нам | Хатагтай эмнэлгийн зөвлөх эмч |
6 | Жамбын САНДУЙЖАВ |
Монголын Социал Демократ Нам | Олон Улс Судлалын Дээд Сургуулийн багш, профессор |
7 | Рэнцэндоржийн УУГАНБАЯР | Иргэний Хөдөлгөөний Нам | Хувиараа хөдөлмөр эрхлэгч |
8 | Лхагважавын СЭЛЭНГЭ | Монгол Ардын Хувьсгалт Нам |
Монгол Ардын Хувьсгалт Намын дэргэдэх Ардчилал, Шударга ёс, Монголын эмэгтэйчүүдийн холбооны тэргүүн |
9 | Ганбатын МӨНХБАЯР |
Бие даан нэр дэвшигч | Эко капитал ББСБ-ын ерөнхий зөвлөх |
10 | Цэрэнбадамын НАРАНЧИМЭГ |
Бие даан нэр дэвшигч | Хувиараа хөдөлмөр эрхлэгч |
61-р тойрог /Сүхбаатар дүүрэг/ | |||
1 | Сүхбаатарын БАТБОЛД | Монгол Ардын Нам | УИХ-ын гишүүн |
2 | Мигэддоржийн БАТЧИМЭГ | Ардчилсан Нам | УИХ-ын гишүүн |
3 | Бат-Очирын ЭНХМАА |
"Тусгаар тогтнол эв нэгдэл" эвсэл |
Монголын Ногоон Намын Бага хурлын гишүүн |
4 | Санжаагийн ЭРДЭНЭЧИМЭГ | Иргэний Зориг Ногоон Нам | МУБИС-ийн Хүмүүнлэг, нийгмийн ухааны сургуулийн ахлах багш |
5 | Пүрэвийн ОТГОНБАЯР |
Бүгд Найрамдах Нам | Бүүвэй ээж ХХК-ийн захирал |
6 | Жадамбын ТУУЛ |
Иргэний Хөдөлгөөний Нам | ГХХХ Төв ТББ-ын тэргүүн |
7 | Индэрээгийн ЭНХТҮШИГ | Монгол Ардын Хувьсгалт Нам |
Верт интернэшнл ХХК-ийн захирал |
8 | Минчиндоржийн НАМСРАЙ | Монгол Консерватив Нам | Монголын үндэсний чөлөөт зурхайчдын нэгдсэн холбооны ерөнхийлөгч |
62-р тойрог /Сүхбаатар дүүрэг/ | |||
1 | Цэдэнбалын ЦОГЗОЛМАА | Монгол Ардын Нам | Монгол Ардын Намын Удирдах зөвлөлийн гишүүн |
2 | Лувсаннямын ГАНТӨМӨР |
Ардчилсан Нам | УИХ-ын гишүүн, БСШУ-ны сайд |
3 | Нанзадын НАРАНЦЭЦЭГ | "Тусгаар тогтнол эв нэгдэл" эвсэл |
Монголын Ногоон Намын Ёс зүйн хорооны дарга |
4 | Цэдэвсүрэнгийн ЭРДЭНЭСАЙХАН | Иргэний Зориг Ногоон Нам | Миний цалин ТББ-ын тэргүүн |
5 | Адъяагийн ЦОЛМОНТУЯА | Бүгд Найрамдах Нам | Голденфайл ТИН ХХК-ийн ерөнхий захирал |
6 | Алгаагийн СОЛОНГО |
Монголын Социал Демократ Нам | МУИС-ийн ШУС-ийн багш, профессор |
7 | Бадраагийн ЦОГЗОЛМАА | Иргэний Хөдөлгөөний Нам | Монголын залуучуудын холбооны ажилтан |
8 | Цэрэндамбын БАЯРХҮҮ | Монгол Ардын Хувьсгалт Нам |
Пирамид констракшн ХХК-ийн захирал |
9 | Мишигдоржийн ЧИМГЭЭ | "Эх орончдын нэгдсэн эвсэл" | Сүхбаатар дүүргийн нэгдсэн эмнэлгийн удирдлагын багийн ахлагч |
10 | Наранцэцэгийн ЖАМБАЛДОРЖ | Бие даан нэр дэвшигч | Хувиараа хөдөлмөр эрхлэгч |
63-р тойрог /Чингэлтэй дүүрэг/ | |||
1 | Төмөрбаатарын АЮУРСАЙХАН | Монгол Ардын Нам | Чингэлтэй дүүргийн Монгол Ардын Намын хорооны гишүүн |
2 | Самбуугийн ДЭМБЭРЭЛ |
Ардчилсан Нам | УИХ-ын гишүүн |
3 | Халтарын БАТСУУРЬ |
"Тусгаар тогтнол эв нэгдэл" эвсэл |
Тогтвортой хөгжлийн институтын захирал |
4 | Батсайханы АМАРТҮВШИН | Иргэний Зориг Ногоон Нам | Чингэлтэй дүүргийн ИТХ-ын төлөөлөгч |
5 | Рэгзэнгийн БАТБАЯР |
Бүгд Найрамдах Нам | ХАА-н биржийн Мэдээллийн технологийн албаны ахлах мэргэжилтэн |
6 | Адъяагийн ГАНБААТАР | Монголын Социал Демократ Нам | Монголын Социал Демократ Намын дарга |
7 | Ганхүүгийн БАТБАЯР |
Эрх Чөлөөг Хэрэгжүүлэгч Нам | Өмгөөлөгч |
8 | Лхагважавын НАЦАГ |
Иргэний Хөдөлгөөний Нам | Хувиараа хөдөлмөр эрхлэгч |
9 | Авирмэдийн ДАВААСҮРЭН | Монгол Ардын Хувьсгалт Нам |
ШУА-ийн Олон улсын харилцааны хүрээлэнгийн эрдэм шинжилгээний тэргүүлэх ажилтан |
10 | Цэндийн ШИНЭБАЯР |
"Эх орончдын нэгдсэн эвсэл" | Хамуг Монголын Хөдөлмөрийн Намын дарга |
11 | Гомбосүрэнгийн АРСЛАН | Ард Түмнээ Хайрлая Нам | LCN телевизийн сэтгүүлч, хөтлөгч |
12 | Баатарын БАТЦЭНГЭЛ |
Бие даан нэр дэвшигч | Монгол-Германы хамтарсан Ашигт малтмал, технологийн их сургуулийн багш |
13 | Содовсүрэнгийн НАРМАНДАХ |
Бие даан нэр дэвшигч | Удирдлагын академийн багш |
64-р тойрог /Чингэлтэй дүүрэг/ | |||
1 | Мөнхөөгийн ОЮУНЧИМЭГ | Монгол Ардын Нам | Монгол Ардын Намын Бага хурлын гишүүн |
2 | Гарьдхүүгийн БАЯРСАЙХАН | Ардчилсан Нам | УИХ-ын гишүүн, Хөдөлмөрийн сайд |
3 | Жамсрангийн БАТБОЛД | "Тусгаар тогтнол эв нэгдэл" эвсэл |
Хувиараа хөдөлмөр эрхлэгч |
4 | Цэрэндоржийн ГАНХУЯГ | Иргэний Зориг Ногоон Нам | Иргэний Зориг Ногоон Намын дарга |
5 | Дамдинсүрэнгийн ГАНСҮРЭН | Монголын Уламжлалын Нэгдсэн Нам | Олон Улсын Таеквондогийн Монголын Холбооны дасгалжуулагч |
6 | Очирбатын ЗАЯА |
ХААН сонголт эвсэл | Алтаншагай ХХК-ийн захирал |
7 | Готовын БАТТУЛГА |
Бүгд Найрамдах Нам | Монголын хувийн мал эмнэлгийн холбооны тэргүүн |
8 | Жамсранжавын ДАВААДУЛАМ | Монголын Социал Демократ Нам | МУИС-ийн ШУС-ийн багш, дэд профессор |
9 | Цэвэграшийн ЭРДЭНЭЧУЛУУН | Монгол Ардын Хувьсгалт Нам |
Гандирс ХХК-ийн ерөнхий захирал |
10 | Володягийн БУЯНМӨНХ |
Бие даан нэр дэвшигч | ИТАУКО ХХК-ийн захирал |
65-р тойрог /Чингэлтэй дүүрэг/ | |||
1 | Өлзийсайханы ЭНХТҮВШИН | Монгол Ардын Нам | УИХ-ын гишүүн |
2 | Бүдээгийн МӨНХТУЯА |
Ардчилсан Нам | Хараа Сүмбэр ХХК-ийн зөвлөх |
3 | Пэрэнлэйн БОЛД |
"Тусгаар тогтнол эв нэгдэл" эвсэл |
Тусгаар тогтнол эв нэгдэл намын нарийн бичгийн дарга |
4 | Данзанхорлоогийн ДАШПҮРЭВ | Иргэний Зориг Ногоон Нам | Гүн ухаан, нийгэм, улс төрийн хүрээлэн ТББ-ын захирал |
5 | Дон-Очирын ДОНДОВСАМБУУ | ХААН сонголт эвсэл | Чингис шар айраг ХХК-ийн инженер |
6 | Зээчирийн БАДАМСҮРЭН | Бүгд Найрамдах Нам | Нийслэлийн 5 дугаар дунд сургуулийн багш |
7 | Чүлтэмийн ЛХАГВАЖАВ | Монголын Социал Демократ Нам | МУИС-ийн зөвлөх профессор |
8 | Лочингийн ӨЛЗИЙЖАРГАЛ | Эрх Чөлөөг Хэрэгжүүлэгч Нам | Болор Ус ХХК-ийн захирал |
9 | Төгсмаагийн ОЮУНАА |
Монголын Ардчилсан Хөдөлгөөний Нам | Монголын ардчилсан хөдөлгөөний намын дарга |
10 | Данзангийн ЭРДЭНЭБАТ |
Монгол Ардын Хувьсгалт Нам |
Хүүхдийн урлахуй төвийн тэргүүн |
11 | Бадрахын НАЙДАЛАА |
Бие даан нэр дэвшигч | Хөдөлмөрийн Үндэсний Намын дэд дарга |
12 | Рэнбаагийн ТӨРМӨНХ |
Бие даан нэр дэвшигч | Гал төр ХХК-ийн ерөнхий захирал |
13 | Балжиннямын БАТХУЯГ |
Бие даан нэр дэвшигч | Шинэ тусгалт ХХК-ийн захирал |
14 | Парчаагийн ШИНЖЭЭРАВДАН |
Бие даан нэр дэвшигч | Босоо Хөх Монгол ТББ-ын тэргүүн |
66-р тойрог /Чингэлтэй дүүрэг/ | |||
1 | Даваагийн ГАНБОЛД |
Монгол Ардын Нам | Чингэлтэй дүүргийн Засаг дарга |
2 | Оюуны ЭРДЭНЭБУЛГАН |
Ардчилсан Нам | Экстра Энержи групп ХХК-ийн хувь нийлүүлэгч |
3 | Гантөмөрийн УЯНГА |
"Тусгаар тогтнол эв нэгдэл" эвсэл |
УИХ-ын гишүүн |
4 | Баасансүрэнгийн ДАШЗЭВЭГ | ХААН сонголт эвсэл | Улаанбаатар Эрдэм Их Сургуулийн багш |
5 | Лхагважавын ТУЯА |
Бүгд Найрамдах Нам | СУИС-ийн багш |
6 | Чоймболын БАТТУЛГА |
Монголын Социал Демократ Нам | МУИС-ийн багш |
7 | Ганболдын УЯНГА |
Иргэний Хөдөлгөөний Нам | Монголын залуучуудын холбоонд ахлах мэргэжилтэн |
8 | Жанчивдоржийн БАТБАЯР | Монгол Ардын Хувьсгалт Нам |
Бичура ХХК-ийн ерөнхий захирал |
9 | Дагвадоржийн УЛАМБАЯР |
Бие даан нэр дэвшигч | Улс төр, менежментийн академи ТББ-ын тэргүүн |
67-р тойрог /Баянгол дүүрэг/ | |||
1 | Агваанлувсангийн УНДРАА | Монгол Ардын Нам | Сургалт, судалгаа, PR мониторингийн стратеги академи ТББ-ын гүйцэтгэх захирал |
2 | Салдангийн ОДОНТУЯА |
Ардчилсан Нам | УИХ-ын гишүүн |
3 | Нэмэрийн БУЯНЖАРГАЛ | "Тусгаар тогтнол эв нэгдэл" эвсэл |
Баянгол дүүргийн ИТХ-ын төлөөлөгч |
4 | Батсүхийн БАТТУЛГА |
Иргэний Зориг Ногоон Нам | Мичид-Алтай ХХК-ийн хуулийн зөвлөх |
5 | Гэндэнжавын ЦОГТГЭРЭЛ | Монголын Уламжлалын Нэгдсэн Нам | Хувиараа хөдөлмөр эрхлэгч |
6 | Нямхүүгийн НАРАНГЭРЭЛ | Бүгд Найрамдах Нам | Монголын ажил олгогч эздийн нэгдсэн холбооны гүйцэтгэх захирлын орлогч |
7 | Болдын БАТХУЯГ |
Иргэний Хөдөлгөөний Нам | Монголын залуучуудын төлөөлөл ТББ-ын Удирдах зөвлөлийн гишүүн |
8 | Буяагийн ТУЛГА |
Монгол Ардын Хувьсгалт Нам |
Монгол Ардын Хувьсгалт Намын нарийн бичгийн дарга |
9 | Амарсанаагийн ЭРДЭНЭБУЛАГ | Монгол Консерватив Нам | Хувиараа хөдөлмөр эрхлэгч |
10 | Ойдовын ЛХАГВАДОРЖ |
Бие даан нэр дэвшигч | Чөлөөт сэтгүүлч |
11 | Шагдаржавын ЭРДЭНЭБАТ |
Бие даан нэр дэвшигч | Аз криэтив медиа ХХК-ийн гүйцэтгэх захирал |
68-р тойрог /Баянгол дүүрэг/ | |||
1 | Жамбалын ГАНБААТАР | Монгол Ардын Нам | Сээкл ХХК-ийн захирал |
2 | Дэмбэрэлийн ОРОСОО |
Ардчилсан Нам | Баянгол дүүргийн Засаг дарга |
3 | Бадраагийн САНЖААЖАВ | "Тусгаар тогтнол эв нэгдэл" эвсэл |
Люкс Таун ХХК-ийн захирал |
4 | Мандахын УРАНБАЙГАЛЬ | Бүгд Найрамдах Нам | Сайнт Мари эмнэлгийн менежер |
5 | Мөнхжаргалын ЭНХДӨЛ |
Иргэний Хөдөлгөөний Нам | Гадаад харилцааны яамны Дипломат байгууллагын үйлчилгээ эрхлэх газрын мэргэжилтэн |
6 | Халтарын ОЮУНЦЭЦЭГ |
Монгол Ардын Хувьсгалт Нам |
Хохирогчдын эрх ашгийг хамгаалах шударга төв ТББ-ын тэргүүн |
69-р тойрог /Баянгол дүүрэг/ | |||
1 | Лувсандашийн АМГАЛАН | Монгол Ардын Нам | Эмэгтэйчүүд хөгжлийн тэмүүлэл сангийн ТУЗ-ийн дарга |
2 | Содномзундуйн ЭРДЭНЭ |
Ардчилсан Нам | УИХ-ын гишүүн |
3 | Сэдрагчаагийн РЭНЧИНПАГМА | "Тусгаар тогтнол эв нэгдэл" эвсэл |
Тэс Арц Өвөр ХХК-ийн захирал |
4 | Сандуйн БАТБААТАР |
Иргэний Зориг Ногоон Нам | Улсын мэргэшсэн хяналтын төв ТББ-ын тэргүүн |
5 | Гомбын БҮРЭНЦЭЦЭГ |
Бүгд Найрамдах Нам | Тайган Алтай ХХК-ийн нярав |
6 | Гомбожавын АЛТАНТУЯА | Монгол Ардын Хувьсгалт Нам |
Монгол Ардын Хувьсгалт Намын улс төрийн ахлах ажилтан |
7 | Мөнхтөрийн НАРАНТУЯА |
Бие даан нэр дэвшигч | Дуучин |
8 | Баатарын ТҮМЭНЖАРГАЛ |
Бие даан нэр дэвшигч | Мандахтөрком ХХК-ийн гүйцэтгэх захирал |
70-р тойрог /Баянгол дүүрэг/ | |||
1 | Данзангийн ЛҮНДЭЭЖАНЦАН | Монгол Ардын Нам | УИХ-ын гишүүн |
2 | Зандаахүүгийн ЭНХБОЛД |
Ардчилсан Нам | УИХ-ын дарга |
3 | Пүрэвийн БЯМБАЧУЛУУН | "Тусгаар тогтнол эв нэгдэл" эвсэл |
Максиз ХХК-ийн мэргэжилтэн |
4 | Батын БАТБААТАР |
Иргэний Зориг Ногоон Нам | Хувиараа хөдөлмөр эрхлэгч |
5 | Сосорбарамын ХҮРЭЛБААТАР | Монголын Уламжлалын Нэгдсэн Нам | Сэтгэшгүй эмнэлгийн ерөнхий эмч |
6 | Хүрэлбаатарын БОЛОРМАА | Бүгд Найрамдах Нам | Форма дизайн ХХК-ийн нярав |
7 | Чулуунжавын АМАРБАЯР | Монгол Ардын Хувьсгалт Нам |
Монголын өмгөөлөгчдийн холбооны өмгөөлөгч |
8 | Болдын САЙНБАЯР |
Монгол Консерватив Нам | Монгол Консерватив Намын ерөнхий нарийн бичгийн дарга |
9 | Хассуурийн ГАНХУЯГ |
Бие даан нэр дэвшигч | Хера Экуйпмент ХХК-ийн ерөнхий захирал |
71-р тойрог /Сонгинохайрхан дүүрэг/ | |||
1 | Цэдэнгийн ГАРАМЖАВ | Монгол Ардын Нам | Монполимет ХХК-ийн зөвлөх |
2 | Өлзийхутагийн ПҮРЭВБААТАР | Ардчилсан Нам | Хөх чоно группын захирал |
3 | Намжаагийн ДАШЗЭВЭГ | "Тусгаар тогтнол эв нэгдэл" эвсэл |
Монгол дээд сургуулийн захирал |
4 | Базаррагчаагийн ЗОРИГОО | Бүгд Найрамдах Нам | Майнинг пропертис ХХК-ийн гүйцэтгэх захирал |
5 | Ганзоригийн БАЯСГАЛАН | Эрх Чөлөөг Хэрэгжүүлэгч Нам |
Хаан бууз сүлжээ ХХК-ийн зохион байгуулагч |
6 | Пүрэвдаваагийн УЯНГА |
Иргэний Хөдөлгөөний Нам |
Монголын залуучуудын холбооны ерөнхий нягтлан бодогч |
7 | Лэгшидийн ОТГОНБАЯР | Монгол Ардын Хувьсгалт Нам |
Бизкон Аудит ХХК-ийн ерөнхий захирал |
8 | Лхамжавын БАТБАЯР |
Монгол Консерватив Нам | Ариана Уорлд ХХК-ийн захирал |
9 | Бямбын БИЛЭГСАЙХАН | Бие даан нэр дэвшигч | Их Монгол Майнинг ХХК-ийн дэд захирал |
10 | Наранбаатарын ТҮВШИНЖАРГАЛ |
Бие даан нэр дэвшигч | Хууль Сахиулахын Их Сургуулийн докторант |
11 | Хадбаатарын БАТ-ЯЛАЛТ |
Бие даан нэр дэвшигч | Иргэдийн шударга шүүх ТББ-ын тэргүүн |
72-р тойрог /Сонгинохайрхан дүүрэг/ | |||
1 | Ням-Осорын УЧРАЛ |
Монгол Ардын Нам | Рояал Академи ХХК-ийн захирал |
2 | Лувсангийн ЭРДЭНЭЧИМЭГ | Ардчилсан Нам | УИХ-ын гишүүн |
3 | Цэвээндоржийн ЭРДЭМТ | "Тусгаар тогтнол эв нэгдэл" эвсэл |
LCN телевизийн хөтлөгч |
4 | Давагсамбуугийн ЧИНЦЭЦЭГ | Иргэний Зориг Ногоон Нам | Монгол Үндэсний Их Сургуулийн багш |
5 | Бэхбатын ДАШМӨНГӨН | Бүгд Найрамдах Нам | Ди Эм Энд Ай Жи ХХК-ийн захирал |
6 | Ванчинхүүгийн ГАНБОЛД | Эрх Чөлөөг Хэрэгжүүлэгч Нам |
Дөрвөн Уул медиа ХХК-ийн захирал |
7 | Зангадын БАЯНСЭЛЭНГЭ | Монгол Ардын Хувьсгалт Нам |
УИХ-ын гишүүн, Барилга, хот байгуулалтын сайд |
8 | Батсуурийн ГАН-ЭРДЭНЭ |
Эх орончдын нэгдсэн эвсэл |
Хувиараа хөдөлмөр эрхлэгч |
9 | Дамдины ЧУЛУУН |
Монгол Консерватив Нам | Монголын хөгжмийн зохиолчдын холбооны Удирдах зөвлөлийн гишүүн |
10 | Пүрэвдоржийн ТУНГАЛАГ | Ард Түмнээ Хайрлая Нам |
Ард Түмнээ Хайрлая Намын Удирдах зөвлөлийн гишүүн |
11 | Даваачулууны БАТБОЛД |
Бие даан нэр дэвшигч | Еорс кар ХХК-ийн ерөнхий захирал |
12 | Төрбатын АЛТАНШАГАЙ |
Бие даан нэр дэвшигч | Ийгл ньюс телевизийн тоймч |
73-р тойрог /Сонгинохайрхан дүүрэг/ | |||
1 | Долгорсүрэнгийн СУМЪЯАБАЗАР | Монгол Ардын Нам | УИХ-ын гишүүн |
2 | Мажигмаагийн ЧИНБОЛД |
Ардчилсан Нам | Сонгинохайрхан дүүргийн Засаг дарга |
3 | Борисын САРАНЦЭЦЭГ | "Тусгаар тогтнол эв нэгдэл" эвсэл |
Нийгэм, эмэгтэйчүүд сэтгүүлийн эрхлэгч |
4 | Баярсайханы АНХМАА |
ХААН сонголт эвсэл | Грове энтертайнмент маркетингийн албаны дарга |
5 | Гунгаагийн БАТДЭЛГЭР | Бүгд Найрамдах Нам | Наран Арт ХХК-ийн захирал |
6 | Дашбалын БААТАР |
Эрх Чөлөөг Хэрэгжүүлэгч Нам |
Хувиараа хөдөлмөр эрхлэгч |
7 | Рэнцэнгийн ЦОГТБУЯН |
Иргэний Хөдөлгөөний Нам |
Монтаримал ХХК-ийн захирал |
8 | Базаррагчаагийн ОЮУНБИЛЭГ | Монгол Ардын Хувьсгалт Нам |
Монголын өмгөөлөгчдийн холбооны өмгөөлөгч |
9 | Доржийн ШИЖИРДУЛАМ | Монгол Консерватив Нам | Хувиараа хөдөлмөр эрхлэгч |
10 | Баяндалайн МАРТ |
Ард Түмнээ Хайрлая Нам |
Хувиараа хөдөлмөр эрхлэгч |
74-р тойрог /Сонгинохайрхан дүүрэг/ | |||
1 | Дэндэвийн ТЭРБИШДАГВА | Монгол Ардын Нам | УИХ-ын гишүүн |
2 | Бандихүүгийн УРГАМАЛЦЭЦЭГ | Ардчилсан Нам | Ерөнхий сайдын зөвлөх |
3 | Мөнхбаатарын БАЯРХҮҮ | "Тусгаар тогтнол эв нэгдэл" эвсэл |
Квант системс ХХК-ийн гүйцэтгэх захирал |
4 | Данзанбалжирын ЭНХТАЙВАН | Иргэний Зориг Ногоон Нам | Тээвэр хөгжлийн банкны ТУЗ-ийн дарга |
5 | Даваанямын ОЮУНХИШИГ | ХААН сонголт эвсэл | Кловер Гроув ХХК-ийн захирал |
6 | Бадарчийн АЛТАНТУЯА | Бүгд Найрамдах Нам | КИГ ХХК-ийн нягтлан бодогч |
7 | Ринчинлхүмбийн НЯМ-ОЧИР |
Иргэний Хөдөлгөөний Нам |
Сонгинохайрхан дүүргийн ИТХ-ын тэргүүлэгч |
8 | Цэрмаагийн ЛХАГВАСҮРЭН | Монгол Ардын Хувьсгалт Нам |
Сонгинохайрхан дүүргийн Монгол Ардын Хувьсгалт Намын дарга |
9 | Пүрэвдоржийн БУЯНДЭЛГЭР | Монгол Консерватив Нам | Монгол Консерватив Намын нийгмийн бодлого хариуцсан гүйцэтгэх дэд дарга |
10 | Лхамын ИШХАНД |
Ард Түмнээ Хайрлая Нам |
Ди Жи Би ХХК-ийн менежер |
75-р тойрог /Сонгинохайрхан дүүрэг/ | |||
1 | Батбаярын УНДАРМАА | Монгол Ардын Нам | Бишрэлт группын ерөнхийлөгч |
2 | Шаравдоржийн ТҮВДЭНДОРЖ | Ардчилсан Нам | УИХ-ын гишүүн |
3 | Загдсүрэнгийн БОЛДБААТАР | "Тусгаар тогтнол эв нэгдэл" эвсэл |
Монголын ногоон хөгжлийн зуун ТББ-ын тэргүүн |
4 | Ичинноровын ТҮВДЭНДОРЖ | Бүгд Найрамдах Нам | Хувиараа хөдөлмөр эрхлэгч |
5 | Хоовзойн МААМ |
Монголын Социал Демократ Нам | Монголын Социал Демократ Намын Нийслэлийн зөвлөлийн дарга |
6 | Баянжаргалын АНГАРАГБАЯР | Иргэний Хөдөлгөөний Нам |
Бүтээлч бизнес ТББ-ын сургагч багш |
7 | Ононгийн ЦОЛМОН |
Монгол Ардын Хувьсгалт Нам |
Хувиараа хөдөлмөр эрхлэгч |
8 | Намжилын ДАШДАВАА |
Монгол Консерватив Нам | Монгол Консерватив Намын дарга |
9 | Түмэн-Ойлоогийн ЦООЖ |
Бие даан нэр дэвшигч | Шинэ аравт ТББ-ын тэргүүн |
76-р тойрог /Сонгинохайрхан дүүрэг/ | |||
1 | Хишгээгийн НЯМБААТАР | Монгол Ардын Нам | Сонгинохайрхан дүүргийн ИТХ-ын дарга |
2 | Отгонжаргалын МАГНАЙ |
Ардчилсан Нам | Ардчилсан Намын Үндэсний зөвлөлдөх хорооны гишүүн |
3 | Цэрэндаваагийн ЦЭРЭНДОНДОГ | ХААН сонголт эвсэл | Хууль зүйн ухааны докторант |
4 | Баярцогтын НЯМДОРЖ |
Иргэний Хөдөлгөөний Нам |
МБРЗСҮА ХХК-ийн менежер |
5 | Гэндэнсүрэнгийн БЯМБАСҮРЭН | Монгол Ардын Хувьсгалт Нам |
Баянзүрх дүүргийн ИТХ-ын төлөөлөгч |
6 | Янживын ПАГВА |
Монгол Консерватив Нам | Хувиараа хөдөлмөр эрхлэгч |