Бөхийн төрлүүдийн цэргийн ДАШТ Литвын Клайпеда хотод өчигдөр эхэллээ. 32 дахь удаагийн тэмцээнд 26 орны тамирчид өрсөлдөж байна.
Манай улсаас Зэвсэгт хүчний “Алдар” спорт хорооны есөн тамирчин оролцож буйгаас эхний өдөр гурав нь зодоглож бүгд медаль хүртлээ.
Эмэгтэйчүүдийн 53кг-д ОУХМ Ганбаатарын Отгонжаргал алтан медаль хүртэж, Литвын тэнгэрт Монгол Улсын төрийн дууллаа эгшүүлэв. Тэрбээр манай улсаас чөлөөт бөхийн төрлөөр цэргийн дэлхийн аварга болсон тав дахь тамирчин болж юм.
Эрэгтэйчүүдийн 65кг-д спортын мастер Ганхуягийн Ханбүргэд, эмэгтэйчүүдийн 55кг-д энэ жилийн залуучуудын ДАШТ-ий хүрэл медальт, ОУХМ Бат-Оршихын Болор-Эрдэнэ нар хүрэл медаль хүртлээ.
Эрэгтэйчүүдийн 57 кг:
1. Ибрагим Ильясов (ОХУ)
2. Адриан Хайдук (Польш)
3. Хакхи Сина (Албани), Афган Хасалов (Азербайжан)
61 кг:
1. Галиб Алиев (Азербайжан)
2. Райан Манго (АНУ)
3. Омак Сюрюн (ОХУ), Сён Хо Ю (БНСУ)
65 кг:
1. Начын Куулар (ОХУ)
2. Георге Букур (Румын)
3. Ганхуягийн Ханбүргэд (Монгол), Агахусейн Мустафаев (Азербайжан)
70 кг:
1. Сослан Рамонов (ОХУ)
2. Алексей Борута (Украин)
3. Александр Павлюченко (Беларусь), Йошган Азимов (Азербайжан)
Эмэгтэйчүүдийн 48 кг:
1. Эмилья Вук (Румын)
2. Туркан Насирова (Азербайжан)
3. Зоу Ченьчень (БНХАУ)
53 кг:
1. Ганбаатарын Отгонжаргал (Монгол)
2. Рон Лиао (БНХАУ) 3. Ивона Матковска (Польш)
55 кг:
1. Ли Хуй (БНХАУ)
2. Надеждо Шушуко (Беларусь)
3. Бат-Оршихын Болор-Эрдэнэ (Монгол)
Бөхийн төрлүүдийн цэргийн ДАШТ Литвын Клайпеда хотод өчигдөр эхэллээ. 32 дахь удаагийн тэмцээнд 26 орны тамирчид өрсөлдөж байна.
Манай улсаас Зэвсэгт хүчний “Алдар” спорт хорооны есөн тамирчин оролцож буйгаас эхний өдөр гурав нь зодоглож бүгд медаль хүртлээ.
Эмэгтэйчүүдийн 53кг-д ОУХМ Ганбаатарын Отгонжаргал алтан медаль хүртэж, Литвын тэнгэрт Монгол Улсын төрийн дууллаа эгшүүлэв. Тэрбээр манай улсаас чөлөөт бөхийн төрлөөр цэргийн дэлхийн аварга болсон тав дахь тамирчин болж юм.
Эрэгтэйчүүдийн 65кг-д спортын мастер Ганхуягийн Ханбүргэд, эмэгтэйчүүдийн 55кг-д энэ жилийн залуучуудын ДАШТ-ий хүрэл медальт, ОУХМ Бат-Оршихын Болор-Эрдэнэ нар хүрэл медаль хүртлээ.
Эрэгтэйчүүдийн 57 кг:
1. Ибрагим Ильясов (ОХУ)
2. Адриан Хайдук (Польш)
3. Хакхи Сина (Албани), Афган Хасалов (Азербайжан)
61 кг:
1. Галиб Алиев (Азербайжан)
2. Райан Манго (АНУ)
3. Омак Сюрюн (ОХУ), Сён Хо Ю (БНСУ)
65 кг:
1. Начын Куулар (ОХУ)
2. Георге Букур (Румын)
3. Ганхуягийн Ханбүргэд (Монгол), Агахусейн Мустафаев (Азербайжан)
70 кг:
1. Сослан Рамонов (ОХУ)
2. Алексей Борута (Украин)
3. Александр Павлюченко (Беларусь), Йошган Азимов (Азербайжан)
Эмэгтэйчүүдийн 48 кг:
1. Эмилья Вук (Румын)
2. Туркан Насирова (Азербайжан)
3. Зоу Ченьчень (БНХАУ)
53 кг:
1. Ганбаатарын Отгонжаргал (Монгол)
2. Рон Лиао (БНХАУ) 3. Ивона Матковска (Польш)
55 кг:
1. Ли Хуй (БНХАУ)
2. Надеждо Шушуко (Беларусь)
3. Бат-Оршихын Болор-Эрдэнэ (Монгол)