Чөлөөт бөхийн мастеруудын улсын аварга шалгаруулах тэмцээн болов

Энэ мэдээг шинэ хувилбараар унших бол арын товч дээр дарна уу
SPS

2019-05-13 15:45 GMT+8

Монголын чөлөөт бөхийн мастеруудын холбооны 2019 оны Улсын аварга шалгаруулах тэмцээн өнгөрөгч амралтын өдрүүдэд Спортын төв ордонд болов. Нэгэн үеийн чөлөөт, үндэсний бөхийн шилдэг тамирчдын тэмцээнийг өнөө жил нээлттэй хэлбэрээр зохион байгуулсан бөгөөд ОХУ, БНХАУ-ын ӨМӨЗО-ны бөхчүүд ирж хүч үзлээ. ОХУ-аас найман бөх барилдснаас зургаан алт, нэг хүрэл медаль хүртлээ.

Нийт 200 гаруй тамирчин “А”, “В”, “С”, “D”, “Е” ангиллын 62, 70, 78, 88, 100, 130 кг-ын жинд 120 багц медалийн төлөө өрсөлдлөө.

ТЭМЦЭЭНИЙ ДҮН
“А” АНГИЛАЛ (35-40 нас)
62 кг: 1. Ө.Ууганбаяр (Хангарьд) 2. С.Сайнбаяр 3. Эрдэнэбаяр (хоёул Дорноговь), Уртнасан (Дархан-Уул)
70 кг: 1. Түмэн Цырендоржиев (ОХУ) 2. М.Эрдэнэбаяр (Дархан-Уул) 3. Д.Энхбаяр (Арслан), Б.Мөнх-Оргил (Цастын барс)
78 кг: 1. Х.Магвандорж (Хөх эрчис) 2. Ц.Ганзориг (Өмнөговь) 3. Б.Эрдэнэболд (73 дугаар сургууль), Б.Батбаатар (Приус центр)
88 кг: 1. О.Пүрэвдорж (Төв) 2. Г.Энх-Эрдэнэ (Өмнөговь) 3. Б.Очгэрэл (Мастеруудын холбоо), Д.Чимиддорж (ҮБТДС)
100 кг: 1. Б.Идэрсайхан (Өмнөговь) 2. Ц.Болдбаатар (Хангарьд) 3. Г.Алтангэрэл (805 дугаар анги), Д.Уламсайхан (Ховд)
130 кг: 1. Баатарсүрэн (Хүч) 2. Ц.Отгонбаяр (Чингэлтэй) 3. Гансүх (Увс), Отгонсүрэн (Баянзүрх)

“В” АНГИЛАЛ (41-45 нас)
62 кг: 1. Ж.Хурц (Хан-Уул) 2. Г.Тогтуунбаяр (Өвөрхангай) 
70 кг: 1. Т.Түмэн (Дархан-Уул) 2. С.Чинбат (Тулгат) 3. О.Батхуяг (Арслан), Н.Болорсайхан (Налайх)
78 кг: 1. Б.Азархад (Хөдөлмөр) 2. Б.Эрдэнэбаяр (Тулгат) 3. С.Баатар (Орхон), Б.Түмэнбаяр (73 дугаар сургууль)
88 кг: 1. Д.Ганбат (Тулгат) 2. Г.Энхсүх (Өмнөговь) 3. Д.Ганбат (Арслан), Б.Баянсан (Хөдөлмөр)
100 кг: 1. Батор Цыренов (ОХУ) 2. С.Энхбат (Хөдөлмөр) 3. Н.Баярмагнай (Увс нуур), И.Батсайхан (Завхан)
130 кг: 1. Ч.Бямбадорж (Баянзүрх) 2. Д.Түмэнжаргал (Говьсүмбэр) 3. Б.Батхөлөг (Арслан), Д.Амгаланбаатар (Баянзүрх)

“С” АНГИЛАЛ (46-50 нас)
62 кг: 1. Г.Баатарсүрэн 2. М.Отгонбаяр 3. Т.Батнасан (бүгд Хангарьд), Ц.Гантулга (Шонхор)
70 кг: 1. Н.Баатар (Тулгат) 2. Ж.Ганболд (Өмнөговь) 3. Б.Алтанзул (Аваргууд), Ц.Гансүх (Налайх)
78 кг: 1. Ч.Пүрэвбаяр (Арслан) 2. Д.Мөнх-Эрдэнэ (Аваргууд) 3. Д.Цэрэндаш (Хангарьд), Д.Мягмардорж (Сэлэнгэ)
88 кг: 1. Л.Нямчулуун (Тулгат) 2. Сэцэнбаатар (БНХАУ, ӨМӨЗО) 3. Б.Зоригтбаатар (Төв), Ц.Чинбат (Хэнтий)
100 кг: 1. М.Жамъянпүрэв (Хилчин) 2. Н.Баатархүү (Замчин) 3. Ч.Амарсанаа (Хангарьд), Д.Баярдалай (Арслан)
130 кг: 1. Б.Пүрэвсүрэн (Баянзүрх) 2. Ш.Баянмөнх (Дархан-Уул) 3. Л.Лхагвадорж (Налайх), Д.Пүрэвжав (Баянзүрх)

“D” АНГИЛАЛ (51-55 нас)
62 кг: 1. Баяр Очиров (ОХУ) 2. Т.Сүхбаатар (Женко) 3. Н.Луу (Дархан-Уул), М.Цогтсайхан (Тулгат)
70 кг: 1. Жамшед Максудов (ОХУ) 2. Д.Алтайбаатар (Цастын барс) 3. Ч.Хөхөө (Алдар), Р.Эрдэнэ-Очир (Дархан-Уул)
78 кг: 1. О.Баатархүү (Хөвсгөл) 2. Амарбаяр (Аваргууд) 3. Мягмарчулуун (Налайх), Н.Мөнхбат (Алдар)
88 кг: 1. Б.Баттөр 2. С.Баярсайхан (хоёул Өмнөговь) 3. Б.Гантөмөр (Цастын барс), Ц.Ганбаатар (Төв)
100 кг: 1. Г.Эрдэнэбаяр (ЦЕГ) 2. С.Балданхорлоо 3. С.Баяраа (хоёул Хангарьд) 3. Ж.Цандэлэг (Төв)
130 кг: 1. К.Канат (Налайх) 2. Ч.Эрдэнэчулуун (Баянзүрх) 3. Д.Пүрэвжав (Говь-Алтай), Д.Ганхуяг (Хангарьд)

“Е” АНГИЛАЛ (56-60 нас)
62 кг: 1. Х.Ганболд (ҮБТДС) 2. Б.Жавхлантөгс (Хангарьд) 3. Виктор Ильенко (ОХУ), Д.Ганхуяг (Өмнөговь)
70 кг: 1. Евгений Дайндапов (ОХУ) 2. Г.Алтангэрэл (Женко) 3. Н.Болд (Хангарьд), Г.Буянтогтох (Замчин)
78 кг: 1. Д.Алтаншагай (Баянзүрх) 2. Ж.Пүрэвхүү (Жест жүүс) 3. Ө.Насанжаргал (Өвөрхангай), С.Баасанчулуун (Тулгат)
88 кг: 1. Матвей Илюхинов (ОХУ) 2. Л.Самбахүндэв (Женко) 3. С.Батчулуун (Баянгол), П.Ганболд (Автотээврийн үндэсний төв)
100 кг: 1. Б.Бат (Сүхбаатар дүүрэг) 2. Ч.Энх-Отгон (Хангарьд) 3. Р.Нэргүй (Хан-Уул), Ж.Өлзийбаяр (Улаанбаатар төмөр зам)
130 кг: 1. Б.Баттөр (Дорноговь) 2. Я.Ганбат (Баянгол)

GoGo Facebook Хуудас
 
 
Автомашингүй өдрийг зуны улиралд сард нэг удаа хийвэл та дэмжих үү?
Нийт 928 санал өгсөн байна.

Дээшээ