Самбо бөхийн насанд хүрэгчдийн улсын аваргын тэмцээн өчигдөр өндөрлөлөө. Эмэгтэй, эрэгтэй, байлдааны самбо бөхийн дөрвөн жингийн аваргууд даваа, пүрэв гарагт тодров. -100 кг-ийн жинд барилдсан монгол улсын начин Б.Серик улсын аваргадаа зургаа дахь удаагаа түрүүллээ.
Эрэгтэй +100кг
1.Д.Пүрэвдорж ХУД "Женко" клуб
2.Э.Энхбат ТЕГ "Эрч" спорт хороо
3.Б.Сугаржаргал "Өвөрхангай" аймаг
3.Х.Цогтгэрэл "Алдар" спорт хороо
Эрэгтэй -100кг
1.Б.Серик "Сүлд" спорт хороо
2.Г.Түвшинжаргал "Хилчин" спорт хороо
3.Б.Түвшинтөгс "Сүлд" спорт хороо
3.Д.Цэрэнням "Хилчин" спорт хороо
Эрэгтэй 90кг
1.Х.Цагаанбаатар ТЕГ "Эрч" спорт хороо
2.Н.Баатархүү ТЕГ "Эрч" спорт хороо
3.Э.Мөнхбаясгалан ОБЕГ
3.Б.Ганбаяр "Борнуур" дэвжээ
Эрэгтэй 82кг
1.Б.Гаажадамба БЗД "Женко клуб
2.О.Ууганбаатар "Сүлд" спорт хороо
3.Э.Түмэннаст БЗД "Женко" клуб
3.Г.Одбаяр БЗД "Женко клуб
Эрэгтэй 74кг
1.Н.Хадбаатар "Хилчин" спорт хороо
2.Б.Батболд "Орхон" аймаг
3.Б.Дарханбаатар "Хүч" спорт хороо
3.Б.Пүрэвдаваа БЗД "Женко клуб
Эмэгтэй +80кг
1.Б.Мөнхтуяа "Хилчин" спорт хороо
2.Э.Гандиймаа "Хилчин" спорт хороо
3.Н.Балжинням ХУД "Женко" клуб
3.Г.Сарангоо ТЕГ "Эрч" спорт хороо
Эмэгтэй -80кг
1.Н.Нямтуяа "Сүлд" спорт хороо
2.Б.Эрдэнэт-Од "Алдар" спорт хороо
3.Д.Дэлгэрдарь "Шинэ Бадрах" дэвжээ
3.Б.Сайнбуян "Хүч" спорт хороо
Эмэгтэй 72кг
1.С.Лхагвадулам "Сүлд" спорт хороо
2.Ц.Энхчимэг "Алдар" спорт хороо
3.Б.Ганзаяа ХУД "Женко клуб
3.А.Оюунгэрэл Орхон аймаг
Эмэгтэй 68кг
1.Ц.Батцэцэг ТЕГ "Эрч" спорт хороо, "Шинэ Бадрах" дэвжээ
2.Б.Хонгорзул "Алдар" спорт хороо
3.М.Даваасүрэн "Боржин" төв дэвжээ
3.Б.Долгорлхам "Сүлд" спорт хороо
Эмэгтэй 64кг
1.Б.Ганхайч "Алдар" спорт хороо
2.Б.Баасанжаргал "Хилчин" спорт хороо
3.Ц.Сүнжидмаа "ХСИС"
3.Г.Мөнхзул ХУД "Женко" клуб
Байлдааны Самбо 68кг
1.Л.Буянхишиг "Хүч" спорт хороо
2.Х.Батхүрээ "ХСИС"
3.Г.Бат-Оргил ТЕГ "Эрч" спорт хороо
3.Д.Нямсүрэн "Хүч" спорт хороо
Байлдааны Самбо 62кг
1.Ц.Төгсцогт ХСИС
2.О.Батбаяр ХЦ 0303-р анги
3.Ж.Одсүрэн "Хүч" спорт хороо
3.Н.Сэр-Од БАТУ
Байлдааны Самбо 57кг
1.Н.Тогтохбаяр ТЕГ "Эрч" спорт хороо
2.Г.Баяндүүрэн ТЕГ "Эрч" спорт хороо
3.М.Мөнхбат ММА Самбо дэвжээ
3.Э.Хишигдорж ММА Самбо дэвжээ
Байлдааны Самбо 52 кг
1.Б.Ганбаяр ХЦ 0303-р анги
2.Б.Мөнхбат ТЕГ "Эрч" спорт хороо
3.Б.Өлзийбаяр ХСИС
3.Т.Бадам ХСИС
Багийн дүнгээр эрэгтэй багийг Ч.Болдбаатар дасгалжуулагчтай Эрч спорт хороо, эмэгтэй багийг Д.Пүрэвсүрэн дасгалжуулагчтай Хилчин спорт хорооны багууд тэргүүллээ.
Эрэгтэй багийн дүнгээр
1. ТЕГ "Эрч" спорт хороо
2.БЗД "Женко" клуб
3."Хилчин спорт хороо
Эмэгтэй багийн дүнгээр
1. "Хилчин" спорт хороо
2."Алдар" спорт хороо
3."Хилчин" спорт хороо
О.Наранбаатар
Самбо бөхийн насанд хүрэгчдийн улсын аваргын тэмцээн өчигдөр өндөрлөлөө. Эмэгтэй, эрэгтэй, байлдааны самбо бөхийн дөрвөн жингийн аваргууд даваа, пүрэв гарагт тодров. -100 кг-ийн жинд барилдсан монгол улсын начин Б.Серик улсын аваргадаа зургаа дахь удаагаа түрүүллээ.
Эрэгтэй +100кг
1.Д.Пүрэвдорж ХУД "Женко" клуб
2.Э.Энхбат ТЕГ "Эрч" спорт хороо
3.Б.Сугаржаргал "Өвөрхангай" аймаг
3.Х.Цогтгэрэл "Алдар" спорт хороо
Эрэгтэй -100кг
1.Б.Серик "Сүлд" спорт хороо
2.Г.Түвшинжаргал "Хилчин" спорт хороо
3.Б.Түвшинтөгс "Сүлд" спорт хороо
3.Д.Цэрэнням "Хилчин" спорт хороо
Эрэгтэй 90кг
1.Х.Цагаанбаатар ТЕГ "Эрч" спорт хороо
2.Н.Баатархүү ТЕГ "Эрч" спорт хороо
3.Э.Мөнхбаясгалан ОБЕГ
3.Б.Ганбаяр "Борнуур" дэвжээ
Эрэгтэй 82кг
1.Б.Гаажадамба БЗД "Женко клуб
2.О.Ууганбаатар "Сүлд" спорт хороо
3.Э.Түмэннаст БЗД "Женко" клуб
3.Г.Одбаяр БЗД "Женко клуб
Эрэгтэй 74кг
1.Н.Хадбаатар "Хилчин" спорт хороо
2.Б.Батболд "Орхон" аймаг
3.Б.Дарханбаатар "Хүч" спорт хороо
3.Б.Пүрэвдаваа БЗД "Женко клуб
Эмэгтэй +80кг
1.Б.Мөнхтуяа "Хилчин" спорт хороо
2.Э.Гандиймаа "Хилчин" спорт хороо
3.Н.Балжинням ХУД "Женко" клуб
3.Г.Сарангоо ТЕГ "Эрч" спорт хороо
Эмэгтэй -80кг
1.Н.Нямтуяа "Сүлд" спорт хороо
2.Б.Эрдэнэт-Од "Алдар" спорт хороо
3.Д.Дэлгэрдарь "Шинэ Бадрах" дэвжээ
3.Б.Сайнбуян "Хүч" спорт хороо
Эмэгтэй 72кг
1.С.Лхагвадулам "Сүлд" спорт хороо
2.Ц.Энхчимэг "Алдар" спорт хороо
3.Б.Ганзаяа ХУД "Женко клуб
3.А.Оюунгэрэл Орхон аймаг
Эмэгтэй 68кг
1.Ц.Батцэцэг ТЕГ "Эрч" спорт хороо, "Шинэ Бадрах" дэвжээ
2.Б.Хонгорзул "Алдар" спорт хороо
3.М.Даваасүрэн "Боржин" төв дэвжээ
3.Б.Долгорлхам "Сүлд" спорт хороо
Эмэгтэй 64кг
1.Б.Ганхайч "Алдар" спорт хороо
2.Б.Баасанжаргал "Хилчин" спорт хороо
3.Ц.Сүнжидмаа "ХСИС"
3.Г.Мөнхзул ХУД "Женко" клуб
Байлдааны Самбо 68кг
1.Л.Буянхишиг "Хүч" спорт хороо
2.Х.Батхүрээ "ХСИС"
3.Г.Бат-Оргил ТЕГ "Эрч" спорт хороо
3.Д.Нямсүрэн "Хүч" спорт хороо
Байлдааны Самбо 62кг
1.Ц.Төгсцогт ХСИС
2.О.Батбаяр ХЦ 0303-р анги
3.Ж.Одсүрэн "Хүч" спорт хороо
3.Н.Сэр-Од БАТУ
Байлдааны Самбо 57кг
1.Н.Тогтохбаяр ТЕГ "Эрч" спорт хороо
2.Г.Баяндүүрэн ТЕГ "Эрч" спорт хороо
3.М.Мөнхбат ММА Самбо дэвжээ
3.Э.Хишигдорж ММА Самбо дэвжээ
Байлдааны Самбо 52 кг
1.Б.Ганбаяр ХЦ 0303-р анги
2.Б.Мөнхбат ТЕГ "Эрч" спорт хороо
3.Б.Өлзийбаяр ХСИС
3.Т.Бадам ХСИС
Багийн дүнгээр эрэгтэй багийг Ч.Болдбаатар дасгалжуулагчтай Эрч спорт хороо, эмэгтэй багийг Д.Пүрэвсүрэн дасгалжуулагчтай Хилчин спорт хорооны багууд тэргүүллээ.
Эрэгтэй багийн дүнгээр
1. ТЕГ "Эрч" спорт хороо
2.БЗД "Женко" клуб
3."Хилчин спорт хороо
Эмэгтэй багийн дүнгээр
1. "Хилчин" спорт хороо
2."Алдар" спорт хороо
3."Хилчин" спорт хороо
О.Наранбаатар