Монголын даамын холбооноос шинэ оны эхний тэмцээнээ өнгөрөгч амралтын өдрүүдэд зохион байгуулав.
Техник, технологийн дээд сургуулийн нэрэмжит өсвөрийн даамчдын аварга шалгаруулах тэмцээн нэгдүгээр сарын 20-21-нд тус сургуулийн байранд боллоо. 16 дахь жилдээ зохиогдсон тус тэмцээнд хот, хөдөөгийн 147 хүүхэд гурван насны ангиллаар өрсөлдлөө. Орон нутгаас Увс, Өмнөговь, Дорногов, Сэлэнгэ, Төв, Өвөрхангай, Орхон аймгийн өсвөрийн даамчид оролцсон юм.
6-9 насны охидын ангилал:
Г.Шинэсаран (Дорноговь)
Ц.Сумъяа (Хөлөгт тоглоом)
Ц.Мягмарсүрэн (Увс),
Хөвгүүдийн ангилал:
Б.Баасанбар (42-р сургууль)
З.Аргабилэг (“Ирээдүй” цогцолбор)
Г.Золбоо (БЗД)
10-13 насанд охидоос:
Б.Есүй (42-р сургууль)
Н.Лхагвадолгор (Өмнөговь)
Н.Налжормаа (Дорноговь)
10-13 насанд хөвгүүдээс:
Б.Баярманлай (Шинэ Монгол)
А.Дашчирэв (42-р сургууль)
Б.Сүхбат (Орхон)
Тэмцээний 14-17 насанд охидоос Б.Анужин (Хасу Мегастарс), Б.Халиунаа (Дорноговь), Б.Мөнхжин (Хасу Мегастарс), хөвгүүдээс Ц.Чинзориг (“Сант” сургууль), М.Лувсандорж (Хэнтий), Б.Эрдэнэбаатар (42-р сургууль) нар медальт байранд шалгарлаа.
Монголын даамын холбооноос шинэ оны эхний тэмцээнээ өнгөрөгч амралтын өдрүүдэд зохион байгуулав.
Техник, технологийн дээд сургуулийн нэрэмжит өсвөрийн даамчдын аварга шалгаруулах тэмцээн нэгдүгээр сарын 20-21-нд тус сургуулийн байранд боллоо. 16 дахь жилдээ зохиогдсон тус тэмцээнд хот, хөдөөгийн 147 хүүхэд гурван насны ангиллаар өрсөлдлөө. Орон нутгаас Увс, Өмнөговь, Дорногов, Сэлэнгэ, Төв, Өвөрхангай, Орхон аймгийн өсвөрийн даамчид оролцсон юм.
6-9 насны охидын ангилал:
Г.Шинэсаран (Дорноговь)
Ц.Сумъяа (Хөлөгт тоглоом)
Ц.Мягмарсүрэн (Увс),
Хөвгүүдийн ангилал:
Б.Баасанбар (42-р сургууль)
З.Аргабилэг (“Ирээдүй” цогцолбор)
Г.Золбоо (БЗД)
10-13 насанд охидоос:
Б.Есүй (42-р сургууль)
Н.Лхагвадолгор (Өмнөговь)
Н.Налжормаа (Дорноговь)
10-13 насанд хөвгүүдээс:
Б.Баярманлай (Шинэ Монгол)
А.Дашчирэв (42-р сургууль)
Б.Сүхбат (Орхон)
Тэмцээний 14-17 насанд охидоос Б.Анужин (Хасу Мегастарс), Б.Халиунаа (Дорноговь), Б.Мөнхжин (Хасу Мегастарс), хөвгүүдээс Ц.Чинзориг (“Сант” сургууль), М.Лувсандорж (Хэнтий), Б.Эрдэнэбаатар (42-р сургууль) нар медальт байранд шалгарлаа.